Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZaniepokojonaMama

Autyzm wczesna diagnoza kiedy?

Polecane posty

Gość ZaniepokojonaMama

Szanowne Panie chciałam zapytać Was czy orientujecie się kiedy najwcześniej można zdiagnozować autyzm u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok 3 roku życia. Po okresie rozwoju musi nastąpić znaczny regres. Jeżeli dziecko jest młodsze a wykazuje jakieś niepokojące objawy również proszę się przejsć np do neuropsychologa i to skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby nie moja przyjaciolka i jej autystyczny syn, nigdy bym se nie zastanawiala nad tym, czy moje dziecko tez ma. A po przestudiowaniu szeregu objawow kazde dziecko mozna pod autyzm podciagnac jak sie taka zatroskana mamusia uprze. Wina netu, bo gdzie sie nie spojrzy, to strasza autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok 3 roku zycia. Wcale nie musi nastapic regres w rozwoju, moze sie tez zdazyc, ze ten rozwoj jest bardzo opozniony. Moj syn nie mial regresu, zdiagnozowany w wieku 2.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zdiagnozować już 2 letnie dziecko, ale musi to zrobić profesjonalny ośrodek (np. Kraków), który ma prawdziwych specjalistów i odpowiednie narzędzia, a nie pani w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Wiem co piszę, bo jestem nauczycielem w klasie autystycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda że i u zdrowego dziecka można doszukać się cech typowych dla autyzmu. Ja naczytałam się takich artykułów i panikowałam, a to że dziecko się zamyśla że mało mówi itp.. Jednak zgadzam się- tylko dobry specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja zalozylam trmat... a czy roczne dziecko tez moze dawac juz jakies sygnaly? Od jakiegos czasu jakby sie zmienil. Jakby mniejsza uwage na mnie zwracal. A jeszcze jedno. Drugie ma zaburzenia autystyczne.. posylac do przedszkola z autystykami czy integracyjne lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jakie ma zaburzenia (ten starszy). Jeśli jest wysoko funkcjonujący to zwykłe przedszkole, a najlepiej integracyjne. Jeżeli ma silne zaburzenia, słabo funkcjonuje i istnieje możliwość zdiagnozowania upośledzenia umysłowego w stopniu umiarkowanym czy znacznym to wyłącznie specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie,ze u rocznego to za wczesnie. w tym wieku jest taki etap. dziecko zaczyna duzo dostrzegac i zyje jakby w swoim swiecie. czesto ignoruje rodzicow,matke,ma ich na co dzien. ciekawi go wiele rzeczy i po prostu nie zwraca uwagi,leci przed siebie,ma juz jakis swoj cel i probuje go osiagnac. ciezko go oderwac,przywolac. to nie moj wymysl,tez.sie martwilam jak wolalam tysiac razy i nic. jakby ogluch. potem przeczytalam w porqdniku,ze to normalne. nie prosze go byc cos zrobil,raczej zachecam i mowie,o chodz zrobimy to i to i on wtedy wie o co chodzi i slyszy wszystk. a jak mowilam na zasadzie polecen,zrob to czy to, to guzik. olewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz dziecko ze spektrum(starsze) i nie wiesz co i jak?dziwie sie twojej niewiedzy.w synapsis zapraszaja na diagnoze dzieci PONIZEJ 2rz. ja rowniez mam dziecko autystyczne.zdiagnozowany w wieku 2lat.jednak delikatne objawy mial ok.2mies wczesniej. oczywiscie,ze kazda osobe mozna posciagnac pod autyzm.bo kazdy ma w sobie cechy autystyczne.zalezy w jakim.stopniu,nasileniu i na jakich plaszczyznach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jednego z pracowników szkoły krakowskiej, na jednym ze szkoleń dostałam listę tzw. "Kamieni milowych". Zgłoś się do specjalisty jeżeli Twoje dziecko w wieku 12 miesięcy: - nie raczkuje, - nie stoi nawet z pomocą innych, - nie szuka chowanych przez innych rzeczy, - nie mówi pojedynczych słów, takich jak "mama" czy "dada" - nie uczy się gestów jak machanie czy potrząsanie głową, - nie wskazuje przedmiotów, - zapomina umiejętności, które wcześniej posiadał i jednocześnie ma problem z nauką nowych umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn w wieku 1,5 roku mial regres, diagnoze jak mial 2 latka. Obiawy autyzmu specjalista dostrzeze nawet u roczniaka. Wiele osrodkow nie diagnozuje dzieci przed 3 rokiem zycia, ja polecam synapsis, wiedza co robia i potrafia wykluczyc lub potwierdzic zaburzenia u bardzo malych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wygladal ten regres w wieku poltora roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj autystyczny synek poszedl do przedszkola integracyjnego jak mial 2,5 roku. Nie mowil, nie sygnalizowal potrzeb, izolowal sie od dzieci. Dzis ma 3latka i mowi zdaniami zlozonymi, liczy, zna kolory, literki, kocha spiewac, chodzi bez pieluchy... i zyc bez przedszkola nie moze.Tez zastanawialam sie nad przedszkolem tylko dla autystykow, ale integracja to strzal w dziesiatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Regres- synek przestal mowic zaraz po szczepieniu w 18 mies. Przestal zwracac na nas uwage, nie wolal nas jak sie budzil, moglismy wyjsc z pokoju a on tego nie zauwazal, a wczesniej jak zostawal sam to protestowal, nie usmiechal sie, jezdzil tylko samochodami lezac na podlodze i wpatrywal sie w kola, zawieszal wzrok w jednym miejscu i nic do niego nie docieralo,, nie reagowal na imie i wolanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena Magda 1
Nasz synek został zdiagnozowany jak poszedł do przedszkola. Najpierw pani przedszkolanka zasugerowała, że coś może być nie tak. Byliśmy z synkiem w centrum http://psychomedic.pl, mieliśmy 4 spotkania, po których postawiona została diagnoza, niestety jednoznaczna, że to autyzm. Teraz powoli uczymy się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maslowska2
W Psychomedic mają bardzo dobrych specjalistów, którzy diagnozują nawet bardzo małe dzieci. Warto się do nich zgłosić, jeżeli zauważyliście u dziecka niepokojące objawy. Diagnoza zostaje przeprowadzona w ciągu pięciu wizyt, obejmuje wywiad diagnostyczny i obserwację psychiatry i psychologa dziecięcego. Jakby ktoś był zainteresowany podaję do nich numer tel. 22 253 88 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autyzm najwcześniej możesz dostrzec po 13-14 mies.życia dziecka,po szczepionce odra-świnka-różyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam skorzystać z poradni Rehaorthopedica. Oni specjalizują się w tego typu zaburzeniach. Sama jeździłam tam z dzieckiem rok temu i bardzo spodobało mi się ich podejście do małego pacjenta. Są wyrozumiali i cierpliwi a cała klinika jest przystosowana do dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×