Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ten ślub jest ważny?

Polecane posty

Gość gość

Pytanie oczywiście do osób rozeznanych w temacie. Chodzi o ślub kościelny. Jeśli nie było spowiedzi przedślubnej, a karteczki od spowiedzi podpisał teść zamiast księdza, to wydaje mi się, że taki ślub jest nieważny. Ale może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak była noc poślubna - to ważny. No chyba że była z teściem - to nie ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noc poślubna nie ma nic tu do rzeczy. Mało tego, z takiego związku może nawet być pięcioro dzieci, a ślub jest nieważny. Kolejna sprawa to sfałszowanie dokumentu i podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tak, czy owak z piekła nie wyjdziecie i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mój eks mąż i jego wspaniałomyślny tatuńcio to na pewno z piekła nie wyjdą, a niebawem do nich dołączy moja matka, która zmusiła mnie do tego ślubu. Ja natomiast występuję o unieważnienie ślubu kościelnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślub jest ważny dopóki nie zostanie stwierdzona jego nieważność. Brak spowiedzi raczej nie jest podstawa, podstawą natomiast jest zmuszenie do małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele osób drwi z Boga .. nie wiem po co im slub koscielny skoro zasad Bozych nie przestrzegają ... wiele osób kłamie , wile osób fałszuje takie dokumenty ... nie rozumieją kk ... aja tez nie rozumiem bo kk nie ma nic wpólnego z Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja się pytam po co w takim razie księża każą się spowiadać przed ślubem? i jeszcze rozdają te śmieszne kartki które jak widać każdy może podpisać. jeżeli nie wyspowiadam się przed ślubem co = nie będę mieć podpisu na kartce i przyznam się księdzu że nie byłam u spowiedzi to dostanę ślub kościelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to po co? Żeby czary-mary mocy nabierały. Jakbyś sie nie spowiadała tobyś ślubu nie dostała. A ty sie nie spowiadałaś i ślub dostałaś. Pójdziessz do woraaa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×