Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeranek123

Pomysły na zupy kremy

Polecane posty

Jak w temacie: czy macie jakieś swoje sprawdzone i pyszne pomysły na zupy-kremy? jestem ich miłośniczką i chętnie zaczerpnę inspiracji z waszych przepisów :) Od siebie: zupa krem z cukinii i szpinaku -2 małe cukinie -szklanka świeżego szpinaku -pół cebuli -kostka warzywna (wiem,że lepszy byłby wywar wlasnej roboty,ale jestem leniem :p) -ok 15 kosteczek sera sałatkowego typu feta w zalewie -jogurt naturalny -sól,pieprz biały,oliwa z oliwek,ząbek czosnku Podsmażam posiekaną cebulę i czosnek na oliwie,dorzucam szpinak,zalewam 0,5 l wody i wrzucam kostkę rosołową. Duszę przez ok 5 min,dorzucam cukinie pokrojone w ćwierćplasterki,duszę kolejne 5 minut. Dorzucam ser, blenduję, doprawiam solą i pieprzem do smaku. Przy podaniu ozdabiam odrobiną jogurtu naturalnego,który wzbogaca smak. Smak super, kolor piękny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam wyśmienitą zupę krem z dyni: dynia piżmowa 40 dag bulion warzywny 700 ml sok z jednej średniej pomarańczy marchew 2 cebula niesłodzone mleczko kokosowe 120 ml masła- łyżka oliwa- 2 łyżki kolendra posiekana- łyżka sól pieprz 1. Obrać, umyć, pokroić w kostkę cebulę i marchewki; 2. Cebulę zeszklić w garnku na oliwie, dodać marchew, masło i pokrojony w kostkę miąższ dyni. Zupę z dyni podsmażać przez 5 minut i zalać bulionem warzywnym. Zupę krem gotować pod przykryciem przez kolejne 20 minut, aż do miękkości warzyw; 3. Zestawić z kuchenki, dodać mleczko kokosowe i sok z pomarańczy. Przelać do blendera i zmiksować na gładką jednolitą masę; 4. Zupę dyniową z powrotem przelać do garnka i gotować przez kolejne 5 minut na małym ogniu. Wymieszaną zupę doprowadzić do oczekiwanego smaku solą i pieprzem; 5. Zupę krem z dyni podawać na talerzu, posypaną posiekaną kolendrą. Przepis pochodzi ze strony http://przepiszupa.pl/z-dyni.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja4390
Ja uwielbiam krem z cukinii. Smakuje świetnie przygotowany z zielonych i żółtych odmian. Same nasiona nie są drogie - http://florexpol.eu/236-dynia , warto więc wysiać je wiosną. A sam krem jest prosty - na wywarze warzywnym gotujemy marchewkę i cukinię. Dodajemy odrobinę mleka, soli, pieprzu, kurkumy i miksujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×