Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdff

Długi alimentacyjne

Polecane posty

Gość sdff

Niedawno zmarł mój ojciec. Kilkanaście lat temu , miał zasądzone alimenty, których nie płacił. 10 lat temu ustał obowiązek alimentacyjny. Mama pobierała zaliczkę z funduszu alimentacyjnego, jak to się dzisiaj nazywa. Czy ktoś się orientuje, czy po jego śmierci rodzina dziedziczy ten dług? Przepisy mówią o przedawnieniu roszczeń alimentacyjnych jak i o dziedziczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odrzuć spadek to i długów nie będziesz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dziedziczy się długów alimentacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdff
Gość 18:01 odrzuciłam, teraz to mają moje dzieci i muszę teraz latać po sądach. A jak odrzucą dzieci, to przechodzi na kolejne osoby. Gość 18:05 gdybym była tego pewna to bym się nie pytała. Kwestia jest taka, że na forum prawnym jest informacja, że to podobno wchodzi do masy spadkowej. W przepisach, że po 3 latach roszczenie alimentacyjne się przedawnia, tylko nie jest napisane do czego konkretnie się to odnosi. A jeszcze gdzie indziej, że takich długów się nie dziedziczy. Dlatego pytam, bo może ktoś miał podobną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długi alimentacyjne się dziedziczy (tak jak wszystkie długi). Dziedziczeniu nie podlegają obowiązki i uprawnienia alimentacyjne. Po 3 latach przedawnia się rata alimentacyjna. Dług - przedawnia się po 10 latach, jeśli bieg przedawnienia nie został przerwany. Dług wobec FA nie przedawni się nigdy, ponieważ FA ma obowiązek dbać, aby się nie przedawnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej było spadek przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×