Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tuptuś_111

badania prenatalne gliwice

Polecane posty

Kobiety poradźcie gdzie w Gliwicach najlepiej zrobić badania prenatalne. Jestem w 13 tc..czy te badania są w 3D? Będę wdzięczna za jakieś opinie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem z gliwic:) prenatalnych nie miałam ale mam 3 porody za sobą, ostatni 18 mc temu:P może będziesz miała inne pyt chętnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są trzy badania prenatalne. Pierwsze od 12 do 17 tygodnia ciąży (najważniejsze, wtedy możesz sprawdzić czy dziecko ma wadę genetyczna), następne jest po 21 t.c. A ostatnie nie pamiętam. Dwa pierwsze mogą być darmowe jeżeli lekarz prowadzący da Ci skierowanie (aczkolwiek musi być wskazanie chyba że masz lekarza takiego jak mój który wypisał mi skierowanie na te badania bez wskazania. Wskazaniem może być Twój wiek - powyżej 35 roku życia, albo np. występowanie wad genetycznych w rodzinie). Bez skierowania wszystkie są płatne. Polecam klinikę FEMINA w Katowicach. Tak przyjmują ze skierowaniem na NFZ jak również prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłam badania w Gliwicach na Częstochowskiej w aramedica (aramedica.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam u dra Księżarka w łabędach. Byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie myslalam o aramedica w Gliwicach. Czy takie badanie jest w 3d? Czy może za 3d trzeba ekstra płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze badanie USG prenatalne należy wykonać między 11 a (13 + 6 dni) tygodniem ciąży w celu oceny ryzyka występowania u płodu najczęstszych zespołów genetycznych, zwłaszcza zespołu Downa. Drugie badanie USG prenatalne wykonywane między 18 a 23 tygodniem ciąży umożliwia ocenę struktury anatomicznej płodu - wykluczenie występowania wad rozwojowych. Trzecie badanie USG prenatalne wykonywane między 28 a 32 tygodniem ciąży w celu oceny dobrostanu płodu oraz jego szczegółowej struktury anatomicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ciążę zagrożoną i trochę śmigałam po różnych lekarzach. Ciążę prowadził dr Gryszka w Pyskowicach, prenatalne robiłam u dr Księżarka w Łabędach (byłam zadowolona, profesjonalnie, sympatycznie), USG 3D robiłam w OliMed Zabrze i byłam w Angelius i z tego byłam najmniej zadowolona. Drogo, beznadziejne USG a lekarz przeciętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dr Rozmus-Warcholińską przyjmuje w katowicach i Rudzie śląskiej, miałam u niej wszystkie 3 badania prenatalne wspaniały lekarz, polecam mozna poczytać sobie o nie opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zamówiona wizytę w aramedica w Gliwicach. Jakieś opinie? I wyjaśnijcie mi jak to z tym 3/4d...monotematyczna jestem; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy temat tutaj jeszcze aktualny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka k
Polecam dr Wiolette Rozmus-Warcholińską do badan genetycznych płodu (usg 3/4 d). Przyjmuje w różnych klnikach na ślasku. ja robiłam akurat w katowicach na zelaznej, ale tu masz info gdze jeszcze przyjmuje: http://www.usg-3d.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika26tyg
Polecam serafin clinic i dr Gruszkę. Super lekarz. Wszystko tłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwie dziewczynki w brzuchu

Hejka. Miałam robione wszystkie badania prenatalne w Gliwicach w Serafin Clinic. Plus taki, że za darmo ale już 3 cie musiałam płacić. Ogólnie bardzo sympatycznie. Troche stresu się najadłam, bo lekarz coś tam szukał i milczał długą chwilę. Ja oczy na męża on na mnie... Stresik mały. Ale spoko. Trudno się trochę dodzwonić w sprawie terminu, w końcu podeszłam sama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badania prenatalne Gliwice

Ja też miałam w Serafin Clinic. Lekarka mnie skierowała na pierwsze za darmo i zrobili drugie też za darmo. SUper lekarka mi robiła Kozłowska. Młoda babeczka ale miła sympatyczna i nawet wytrzymała mojego niesfornego synka. Trzecie też się do niej umówiłam już płatnie. Dowiadywałam się w NFZIE i wszędzie trzecie badanie prenatalne jest płatnie, nigdzie nie refundują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×