Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Filipia, gość dziś źle mówi. Nie czytaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co Wam ekskawator? zębinę trzeba usunąć różyczką....kazano ekskawator bo różyczek brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lolo
Jak napisane jest w poleceniu, ze 3 litry roztworu to jak można robić według ulotki?????? Roztwór to woda plus płyn. Więc wg ulotki nie wyjdzie ci 3L ROZTWORU a wody. Do obliczania tego roztworu jest wzór! Jak ktoś nie rozumie to ja już nie wiem. Róbcie co chcecie.powodzenia na egzaminach. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lolo
Zalecenia od gość z wczorajszym wieczorem są złe. Eskawator ma być podany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka wszystkim czy sa tu jakies higienistki??? moze ktos juz zdawal podzieli sie jak bylo i co bylo?? z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z tym kodem na zakaźne pozostałe, ma ktoś sprawdzoną informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego nieszczęsnego roztworu:WZÓR,WZÓR i jeszcze raz WZÓR.Zamiast zadawać głupie pytania na forum radzę usiąść do książek i poczytać choć dla niektórych na naukę to już chyba zapóżno,skoro co niektóre damy nie znają podstaw.Nie chciałabym trafić do gabinetu gdzie będą tak wyedukowane asystentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przynajmnej wiemy co bedzie na praktycznym, gorzej z pisemnym boje sie ze pytania moga byc z kosmosu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość223
Hej! Ja zdaję w czwartek. Wszystko w sumie umiem bo wczoraj wszystko ćwiczyłyśmy z naszą nauczycielką, ale mam dwa pytania. U nas wyrzuca się fartuch po zrobieniu płynu ale nie wiem do końca co z tymi rękawicami, myć je? I czy do mycia narzędzi też je używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to powodzenia... a co do Twoich pytań to są różne wersje i nie chcę wprowadzić Cię w błąd. Nas uczyli,że fartuch składamy i odkładamy a obok rękawice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość223 dziś ja mam właśnie podobny problem, bo u nas fartuch jest jednorazowy i po przygotowaniu płynu sie go wyrzuca. Więc co do mycia narzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Dzis mialysmy egzamin. Nie bylo jakis zakaznych pozostalych, to bzdura co ktos napisac. Byla metryczka skazonych ,metryczka plynu dezynf. ,ustalenie wizyty, i miejsce na ten nie szczesny plyn. Do zadania mielismy wybielenie zeba 21. Wiec podaje ekskawator, kulka, upychadlo ,peseta , zestaw diagnostyczny. Reszte to wiecie wszystko dla pacjenta, lekarza, asystentki. Naszym zdaniem strasznie pod uwage bylo brane sterylizacja. Wiec dobrze sie przygotujcie. Pozdrawiamy woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu lolo
My mamy fartuch dać na bok. Bedoze potrzebny do mycia narzędzi. Rękawiczki wyrzucić i Nowe do mycia wziąć. Co to za czerwona ksiazeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnośnie pisemnego to nie wiecie czy jest jakaś baza pytań,czy co roku "ktoś mądry"wymyśla nowe?Tak sobie myślę że jesli jest baza to pytania się powtórzą z ubiegłych 2-3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś o co chodzi z tą sterylizqcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwona książeczka to taka książka,którą polecili nam kupić.jest tonowa podstawa programowa Egzamin zawodowy dla asystentek.Jest tam zestaw 4 testów,160 pytań testowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu Lolo
Magdalina dzięki za odpowiedz. Już wiem która. Mam ja ale w wersji ksero, więc dla mnie.nie jest czerwona \oczko\. Niektóre pytania tam są głupie. Ze sterylizacja to może chodzi o proces mycia, suszenia, pakietowania i opisu pakietow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekawiczki gospodarskie sie nie wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę.Chodzi o to,żeby umyć, wysuszyć,zapakietować i nie zapomnieć włożyć paska .Pózniej postępować tak jak będzie w poleceniu czyli albo podpisać pakiet peselem lub imieniem i nazwiskiem i napisać datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, chodzi mycie,plukanie, wycieranie, pakowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpisac data sterylizacnji, waznoscii i pesel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli pisać np 17.06.15 - 17.09.15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My do przygotowywania płynu w szkole zakładamy fartuch jednorazowy pewnie dlatego go wyrzucamy. Rękawice wiadomo że zostawić ale nie wiedziałam za bardzo co z myciem ich... Ale lepiej chyba tak zrobię. Tylko teraz zastanawiam się co mam ubrać do mycia. N pewno okulary i maseczkę ale jakie rękawice i co z tym fartuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My nie wyrzucalysmy fartuchow, jak przygotowalysmy plyn. rekawice gospodarskie zdezynfekowalysmy, odlozylysmy znow, wytarlysmy przyubice. I pozniej ten fartuch zalozylysmy, jak mylysmy narzedzia. i po tych narzedziach dopiero fartuch wyrzucamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, właśnie to wydaje się być logiczne bo jak myjesz to też możesz się pochlapać czy coś... Nie mam jak się spytać naszej nauczycielki co o tym myśli bo wczoraj były ostatnie zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a Wy wycieracie narzędzia tymi ręcznikami jednorazowymi co są do rąk? i później do niebieskiego czy czerwonego worka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogłybyście opisać po kplei jak będzie wyglądał ten egzamin praktyczny? Krok po kroku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×