Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dwa pytania odnośnie wady słuchu u dzieci

Polecane posty

Gość gość

Mam 2 malutkich dzieci z wadą słuchu jeśli ktoś jest w temacie to proszę o radę... 1. Jakie wkładki lepsze miękkie czy twarde? Mój roczniaczek ma miękkie i cały czas wyciąga je z uszu, nie chce nosić testowałam już chyba z 20 róznych czapeczek,ale zawsze znajdzie sposób na wyciągnięcie aparatów. Podobno twarde nie są zalecane, ale są lepsze... 2. Gdzie zrobić badanie słychu? Przychodznia gdzie robiliśmy do tej pory ma sprzęt z WOŚP ale może gdzieś jest klinika gdzie trafniej potrafią zdiagnozować wadę słuchu u dzieci? Proszę... poradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wadą słuchu powinnaś iść do laryngologa i on da Ci skierowanie na badanie słuchu. Te badanie również robią w wiekszości firm, które sprzedają aparaty słuchowe. Co do wkładek to nie wypowiem się, bo ja mam aparaty wewnątrzuszne. Co prawda kiedyś nosiłam te zauszne z normalnymi wkładkami, ale nie mam pojęcia, czy one były miękkie czy twarde. Myślę, żebyś się poradziła laryngologa, albo idź do jakiejkolwiek firmy sprzedającej aparaty i oni Ci coś podpowiedzą. Ja od lat chodzę do jednej firmy (Białystok) i bardzo sobie ich chwalę za ich profesjonalizm. Robią na miejscu badanie słuchu i podpowiedzą mnóstwo rzeczy. Dbaj tylko o to, żeby dzieci miały dobrze dobrane aparaty i dbaj o ich wymowę. U mnie dużo ludzi, którzy znają się na temacie dziwi się, że ja mimo dużego niedosłuchu tak dobrze mówię, jak normalny człowiek, a to dlatego, że moja mama od razu wychwyciła u mnie niedołuch i nosiłam aparaty słuchowe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Kajetanach pod Warszawa jest specjalistyczna klinika badania sluchu.podobno maja filie w Krakowie.robia operacje,wszczepiaja implanty.robia badabia skuchu np abr we snie itp.poszukaj w necie ich strony i wtedy zdecyduj. Mojej kolezanki corka miala tam operacje.byla praktycznie glucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro masz diagnozę to dzieci musiały mieć badanie abr? To badanie reakcji pnia mózgu, nie ma mowy o żadnej pomyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Dzieci miały robione badanie we śnie, ale zastanawiam się czy może gdzieś badanie wyszłoby inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W celu dopasowania wkładek dla dzieci moim zdaniem powinnaś udać się do gabinetu lekarskiego. Ja ze swoim synkiem byłam w http://sono.com.pl/ gdzie na miejscu wykonaliśmy badanie słuchu i wybraliśmy odpowiedni aparat. Ręka specjalisty z pewnością pomoże Ci bardziej niż doradztwo osób z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjjk

Warto umówić się na badanie słuchu do ABC Słuchu mają wysokiej jakości sprzęt Interacustics. Najlepiej sobie poczytać czym się różni badanie na tym urządzeniu z tym co oferują inne firmy. Tutaj wynik jest bardzo precyzyjny, bez przekłamań i też samo badanie jest proste w zrobieniu, nie uciążliwe dla pacjenta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mags

Moja corka nosila aparaty 7 miesiecy bez rezultatow, zwyczajnie prawie nic w nich nie slyszala, jest rok po wszczepieniu implantow i radzi sa rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×