Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sniezka001

Próchnica u 18 mc dziecka

Polecane posty

Gość Sniezka001

Drogie mamy bardzo Was proszę o rade jeśli miałyście lub macie podobny problem U mojej 18 mc córki na górnych jedynkach i dwójkach pojawił się żółty osad . Wyczytałam w necie że to próchnica butelkowa. Byłam prywatnie u stomatologa dziecięcego który powiedział że rzeczywiście jest to próchnica ale w minimalnym stopniu i że nic narazie nie trzeba z tym robić , po za zmianą diety i porządnym myciem zębów, Wydaje mi się jednak ze ten osad się powiększa .Boję się że jak nie podejme jakiś konkretnych działan to ta poróchnica zniszczy jej zęby . Prosze Was o rady , napiszcie proszę czy byłyście moze na ozonowaniu zębów i może wiecie w jakim czasie ta próchnica się rozwija , Co robić ? Zdowłowana jestem tym strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały też tak miał . Ma już 17 lat i dalej ma problemy ... więc to niestety ale taka tendnecja czasem, mimo mega dbania o zęby:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a możesz napisać , kiedy ta próchnica zniszczyła mu zeby na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko tak mialo jestes autorko? to wiecej napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci tak na zęby mają wpływ przede wszystkim: geny to ile miało dziecko mcy gdy wyszedł pierwszy ząb dbanie dieta. Otóż wyjaśniam-genów tłumaczyć nie muszę. Im później wyjdą zęby tym są bardziej uwapnione, wiem, że teraz moda na to, że moje dziecko jest super bo tak szybko... np. wyszły zęby, ale z zębami jest taki myk-im później tym lepiej. Mój syn ma perełki, ma 16 mcy, czasem nam się zdarzy nie umyć zębów, do tej pory pije w nocy wody smakowe i powiem szczerze (dieta) spożywa cukier-woda smakowa, soki Kubuś... W nocy też długo jadł od dziecka jest na butelce. A teraz skąd to wiem-z doświadczenia. Ja mam genetyczne uwarunkowanie na zdrowe i białe zęby. Nie wiem kiedy mi pierwszy ząb wyszedł. Jem i zawsze jadłam DUŻO słodkiego, myłam zęby raz dziennie. I tak: u dentysty byłam jeszcze chyba z mleczakami, 2 do zrobienia, potem jako 16 latka-4 do zrobienia i teraz przez własną głupotę po ciąży, bo w ciąży będąc u dentysty dowiedziałam się, że mam małą dziurkę (cały pierwszy trymestr nie myłam zębów bo od razu wymioty) i tak sobie poszłam do dentysty po 2 latach od tej dziurki, z małej dziuerki zrobiły się 4 zęby do leczenia... I to te co poprzednio :] te płatne plomby-chyba są gorsze od tych na NFZ :] I to wszystko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim weliminowac cukier z diety, szczegolnie slodkie soki po jedzeniu i przed snen, najgorszy jest jablkowy. Jezeli juz to sok rozcienczac z woda tak jak syrop, tylko podbarwiac i nie dosladzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec moje dziecko- wczesniak, bral przed 1 rz duzo lekow, w tym wziewne sterydy. gdy mial rok zeby juz bylu zolte, i doslownie momentalnie zmienily sie na brązowe i po kawalku sie lamaly. jeszcze nie wyrosly na calą dlugosc, a sie doslownie rozpadaly. 4 gorne ząbki. poszukaj innego dentysty, nie ma na co czekac-reaguj. szukaj pedodonty. u mnie te 4 ząbki zrownaly sie z dziąslami, dzis ich nie ma, pozostalosci tych zepsutych zebow są w dziąslach... prochnica na mleczakach rozwija sie blyskawicznie. potem prochnica zaatakowala pozostale gorne zeby, wtedy juz mialam dobrego lekarza, i ząbki plombowalismy. szukaj innego-dobrego-dentysty-pedodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim weliminowac cukier z diety, szczegolnie slodkie soki po jedzeniu i przed snen, najgorszy jest jablkowy. Jezeli juz to sok rozcienczac z woda tak jak syrop, tylko podbarwiac i nie dosladzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie dobra rada z rezygnacji slodkiego-ale to nie rozwiaze calkowicie problemu. jak zeby są juz oslabione trzeba dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to za stomatolog który nic z tym nie zrobił??!!!! przeciez taka próchnica szerzy sie w zastraszjacym tempie :O idz do innego dentysty, to trzeba juz leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
Jeśli próchnica jest na poziomie "plamy próchnicowej" wtedy się jej nie leczy. Nie wydawaj gościu diagnoz przez internet, jeśli nie widzisz przypadku i nie ma wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna choby fluorowac cos trzeba robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, lakierem fluorowym można pokryć. Najważniejsza jest obserwacja i regularna kontrola czy nie doszło do progresji zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można nie myć zębów 3 miesiące, jesteś obrzydliwa i tak też wymiotowałam w obu ciążach w pierwszej przez 6miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sniezka001
Dziękuje za odpowiedzi Byłam z małą wczoraj u innego dentysty Najpierw powiedziała że zęby są niedomyte , ale ja nie dałam za wygraną Przy drugim podejściu zaglądania w buzie jednak potwierdziła ze jest to początek próchnicy. Niestety oni nie wykonują żadnego ozonowania , ani nie leczą w żaden inny sposób zębów u tak małego dziecka. Pytałam tez o lapisowanie , powiedziała ze to tez wcale nie jest skuteczne W każdym razie jestem załamana , nie moge sobie wybaczyc ze moje dziecko na które chucham i dmucham ma próchnice :( Dostałam od tej dentystki namiar na pedodonte , aha i poleciłami paste tootch mouse , może coś pomoże Jeśli sa tu jakies mamy których dzieci miały próchnice prosze dajcie znać jak to u Was wyglądało , mnie najbardziej interesuje , po jakim czasie te zęby się wykruszają Zdołowana jestem okrutnie ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od postępowania -higiena przede wszystkim,porządne szczotkowanie nie przez samo dziecko ale przez rodzica 2 razy dziennie -zero słodkich rzeczy w nocy(soki,wody smakowe,kaszka wykluczone,do picia w nocy tylko woda) -nieprawda że lapisowanie nic nie da,owszem,ani lapis ani ozonowanie nie zastąpi opracowania ubytku i założenia wypełnienia,ale spowolni rozwój próchnicy -gdy dziecko jest w miarę współpracujące można próbować leczyć.ale tak naprawdę postępowanie zależy od stopnia zaawansowania zmiany próchnicowej,czasem wystarczy sam fluor i kontrola za 2-3 msc -na pewno fluoryzacja(pozostałe zęby!!) co 3-4msc kontrola u stomatologa i powtarzanie zabiegów,lapis,co pół roku fluoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sniezka001
Dziekuje za odpowiedź i rady Narazie to wygląda tak : na górnych jedynka i dwójkach przy dziąslę jest zółto ciemny osad , w niektórych miejscach szkliwo lekko juz odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam jeszcze pytanie ? czy ktoś ma doświadczenie w ozonowaniu zebów u tak małego dziecka , czy to powstrzymuje dalszy rozwój próchnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli stomatolog powiedział że na razie nic nie trzeba z tym robić to nie rób. Umawiaj się tylko na wizyty kontrolne co miesiąc żeby mieć sytuacje pod kontrolą . Owszem można za lapisować zęby mleczne ale to sie wiąże z tym że zatrzyma rozwój próchnicy ale zęby będą czarne więc lepiej dwa razy bardziej zadbaj o odpowiednią higienę tych ząbków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisalam ci juz- to postepuje blyskawicznie. u nas 2 - 3 mies i zeby sie ukruszyly. wizyta niestety wyglada tak- trzymamy z asystentką glowe, dziecko placze ale kilka minut i ząb gotowy. dziecko w tym wieku raczej nie bedzie wspolpracowalo.szukaj pedodonty, choc ja chodze do zwyklego dzieciecego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj bezwzględnie dobrego dentysty. Ja u siebie w Lublinie z dzieciakami chodzę do New-Dent na nowowiejskiego. Z próchnic ą nie ma żartów – trzeba działać jak tylko się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julitazak
Dlatego z dzieckiem się chodzi do stomatologa w momencie, jak są pierwsze zęby. Ja chodzę do kliniki borczyka, bo mają fajnych stomatologów dziecięcych. Dzięki takiej profilaktyce mój syn nie ma w ogóle problemów z zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że powinien na to spojrzeć lekarz dentysta (np. www.dentysta-gadomska.pl ) lekarz na pewno wie jak się obchodzić z dzieckiem, więc mozesz być spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się pytam jak można 3 miesiące nie myć zębów? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że lepiej będzie jeśli pójdziesz z tym do dobrego stomatologa. Jeśli mieszkacie w Gliwicach mogę polecić http://www.hercka.pl/. Sama mam problem z zębami i sporo mi tam pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety próchnica u dzieci występuje coraz częściej :/ Systematyczne mycie zębów i regularne wizyty u stomatologa to podstawa! Ale to nie tylko. Musimy zwracać uwagę na to, co nasze dziecko je. Próchnica to choroba z którą trzeba walczyć nawet na mlecznych zębach. Tutaj jest wszystko fajnie opisane http://dbajousmiech.pl/prochnica-u-dzieci/. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci teraz bardzo często chorują na próchnice. Każde dziecko lubi słodycze a te niestety prowadzą do psucia zebów. Ważne by tego nie bagatelizować. Ja ze swoim maluchem byłam niedawno w gabinecie www.rojekdental.pl i miał leczoną szóstkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okropnie wyglądają dzieci z próchnicą, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwoje dzieci w wieku przedszkolnym i regularnie chodzę z nimi do dentysty. Powiem wam, że jeśli dzieciaki wcześnie się przyzwyczają dbać o zęby i dentysta, kojarzy im się z czymś pozytywnym, to w późniejszych latach zaprocentuje to zdrowymi zębami bez próchnicy. Prawda jest taka, że mają w swojej diecie mało słodyczy. Jedzą owoce i zdrowe przekąski, nie pijemy żadnych słodzonych soków i napojów. Wieczorem, po umyciu zębów daję im dentafix, który zapobiega demineralizacji. Jedyne, z czym możemy mieć do czynienia to aparat na zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×