Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

MAMY które pracują w domu dorabiaja

Polecane posty

Gość gość

czy któraś z was zajmuje się profesjonalną sprzedażą na allegro? Posiada sklep internetowy? Zastanawiam się nad założeniem , pytanie czy można z tego kilka stówek miesięcznie zarobić? Jaką formę opodatkowania wybrałyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja szczepiłam
moja znajoma prowadzi sklep internetowy, wyciąga więcej jak kilka stówek, ale ona wcześniej miała normalny stacjonarny sklep. obecnie ma magazyn u siebie w domu i sklep w sieci. chyba wybrała książkę przychodów i rozchodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam dodatkowego dochodu, oczywiście zdaje sobie sprawę z konkurencji i przesycenia rynku ale z drugiej strony koszty prowadzenia są niewielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koszty prowadzenia są dość wysokie bo towar musisz mieć na miejscu, allegro za darmo nie udostępnia swojego portalu, trzeba być dyspozycyjnym i codziennie latać na pocztę, pakować, odpisywać itd.. miałam nieformalny sklep z ciuchami ale zrezygnowałam, potem handlowałam czymś innym ale zrezygnowałam z all bo tam są zbyt wybredni i nienormalni klienci, naciągacze, krętacze i ludzie z choinki, teraz handluję w sieci ale nie na all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo jeszcze zależy od ceny za jaka ty kupujesz trzeba mieć dobre i tanie źródło. Mnie bardzo zastanawia jak to jest ze niektórzy wyprzedają niby swoje ciuchy (bo tak trzeba pisać żeby us się nie przyczepił) ale wystawiają codziennie coś nowego i to w różnych rozmiarach a us się nie przyczepi? Żeby tak sprzedawać na poważnie trzeba mieć działalność czy mozna jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam od roku dokladnie sklep ma all i pare stowek z tego jest.rozliczma sie kpir- nie warto robic na lewo bo naprawde moga sie przyczepic i dowalic mandat jak zechca. waznezeby znalezc dobre zrodło towaru no i tez zeby wstrzelic sie w rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabella31
Tylko pamiętaj, że musisz założyć działalność gospodarczą, żeby to wszystko było zgodne z prawem. No i to już pociąga za sobą pewne koszty, więc musisz zarabiać więcej niż te parę stówek, żeby się utrzymać i jeszcze coś na tym zyskać. No ale na pewno warto :) Na stronie KSU masz podstawowe info dotyczące zakładania działalności: http://ksu.parp.gov.pl/pl/baza_wiedzy_dla_przedsiebiorcow/jak-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza . Stronka jest prowadzona przez PARP (Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości), więc jak najbardziej wiarygodna. Ogólnie, warto się pokręcić po tej stronce, jeśli dopiero startujesz z biznesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzialalnosc obowiazkowo trzeba zalozyc. Ja jestem na ryczalcie. Przy sprzedazy na all trzeba sie wlasnie wstrzelic w rynek, miec towar ktorego jest malo albo wcale. Ja trafilam i czasem nawet 2 tys wyciagne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allegro wcale nie jest tanie. płacisz nawet jak NIC NIE SPRZEDAŻ - za samo wystawienie przedmiotów. Jak masz dużo przedmiotów to już masz pare stówek. Do teog prowizja od sprzedaży chyba 6% ale od kwoty brutto produktu. Do tego musisz opłacać sobie ZUS czyli pierwsze 2 lata 300zł/m-c. No i podatek od sprzedaży też. Jak podliczysz to się okaże że ty za/pi/er/da/la/sz a masz z tego 200 zł bo 1500 zł co miesiąc oddajesz innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×