Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie mogę zrozumieć kobiet, które myją dzieci w emolientach "profilaktycznie"

Polecane posty

Gość gość

Z własnego doświadczenia wiem, że położne i szpitale zalecają wlaśnie takie produkty do mycia. Tylko po co jeżeli dziecko nie ma problemów skórnych? Wiem, że są mamy, które słuchają się poloznych, ale trzeba tez mieć własny rozum. Mnie położna nazwała wyrodną matką, bo nawet nie kupiłam emolinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże, w czym? Nawet nie znam tego słowa. :O Nasze mamy i babcie myły nas w wodzie i mydle i nasze pokolenie i pokolenie naszych mam to zdrowi ludzie przeważnie bez alergii i innych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
Szczerze to też nie rozumiem. Natomiast jest raczej mało lekarzy którzy zalecają emolienty "profilaktycznie". Wszyscy mi znani zdecydowanie odradzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez to polozne odradzaly .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem mam, które wolą babrać się w kremach, oliwkach i wychładzać dziecko po kąpieli zamiast wykąpać w emoliencie i mieć "z głowy" :P Po prostu kwestia wyboru co jest dla kogo wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też odradzali emolienty, ale kiedy mi wysypało córkę od głowy po palce stóp aż kobieta kazała kupić oiliatum i faktycznie zeszło i ładnie nawilżało skórę, ale kiedy tylko zeszło uczulenie tak i znowu wróciłam do zwykłego mydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hgg a ja na rozpisce ze szpitala mialam napisane "kąpiel w emoliencie". To nie były zalecenia tylko taki druk dla wszystkich matek, który dostawały przy wypisie. Jedna strona jak dbać o siebie po porodzie i w tabelce rozdzielone poród sn i cc, a na drugiej pielęgnacja dziecka.Natomiast położna nalegała na to nieszczęsne Emolium mimo, że moje dziecko nie miało i nadal nie ma, pomimo mycia w zwykłych dziecięcych płynach, żadnych problemów skórnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwka to gówno, moja myje się w nivea 2w1 i jakoś nie kremuje jej w ogóle, a ma już 20 miesięcy i ma świetną skórę bardzo gładką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dodaję oliwkę do kąpieli i też mam z głowy :). Bez emolientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To skonsultuj się jeszcze z pediatrą, nie słuchaj tylko położnej. Na wizycie pokaż skórę dziecka i zapytaj czy wymaga specjalnej opieki. Po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaka. Jak juz pisałam ja dodaję do kąpieli oliwkę hipp. W ogóle używam tych kosmetyków, bo lubię ich zapach i mają rewelacyjny skład bez pegów, parabenów, parafiny, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hgg na pewno nie wymaga. Moja córka ma ponad rok i pediatra nigdy nie mówiła, że ma zły stan skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To decyzja już należy do Ciebie :) Z całym szacunkiem dla położnych- dla mnie zawsze liczy się zdanie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×