Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

HEL czy warto tam pojechac?

Polecane posty

Gość gość

szukam fajnego miejsca nad Baltykiem i zastanawiamsie nad Helem. Czy ktos byl i moglby przedstawic swoja opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się nie podobało jak byłem to była masa ludzi plaże zabrudzone i bardzo mało miejsca jak nad morze to wolałbym np Łebe niż Hel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wymyśla bzdury n/t Helu. Plaże są bardzo czyste, a zatłoczona jest tylko mini-plażyczka od strony Zatoki Puckiej, średnio-zatłoczona jest plaża od strony cyplu (tam gdzie kończy się Półwysep Helski, a zatoka styka się z otwartym morzem). Natomiast plaże od strony Bałtyku są puściutkie, w miare szerokie i bardzo czyste i co najlepsze; w środku sezonu, nawet przy pięknej pogodzie można znaleźć naprawdę puste odcinki plaży tylko dla siebie. Jeśli chodzi o samo miasteczko to zatłoczone są tylko okolice portu i ul.Wiejskiej bo przyjeżdżają wycieczki do Fokarium. Mi się w Helu bardzo podoba. Oprócz samego morza są tam takie atrakcje jak Muzeum Rybołówstwa/polecam zwłaszcza ze względu na wierzę widokową/, Muzeum Obrony Wybrzeża/w tym wieża dalmierza, a także kolejka wąskotorowa/, Latarnia morska czy wcześniej wspomniane fokarium lub praktycznie nieznana zaszyta w lasach tzw Góra Szwedów. Przy leśnych drogach prowadzących na plaże od strony Bałtyku można trafić na liczne obiekty militarne z czasów wojny, jak pozostałości okopów, bunkrów... Oprócz tego na Helu są naprawdę wielkie połacie lasów, gdzie bardzo przyjemnie się spaceruje lubi jeździ rowerem. Jak ktoś lubi aktywny wypoczynek to będzie zadowolony, po za tym polecam ścieżkę rowerową wzdłuż całego półwyspu . Od paru lat mniej więcej w połowie/pod koniec sierpnia jest organizowany cykl imprez D-Day HEL - do Helu zjeżdzają się rekonstruktorzy z sprzętem i pojazdami z II WŚ i są różne inscenizacje prawdziwych potyczek wojennych, w tym na koniec główna (w tym roku 24.08) inscenizacja na plaży D-DAY w Normandii 1944. Jak dla mnie najciekawsze miejsce nad polskim morzem. Polecam . Ludzie narzekają bo dla większości wypoczynek nad morzem = leżenie plackiem na zatłoczonej plaży i zero aktywności, a więc jak ktoś tylko tak lubi to rzeczywiście Hel odpada. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto dodać że w Helu nie uświadczymy pijanej czy naćpanej hołoty jak bywa we 'Władku' czy Mielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a znacie jakieś niedrogie i niezle noclegi w Helu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakieś sklepy są w tym Helu tańsze czy tylko prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łeba- nie znam brzydszego kurortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do sklepów to z większych jest market POLOmarket i do tego są prywatne sklepiki, ale jest też dużo knajpek gdzie można nieźle zjeść za przystępną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w Helu i mnie urzekły te lasy sosnowe, i nieskażone ludzką ingerencją tereny wydmowe. Tam jest pięknie jak odejdzie się od tych najbardziej przeludnionych miejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jedzie ktoś z was tam w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto jeśli ktoś szuka odpoczynku i spokoju. Jeżeli ktoś liczy na dyskoteki, imprezy i inne takie atrakcje to lepiej żeby się zatrzymał parę km wcześniej, we Władysławiowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie namiar na jakieś tanie kwatery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hel ok, tylko cebulaki pchają się na Wiejską i do fokarium. Ale po za tym luźno i spokojnie :) No jeszcze na cypl chodzi sporo ludzi ale do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedziecie w tym roku na hel?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja moze w tym roku zajade z moim facetem na hel bo bedziemy obok w Jastarni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukałam miejsca na wypoczynek i przejrzałam masę wątków tu i na innych stronach...Zdecydowałam że będzie to Hel, teraz mam nadzieje że będę zadowolona. Jedzie ktoś tu tam jeszcze? Kiedy sie wybieracie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkałam w mieszkaniu poczty polskiej. 100 zł za mieszkanie, niezależnie od ilości osób. Niezależnie od pory roku. Mieszkania te są różne- mają ich tam trzy. Trzeba pytać o największe. Rezerwacje są na stronie PP. Równie dobre jest mieszkanie w Gdyni. Nie polecam Wrzeszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze cos ktos jeszcze napisze o samym Helu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia00
Byłam w tamtym roku na Helu i jakoś szczególnie to mi się nie podobało. Miasto jak miasto. Bez szału. W tym roku byłam dla odmiany w górach w Świeradowie Zdroju i to zdecydowanie moje klimaty. Cisza, spokój. Blisko góry. Żyć nie umierać. Znalazłam do tego pensjonat Malwa, który prowadzą świetni ludzie. Teraz wybieram się tam na sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam;) jeśli chcesz się wyciszyć, załapać na dobrą pogodę to polecam wizytę we wrześniu. Świetne ścieżki rowerowe, czyste lasy, piękne, czyste, długie plaże. Urokliwe małe miasteczko;) uwielbiam! W tym roku też jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najfajniejsze miejsce na polskim odcinku Bałtyku. Sosnowe lasy, puste plaże, cisza i spokój to lubię :) Bardzo fajny klimat. Tłok jest tylko przy porcie i fokarium i na tej małej plaży od strony zatoki... Bo tam kręcą się ludzie którzy wypoczywaja np we Władysławowie i innych miejscowościach wzdłuż Półwyspu Helskiego i przyjeżdżają na 1 dzień do Helu, albo ci co przypływają z Trójmiasta. Ale w lasach jest fajnie , miło i pusto. Po za tym bardzo polecam Muzeum Obrony Wybrzeża to miejsce obowiązkowe do zaliczenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sam wyjazd na Hel to bardzo fajne przezycie gdy wjeżdżamy na Półwysep i po jednej stronie z auta widzimy wodę, a z pociągu widzimy ją z obu stron :) bardzo fajne dla dzieciaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ma ktoś namiary na jakieś pokoje w przystępnej cenie w Helu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heja myślę czy nie jechać do Helu w te wakacje. Tez sie przylaczam o jakeis dobre namiary na pokoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam pensjonat laguna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze miejsce nad Bałtykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×