Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamchita

Żywienie 5 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość Mamchita

Wiem, że tematy podobne/takie same powstają, ale chciałam się poradzić. Mój synek ma 5 miesięcy. Po 4 miesiącu zaczęłam mu wprowadzać marchewkę, ziemniaka, jabłko, kleik kukurydziany, a od dwóch dni podaję gruszkę. Chciałabym już zastąpić któreś karmienie (jest na mm) jednym z posiłków lub np. zupką, tylko nie wiem za bardzo jak się zabrać..? Jak to powinno wyglądać? Może podam jak mały teraz jada - ok.6:00-8:00 210 mm, po około 2-3 godzinach kilka łyżeczek danego pokarmu co wprowadziłam (oprócz kleiku), ok.10:00 - 12:00 - 210 mm ok. 14:00-16:00 - 210 mm ok. 18:00 - 20:00 -180/ 210 mm + ok.2-3 łyżeczki kleiku do mm ok. 24:00 ostatnie karmienie 180-210 mm Mały je 4-5 x na dobę. Waga w połowie siatki, jest długim chłopcem. Myślałam, żeby dziś ugotować zupkę marchwiowo-ziemniaczaną na połowie szklanki wody (?). I teraz pytanie - podać to jako posiłek około 14:00, bez mleka? Czy część zupki i np. 150 mleka? Czy mogę podać obiadki w słoiczku (125 g) jako całość zamiast mm? Mam np. miks warzywny, risotto z kurczakiem, itp. A co z deserkami? Też nimi zastępuje się mm czy podaje mniej mm i słoiczek/ewentualnie domowej roboty deser? Przepraszam za głupie pytania, ale to moje pierwsze dziecko, każdy co innego mówi a schematy żywienia też nie zawsze są spójne.. Jak to u Was wygląda? Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam tak, że w porze posiłku podawałam obiadek a dopóki jeszcze się nim nie najadał i domagał mleka to podawałam również mleko. Stopniowo sie przestawiał aż w końcu obiadek był posiłkiem i nie popijał mlekiem. Obserwuj dziecko i sama zobaczysz czy obiadek wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
03.06.2014 >>jak nie podajesz mleka to maluch czymś popija ten obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamchita
Ja póki co, po tym, co wprowadzam daję do popicia herbatkę Hipp koperkową, bo wody nie lubi. A potem mm normalnie (ewentualnie robię troche mniej, jak zjadł sporo owocu/warzywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×