Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 2014

28 tydzień ciąży a branie tabletek przeciwbólowych

Polecane posty

Gość Mama 2014

Witam otóż jestem w 28 tyg ciąży od jakiś 2 tygodni bolą mnie strasznie zęby i co za tym idzie bolą aż tak że bez tabletek się nie obejdzie biorę codziennie po 1-2 apap dziennie ale tabletki juz nic nie pomagają w poniedziałek idę do dentysty ale moje pytanie jest czy apap nie zaszkodzi mojemu dziecku mam wyrzuty sumienia ale ból jest nie do zniesienia-może któraś z was miała podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego bolą? masz niewyleczoną próchnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak w ciąży miałam straszne problemy z hemoroidami, to lekarze pozwalali mi na 2 apapy co 6 godzin, to był 39 i 40tc. Więc taka dawkę to spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2014
w pierwszej ciąży już zęby mi sie psuły ale nie brałam tak tabletek jak teraz po prostu zęby mam do leczenia ale boję się że apap w dawce 2 razy codziennie zaszkodzi dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
autorko 2 tygodnie bolą cię zęby a ty się żywisz apapami? a czemu coś z tym nie zrobiłaś? aż tak boisz się dentysty że wolisz narażac dziecko? poczytaj o wpływnie długotrwałego przyjmowania paracetamolu na płód - dzieci częściej mają adhd itd http://dzieci.pl/kat,1033563,title,Paracetamol-w-ciazy-nie-jest-bezpieczny,wid,16126925,wiadomosc.html?smgputicaid=612bda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niE wiem jak to jest w Polsce ale tu,w Uk, jedyny przeciwbolowy "lek-cud" na wszystko - paracetamol... :/ tylko go mozna bylo brac. Jak bylam przeziebiona to polozna mowila,ze albo woda z miodem/cytryna albo ten badziew.. Oczywiscie, nie bralam go..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletka przeciwbolowa dziecka nie zabije ,ale zaleca sie branie tylko i wylacznie paracetamolu albo lekow tylko z paracetamolem nie wiem czy apap to paracetamol. nie nurofen absolutnie na bol sa leki o dwoch substancjach paracetamolu i nurofenu idz do demntysty po co sie meczysz zeby nie przestana bolec po takich tabletkach potrzebujesz silniejesze,ale nie mozesz ich brac wiec radze dentyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na przeziebienie w ciazy jezeli wystepuja tez goraczka tylko paracetamol w ogle paracetamol jest dobry na goraczke w ciazy rowniez mozesz pic jak juz ktos napisal moid itd ale mozna tez brac witamine c tez dobra na przeziebienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do dentysty.. Ja w ciazy leczylam zeby. Dentysta stosuje tylko odpowiednie znieczulenie. I tylko biale plomby mozna zakladac. Srebrnych w ciazy ani podczas karmienia piersia nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży można i należy leczyć zęby! Dostaniesz znieczulenie dla ciężarnych co jest korzystniejsze od ciąlego przyjmowania paracetamolu, Ja mam dużo ubytków po 1 ciąży i teraz wszystko robie bo zamierzam zajść w 2 ciąze a nie chce mieć problemów w ciązy, idż do dentysty!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dałaś d**y ze przed ciążą nie wyleczylas zębów. Tym bardziej ze juz w pierwszej ciąży miałaś niewyleczone. Ja jestem w 27 planowanej ciąży i wszystkie ubytki wyleczylam zanim zaszłam. Teraz nie mam z tym problemu i mogę spokojnie cieszyć się ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być w 27 tygodniu planowanej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze na tym etapie dziecko jest juz wystarczajaco rozwiniete i nie powiino mu nic byc.Ja natomiast nie wiedzac ze jestem w ciazy bralam silne tabletki na rwe kulszowa,niestety to byl blod dzidzius urodzil sie z wadami raczek,czasu nie cofne ale bardzo zaluje.Radze wybrac sie do dentysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apap lub paracetamol mozesz brać ale trz nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Apap_
Stosowanie apapu jest dozwolone w ciąży, natomiast w tym przypadku zalecemy konsultację z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pyatnie około 5-6 tygodnia jak nie wiedziałam jeszcze o ciąży miałam straszną migrenę i wtedy wzięłam 3 ibupromy z czego 2 zwróciłam bo zaraz po popiciu zaczęłam wymiotować, nie wiem czy ostatni się przyjął. Czy to może mieć negatywny wpływ na dziecko ? Puki co moje wyniki są dobre, ale zaczęłam się zastanawiać czy to może mieć wpływ na dziecko. Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez bralam ibuprom na pocztku jak jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciazy. Bolał mnie brzuch i nie wiazalam tego z ciążą. Jeszcze rozgrzewalam go termoforem. Teraz dziecko ma dwa lata i jest zdrowe jak rybka. Jesli cie niepokoja te leki ktore wzielas zapytaj o nie lekarza podczas najblizszej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×