Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kwas chlebowy

Polecane posty

Gość gość

jaki kwas chlebowy kupić? poradźcie coś , dużo słyszałam nt. jego właściwości i chciałam zacząć pić ale nie jestem zbyt w temacie: jaki rodzaj wybrac, gdzie kupowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzian
spróbuj np oboloń z polo marketu, nie wiem czy można go gdzies jeszcze dostać. mają świetną cenę na niego i najlepiej pić bardzo zimny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tego akurat nie znam, tzn. żadnego jeszcze nie kupowałam ale rozglądałam się w internecie za opiniami:) hmm chyba muszę polo odwiedzic hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzian
kiedyś kupiłam tam kwas o smaku śliwkowym ale akurat ten mi nie smakował, najlepsze są tradycyjne , ewentualnie żurawinowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
one wogole dziwnie smakują, ale poraz zacząć pić dla zdrowia:) dzięki za rady dla początkującej!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy taki robiony :-) A z kupnych - te "bezsmakowe" oraz właśnie ten o smaku śliwki - dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście najlepiej zrobić samemu bo te kune to żaden kwas chlebowy, każdy inny ale na pewno nie chlebowy.Te kupne mają dziwny smak bo to jest jakiś roztwór chemiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie są złe te ze sklepu, ja kupuję i smakują mi tylko zależy jaki producent i gdzie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Razowy
Z robieniem samemu jest sporo zamieszania, no i trzeba na to liczyć kilka ładnych dni. Z gotowych polecam RAZOWY kwas chlebowy, w odmianie tradycyjnej, lub ze śliwką, albo żurawiną - ten ostatni to mój faworyt. A kto mówi o "roztworze chemicznym" ten jest w dużym błędzie - polecam przestudiowanie etykiety, nie ma tam nic chemicznego; kwas chlebowy tym się m.in. różni od kolorowych napojów gazowanych...A kupować można już prawie wszędzie, bo to się robi dość modna "nowość", m.in. w tesco, auchan, carrefourze, kauflandzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×