Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spanie dziecka w ciągu dnia

Polecane posty

Gość gość

Proszę napiszcie mi w jakim wieku Wasze dzieci przestały sypiać w dzień? Wiem, że duża ilość snu dobrze wpływa na rozwój, ale ostatnio moim dzieciom (20 m-cy) tak się wszystko poprzestawiało, że wstają o 8 rano, senne są dopiero ok 14-15.00, śpią po ok. 2 h, ale potem buszują po domu do 22.00- 23.00, co nie bardzo mi pasuje:( i zastanawiam się, czy już w ogóle nie zrezygnować z dziennej drzemki, a zamiast tego kłaść je ok 20.00? W jakim wieku Wasze dzieci zrezygnowały z drzemki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 19 miesiecy i dalej spi w dzien. Wstaje kolo 7 potem plac zabaw i spacer. Wracamy po oklo 2 godzinach i o 13 idzie spac na godzine lub dwie. Moze powinnaś corke bardziej zmeczyc tak zeby chodzila spac kolo 13 nie 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma szans, nie zmęczę ich już bardziej.... A spanie od 15-17.00 to jak dla mnie ni w pięć ni w dziewięć... jest lato, fajnie o tej porze się spędza czas na dworze, a tu trzeba wracać do domu, bo drzemka:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie dlatego że jest lato to dzieciom się poprzestawiało :) Przecież dzień jest długi, ciemno się robi dopiero koło 22, to jak mają wcześniej chodzić spać? Przeczekaj, samo się ureguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wes tak moze o 12 czy 13 usiadz z dzieckiem na kanapie,koniecznie wczesniej nakarm wes ksizeczke i czytaj,moze zasnie,moj tak mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn 1,5 roku. Już mu się kilka razy zdarzył dzień bez drzemki (jak nie zaśnie do 14 to już go przeciągamy) Normalnie wygląda to tak: wstaje o 6 rano, idzie spać najpóźniej o 12-śpi 2-3h, idzie spać ok 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja pisalam o 19 miesiecznym synu. U nas byl od malego uczony ze po 20 jest kapiel i potem spanie teraz mimo że lato i robi sie ciemno pozniej tez tak robimy . Bardzo fajne sa rolety do okien podklejone folia. Dzieki temu jak na dworzu jest jescze jasno jak je zaciagne u niego w pokoju to jest ciemno jak w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam rolety bez folii, po prostu ciemno brązowe i też ciemno, to ja od 1,5 roczniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie chodzi o to, czy w pokoju jest jasno czy ciemno:/ Skoro dzieci zasypiają o 15.00, to jasne, że o 19.00 spać nie pójdą, bo są wyspane! Chodzi o to, że budzą się rano o 8.00 i nie ma siły, żeby padły potem o 13.00! Mi nie chodzi o to, czy i jak mam ich usypiać o 19.00, bo nawet gdyby w pokoju było ciemno, to i tak mi nie zasną. Pytam tylko, czy w tym wieku mogę im już wykluczyć tą drzemką w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbować nie zaszkodzi. Moje w tym wieku już w dzień nie spaly. Powód ten sam co u autorki. Zobacz jak reagują na dzień bez drzemki, możliwe, że się uda. Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję zwłaszcza za ostatnią odpowiedź- o to mi chodziło- czy takie dziecko może już się obyć bez drzemki, która tak naprawdę utrudnia nam wszystkim życie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, moja corka ma skonczone 2 latka, teraz wlasnie spi :-). Zasnela o 14.30, tez wstaje kolo 8 zwykle, ale dopiero kolo 13-14 robi sie senna. Jak sie obudzi kolo 16.30 to pewnie wieczorem nie zasnie wczesniej niz o 22, ale u niej nie ma mowy o rezygnacji z drzemki, probowalam kilka razy, jak nie pospi w dzien jestbnie do zycia! Marudna, placzliwa, a ze zmeczenia ni usnie wczesniej niz o 23...Wiec juz wole jak pospi w dzien i idzie pozniej spac o 22, ladnie sie bawi, jest spokojna i wesola. Widocznie jeszcze nie moze obyc sie bez snu w dzien, czekam cierpliwie az sie to zmieni.Moje twoje maluchy beda szybciej gotowe na brak drzemki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Niespełna dwuletnie dziecko potrzebuje drzemki w ciągu dnia, Wiem to z doświadczenia. Moja córka kończy w lipcu dwa latka, a śpi 1,5 - 2 godziny, idzie spać między 12.30, a 13. Bez nie ma dobrego humoru, więc lepiej dla nas wszystkich jak pośpi w ciągu dnia. A może autorka wątku i jej maluch zaczynali by wtrzebowało by wcześniej dzień na przykład około 7.00. Bardzo prawdobne , że około 12-13 potrzebowało by się zdrzemnąć. Wieczorem też nie buszowało by najdalej do 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1984
Hej, moja córka nigdy nie lubiła spać, nie śpi w dzień odkad skończyła 1,5 roku. Nie śpi i już- teraz ma 2,5. Budzi się około 7 a o 19 30 zasypia. Śpiaca w dzień robi się dopiero po 16 więc drzemka odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 11111
Mam problem z zasypianiem syna. czy znacie jakiś sposób na osłonięcie okna myślę o roletach materiałowych z prowadnicami. http://slaskie-rolety.pl/7-rolety-w-kasecie sadzicie że dobrze to osłoni pokój proszę o opinie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×