Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
jajie odpady medyczne pozostałe zakazne są tylko odpady skażone czerwony worek i nieskażone pozostałe niebieski worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ile było tych koszy 3 na medyczne skażone? na nieskażone czyli folię i pozostałe medyczne skażone i też czerwony worek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lolo
Do worka niebieskiego zwanego odpady medyczne pozostałe o numerze 180104 wrzucamy papierowe folie. Do worka czerwonego zwanego odpady medyczne skażone o numerze 180103 wrzucamy rękawiczki zuzyte., kubek po pacjencie, końcówkę saska,slinociagu itp itp Komunalne odpady Was tutaj nie interesuja, bo nie są w ogóle ujete. Obliczenia płynu. Jak masz zrobić 3L to robisz tak żeby suma sumaru wyszło 3L w wanience. Skoro jest 0,5% /aniosyme/ to 3000 ml × 0.5%/100= 15 ml I to 15 ml to ilość środka aniosyme. Skoro masz 15 ml środka to wody musi być 2985 ml, bo to razem da 3000 ml czyli 3l Jak ktoś dalej nie rozumie to sobie darujcie ten egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a gdzie kładziemy środki dla pacjenta i wanienke z płynem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lulo lulo potwierdzam i zgadzam się z tobą w 100 pr co do płynu ;-) też tak zrobiłam wlałam 2985 wody i 15 płynu troche podchwytliwe ale to egz dla bystrych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy może ktoś napisać czy dla lekarza kładziemy tylko zestaw diagnostyczny i srodkai ochrony a dla asystentki upychadło nakładacz ekskawator płytka łopatka kulki z waty skoro to ma być czynna asysta bo różne wersje tutaj czytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość67
Konćowka ssaka do dezynfekcji powinna trafic a nie do worka i juz jest bląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy czy ta końcówka bd wielokrotnego użytku czy jednorazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ox i eryne też kłądziemy na asytorze czy tylko zarobiony na płytce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po stronie lekarza tylko zestaw diagn i srodki ochrony? reszta po stronie asystentki skoro to ma być czynna asysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Końcówki ssaka się nie dezynfekuje. Wrzucasz do worka czerwonego. Do wanienki z roztworem Wrzucasz:zestaw diagnostyczny, nakładacz,upychadlo, eskawator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobiście jestem zdziwiona, że środki ochrony osob dla lekarza mają być przygotowane, bo zawsze były tylko dla pacjenta i asystentki. Co trzeba mu dać poza maseczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałyscie do opisania jakis obrazek ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czytam te wasze komentarze i szczerze krew mnie zalewa....połowa z was nie zada sobie trudu żeby poczytać wcześniejsze posty tylko wałkujecie ciągle i ciągle te same pytania- rzygać się chce !!! Jestem tylko ciekawa jak macie zamiar zdac ten egzamin skoro najprostrzych rzeczy jak oznaczeń worków nie znacie !!!!!! Żenada :) ..Wszystkim innym dziewczynom, które podzieliły się swoimi doświadczeniami już po egzaminie serdecznie dziękuję za rady :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymajcie kciuki, jutro egzaminy ciag dalszy! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu Lolo
Lekarz:maseczka, okulary, rekawiczki Asystentka:maseczka, okulary, rękawiczki Pacjent: serweta zaglowek, serweta spluwaczka, serweta ochronna, kubek., ssak i slinociag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pytanie (mam nadzieję) z innej beczki. Czy któraś z Was wie jak punktowany jest egzamin? Nie mogę w internecie znaleźć żadnej punktacji z ubiegłych lat a jestem ciekawa jak mniej więcej wygląda punktowanie karty, płynu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oznaczenie jakie byly zebow zeby wpisac do karty? amerykanskie ? jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaka końcówka , u nas w gabinecie wielokrotnie sama pakietowałam końcówkę od ssaka, ślinociągu się nie dezynfekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań krytykować bo coś z tymi odpadami jest nie tak one są źle zdefiniowane bo nie ma czegoś takiego jak medyczne zakaźne pozostałe , są medyczne pozostałe a oni jakoś dziwnie napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli w zadaniu masz napisane,że ząb 23 to znaczy,że używamy znakowania FDI czyli międzynarodowego, w znakowaniu amerykańskim ząb ten ma numer 10. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki 11 w amerykańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas uczyli kod 180103 medyczne zakaźne (skażone) kod 180104 odpady medyczne pozostałe (komunalne) z określeniem "skażone pozostałe "się nie spotkałam, ale do skażonych zaliczają się tylko te 03 więc pewnie te bym wypełniła. Tak czytam i proponuje czytać Jańczuka bo czeka jeszcze egzamin pisemny, a tam wiedza obowiązkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie. Co bylo dokladnie z dokumentacji zwiazane ze sterylizacja/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak sobie myślę, że może ta nazwa pozostałe wzięła się dlatego, że w oznaczeniach są jeszcze kody 180102 i też nazywane są skażonymi. No za nic nie pasuje mi do komunalnych czyli 180104 określenie skażone bo jakby były skażone to by trafiły do czerwonego tak na logikę :D Ale jak któraś ma możliwość sprawdzić to na 100% będzie bo już człowiek głupieje od tego czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba komuś się pomyliło z tymi odpadami medycznymi zakaźnymi pozostałymi, bo zajrzałam w rozporządzenie ministra i tam takich nie ma w ogóle.... są medyczne specjalne (zakaźne) ale to raczej nie chodzi o te. Poza tym skoro mamy do założenia worek czerwony (180103) i niebieski (to 180104). ja mam zamiar tak napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio88
Ilość środka zawsze obliczamy wg wzoru, bo inaczej nie wyjdzie nam prawidłowe stężenie roztworu. Po prostu producenci mylą fakty i zamiast pisać że na 1 litr roztworu piszą że na 1 litr wody, ale jeżeli podstawicie to 1005 ml do wzoru nie wychodzi już stężenie 0,5% więc roztwór ma za małe stężenie. Tutaj znajdziecie przykładowe zadanie praktyczne wraz z kryterium oceniania. Wszystko zależy od osoby układającej klucz... http://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/przyk%C5%82adowe_arkusze/z_15_00_praktyczny_www.pdf I polecam troszkę pouczyć się samemu, nie ma co sobie robić zamętu w głowie. Znacie ogólny zarys zadania więc i tak jest to już baaardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lolo
Jaka znowu sterylizacja w dokumentacji?? Chyba sobie już ktoś jaja robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma byc w dokumentacji ze sterylizacji niby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może chodzi o to czy w arkuszu trzeba gdzieś napisać co pakietujemy i 'oddajemy' do sterylizacji? pamięta któraś z Was polecenie związane z myciem i pakietowaniem? czy jest tam napisane co oprócz diagnostycznego jeszcze pakujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×