Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stephaniaaa

Zmiana nazwiska dziecku.

Polecane posty

Gość stephaniaaa

Witam jestem 19 letnią matką, i mam 2 letniego synka. Z biologicznym ojcem nie ma, żadnego kontaktu, ale nie mam pojęcia czy nie będzie chciał akurat mieć z małym kontakt za pare lat, i tu teraz wychodzi pytanie jesli mam chłopaka i chce sie z nim pobrać ( jestem z nim juz 1,5 roku) czy on może nadac małemu nazwisko i i czy bedzie jego ojcem prawnie ? czy trzeba to jakos załatwiać sądownie. Nie znam sie wogóle na tym wszystkim, wiec prosze o pomoc. Na koniec dodam ze ojciec biologiczny nie ma żadnych praw i nigdy nie miał ;) pozdrawiam i czekam na odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przysposobienie cudzego dziecka i nadanie mu nazwiska przez mężczyznę nie będącym biolog. ojcem dziecka następuje tylko i wyłącznie na drodze sądowej, nawet jeśli biologiczny ojciec nie ma do dziecka żadnych praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stephaniaaa
jesli mój przyszly mąż przysposobi małego, to biologiczny ojciec nic nie będzie miał do dziecka, nie bedzie mógł sie o nic starać ? tak to mam rozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli nastąpiła by adopcja pełna, to ojcu dziecka nie przysługują żadne prawa, co więcej dziecku względem niego również Poprzez adopcję pełną powstaje między przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek, jak między rodzicami a dziećmi. Adoptowany nabywa prawa i obowiązki wynikające z pokrewieństwa w stosunku do krewnych przysposabiającego. Tym samym ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych, jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego. Skutki adopcji rozciągają się na zstępnych (dzieci, wnuki) przysposobionego. Wniosek o adopcję składa się do sądu rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stephaniaaa
wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. ojciec biologiczny nie może być wpisany w akt urodzenia lub 2. ojciec biologiczny musi być sądownie pozbawiony praw rodzicielskich następnie po ślubie mąż matki musi wystąpić do sądu z wnioskiem o przysposobienie pełne dziecka swojej żony i wydanie nowego aktu urodzenia, w którym będzie widniał jako ojciec dziecka w takiej sytuacji wobec prawa ojcem jest tylko mąż matki, ma wobec dziecka takie same zobowiązania jakby był jego biologicznym ojcem, zaś ojciec biologiczny nie ma wobec "byłego" dziecka żadnych praw ani obowiązków (wliczając w to obowiązek alimentacyjny, którego wtedy już nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dokładnie 23 lata temu miałam ten sam dylemat . Da się musisz napisać prośbą o zmianę nazwiska dziecku oraz uzasadnić dlaczego chcesz to zrobić otrzymasz odpowiedź pozytywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czyje nazwisko nosi dziecko? A biologiczny ma zasądzone alimenty? Płaci je? Kontaktuje się z dzieckiem? A pytałaś chłopaka, czy jakby co to chciałby płacić alimenty na obcego plemnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko drogie - masz 19 lat , nadal jesteś dzieciakiem i chcesz popełniać kolejny błąd wychodząc za mąż w tym wieku? WOW, całe półtora roku są ze sobą - od czasów liceum. Naprawdę nastolatka jeszcze nie wie nic o życiu, i nie ma pojęcia czego oczekiwać. Jeśli ojciec biologiczny uznał dziecko - to najpierw trzeba odebrać mu prawa rodzicielskie. Przysposobienie natomiast wiąże się z tym, że nowy mąż przejmie wszystkie prawa i obowiązki. Nawet jeśli się rozwiedziecie, to on będzie zobowiązany do płacenia alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×