Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię dla dziewczynki Mia

Polecane posty

Gość gość
pretensjonalne i nie będzie pasować do nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna po Nikoli i Jessice. A z polskim nazwiskiem to juz w ogole karykatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszne ..same panie siawiec ,a co z akija po skrzyneckiej ?To prawda będzie teraz wysyp mia i klar( po Lewandowskiej ) tez już się zaczął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosca
Fajne,delikatne, wdzięczne i dźwięczne i miłe dla ucha, ale....nie w Polsce i do polskiego nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy ludzie.jestem wami załamana.Tyle hejtu na moje imię...aż mi przykro... Ps Jestem rodowitą Polką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to szkoa ze jestes rodowita Polka i wybierasz takie badziewne imiona. Jakby tak wszyscy robili to w Polsce mielibysmy samych Jamesow, Brajanow, Oliwierow, Samanty, Jessiki i inne. Co wy ludzie macie w glowach? kiedys ludzie gineli za ojczyzne a wy sami sie polskosci wyrzekacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasuje ale nie w polskie otoczenie.jestem za granica i tu wiele dziwnych imion do ktorych sie przyzwyczailam i duzo ladnych ale na polskim gruncie brzmialyby razaco, a co najdziwniejsze, te ktore oni lubia i sa trendy, nie podobaja sie obcokajowcom, a te co sa dla nich babciowe i odchodza w przeszlosc, obcokrajowcom sie podobaja.Mia akurat jest jednym z najladniej brzmiacych i konczy sie na "a", wiec tutaj pasuje ale w Pl nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię!! To, że ktoś będąc Polakiem/Polką nosi imię zagranicznego pochodzenia w niczym mu/jej nie ujmuje. Żyjemy na jednej planecie, a słówek zaczerpniętych z innych krajów są setki, więc jak czepiacie się imion to przestańcie korzystać z wyrazów innego pochodzenia. Zobaczymy jak się dogadacie. Polakiem/polką zawsze będzie osoba, która kocha i szanuje swój kraj i jego tradycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam konta

tragiczne... to w ogóle nie brzmi jak imię, jakaś mija, żmija, czy inne badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati

Najładniejsza bochaterka z fast and furious Mia super imie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Byloby ok gdyby nie pisownia.Podobnie jak Axl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Nati napisał:

Najładniejsza bochaterka z fast and furious Mia super imie......

bochaterska bochaterka z rodzicami ktorzy skonczyli 6 klasa...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

My mieszkamy za granica, ja bardzo bylam za tym imieniem czyli Mia , pasuje do nazwiska , ale mezowi niezbyt sie podoba, mowi do mnie ze to nie imie. gdybysmy mieszkali w Polsce, to nie nalegalabym na to imie. My wybieramy na M , bo wszyscy wraz z nazwiskiem mamy pierwsze M. Myslelismy tez o Marysi, ale kojarzy nam sie z kilkoma osobami , a tego nie chce, i u nas bylaby Maria ( Marija- co mi sie podoba) , a w Polsce krotkie Maria . Za granica trudno wymowic Marysia, wiec wszyscy wolaliby Marija. U nas bedzie Malinka . Latwe do wymowienia i w Polsce tez .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol
Dnia 20.06.2014 o 20:43, Gość gość napisał:

Tu gdzie mieszkam, bardzo popularne imię. W Polsce ze względu na pisownię i samo brzmienie może zostać przyjęte z niechęcią ale z drugiej strony to rozumiem bo polska pisownia bardzo różni się od krajów Europy zach a samo imię z niczym poza miauczeniem kota się nie kojarzy. W Polsce jest tradycja nadawania imion które coś znaczą bądź mają swoje korzenie a taka Mia nic dla przeciętnego Polaka nie oznacza, jedynie obco brzmiące imię z zagranicy.

Mia- miałczenie kota...padłam 🤣

Żeby nie było, nie wyśmiewam i zdania nie przedstawię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 7.09.2019 o 14:44, Gość Nati napisał:

Najładniejsza bochaterka z fast and furious Mia super imie......

bochaterka...  wlasnie takie lubia imie Mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

My mieszkamy za granica, ja bardzo bylam za tym imieniem czyli Mia , pasuje do nazwiska , ale mezowi niezbyt sie podoba, mowi do mnie ze to nie imie. gdybysmy mieszkali w Polsce, to nie nalegalabym na to imie. My wybieramy na M , bo wszyscy wraz z nazwiskiem mamy pierwsze M. Myslelismy tez o Marysi, ale kojarzy nam sie z kilkoma osobami , a tego nie chce, i u nas bylaby Maria ( Marija- co mi sie podoba) , a w Polsce krotkie Maria . Za granica trudno wymowic Marysia, wiec wszyscy wolaliby Marija. U nas bedzie Malinka . Latwe do wymowienia i w Polsce tez .

Bardzo podoba mi sie Malina i wlasnie miedzynarodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dla mnie Mia kojarzy sie z "bochaterka" z "Martwe zlo"- nawiedzona przez demona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam konta

tragiczne... to w ogóle nie brzmi jak imię, jakaś mija, żmija, czy inne badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

My mieszkamy za granica, ja bardzo bylam za tym imieniem czyli Mia , pasuje do nazwiska , ale mezowi niezbyt sie podoba, mowi do mnie ze to nie imie. gdybysmy mieszkali w Polsce, to nie nalegalabym na to imie. My wybieramy na M , bo wszyscy wraz z nazwiskiem mamy pierwsze M. Myslelismy tez o Marysi, ale kojarzy nam sie z kilkoma osobami , a tego nie chce, i u nas bylaby Maria ( Marija- co mi sie podoba) , a w Polsce krotkie Maria . Za granica trudno wymowic Marysia, wiec wszyscy wolaliby Marija. U nas bedzie Malinka . Latwe do wymowienia i w Polsce tez .

Faktycznie, dużo "lepszy" wybór 😄 Anglik przeczyta to jako Mejlajnka, Francuz jako "Malęka", Portugalczyk w miarę podobnie ale za to skojarzy mu się z chorobą... To już lepiej zostać przy tej Marii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Faktycznie, dużo "lepszy" wybór 😄 Anglik przeczyta to jako Mejlajnka, Francuz jako "Malęka", Portugalczyk w miarę podobnie ale za to skojarzy mu się z chorobą... To już lepiej zostać przy tej Marii...

Chyba chodzila im o Maline, a nie Malinke.  Malina ma bardzo podobne imie w szwedzkim: Malin.  Musisz uwazac obcokrajowcow za kompletnych ...ow jezeli uwazasz, ze nie bede w stanie wypowiedziec imienia Malina.  Polacy zawsze najmadrzejsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Okropne imię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość gość napisał:

Faktycznie, dużo "lepszy" wybór 😄 Anglik przeczyta to jako Mejlajnka, Francuz jako "Malęka", Portugalczyk w miarę podobnie ale za to skojarzy mu się z chorobą... To już lepiej zostać przy tej Marii...

Malęka 😄😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam ciotkę, ma 86 lat. Ma na imię Eufemia, wszyscy mówią na nią Mia. Teściowa też zna inną Eufemie/Mię że swojego pokolenia.

Fakt, córka Siwiec mocno rozpopularyzowała Mię, ale to nie jakaś nowość porównywalna do Dzesik etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Mam ciotkę, ma 86 lat. Ma na imię Eufemia, wszyscy mówią na nią Mia. Teściowa też zna inną Eufemie/Mię że swojego pokolenia.

Fakt, córka Siwiec mocno rozpopularyzowała Mię, ale to nie jakaś nowość porównywalna do Dzesik etc

Czyli Mia bylo zdrobnieniem Eufemi.  Teraz jest importowane jako oddzielne imie z zachodu.  Zdrabniac mozna sobie na rozne sposoby i niektore moga byc smiesne jak miauczace kotki, ale sama piszesz, ze imie brzmialo Eufemia, a nie miau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 17.01.2018 o 15:03, Gość gosca napisał:

Fajne,delikatne, wdzięczne i dźwięczne i miłe dla ucha, ale....nie w Polsce i do polskiego nazwiska.

No właśnie główny problem to brzmienie z nazwiskiem chyba, bo samo imię faktycznie bardzo ładnie brzmiące, miękkie i kobiece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×