Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zawrót w głowie

PIT

Polecane posty

Gość Zawrót w głowie

Witam! Mam pewien problem, otóż rozpoczęłam pracę (mam 18 lat, uczę się) mam umowę zlecenie, ale będę pracować tylko przez półtora miesiąca. i Moje pytanie brzmi : Czy w tym wypadku moi rodzice będą mogli rozliczyć PIT-11 za rok 2014 skoro ja podjęłam pracę co prawda na półtora miesiąca. I czy ja też będę mogła się rozliczyć i otrzymać zwrot? Czy tylko rodzice, albo ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie można rozliczać jednej rzeczy podwójnie. Więc albo jedni albo drudzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są to dwie oddzielne kwestie, gdy dziecko pracuje: 1. ulga na dziecko 2. rozliczenie PIT Ad 1. Ulgę na dziecko rodzice mogą rozliczyć a) na dziecko małoletnie - zawsze, niezależnie od dochodów dzieck b) na dziecko w wieku 18-25 lat - rodzice mogą odliczyć ulgę, gdy zarobki dziecka nie przekroczyły 3089 zł - gdy praca jest na umowę zlecenie a wartość jednej umowy nie przekracza 200 zł (nieważne ile ich by było) - to ulgę na dziecko można rozliczyć. Ad.2 rozliczenie PIT a) małoletnia osoba ma obowiązek rozliczyć dochody z pracy/zlecenia jak swój - a rodzic się na tym Picie podpisuje b) osoba od 18 lat - zawsze wypełnia PIT 'na siebie'. Jeśli wartość jednej umowy zlecenia nie przekracza 200 zł (nieważne ile ich by było) to nie musimy się rozliczyć, ponieważ pracodawca pobrał od nas podatek już. PODSUMOWUJĄC 1. Rodzice mogą odliczyć ulgę na dziecko 2. Jeżeli wartość Twojej umowy jest niższa niż 200 zł - wtedy nie rozliczasz się z urzędem skarbowym, jeśli jest wyższa - musisz się rozliczyc na PIT-37 i złożyc go w urzędzie skarbowym do 30.04. polecam program z pitonline.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×