Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak przyrządzić cielęcinkę mógłby ktoś napisać

Polecane posty

Gość gość

jak zrobić też dobry sos do takiej cielęciny? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cielęcinę opłukać pod zimną wodą, oprószyć solą, włożyć do naczynia z kilkoma liśćmi laurowymi, garścią kolorowego pieprzu w ziarenkach, pokrojoną w plastry dużą cebulą ( najlepiej dwoma). Rozpuścić ćwierć kostki masła, wystudzić, dodać do mięsa. Zalać 1/4 butelki wina białego- wytrawnego lub półwytrawnego- co kto bardziej woli. Zostawić na noc w lodówce. Następnego dnia wszystko wsadzić do piekarnika, piec około 1,5 godziny- po godzinie sprawdzać już miękkość mięsa i odkryć pokrywkę, by alkohol wyparował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do marynaty na noc dodaję jeszcze garstkę ziaren jałowca i kilka ziela angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuj***ardzo a co zamiast wina bo takowego nie posiadam? i wlasciwie mieso musialabym juz wyciagnac z zamrazalnika choc nie wiem czy do wieczora sie rozmrozi. a moglby jeszcze ktos podac inny przepis z sosem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozmrozi się do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie dlatego prosze o przepis gdzie mogę ją przyrządzić jutro. wyciągłam przed momentem ale jest w lodówce więc watpię, że się rozmrozi do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie daje cebuli do cielęciny. Wrzucam do gara pokrojone mięso i łyżkę masła i gałązkę rozmarynu zakrywam garnek i dusze do miękkości a na koniec lekko solę. Jest pyszna do kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to malutko przepisików masz na netusiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×