Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ZĄBKOWANIE czy każdy wychodzący ząbek boli

Polecane posty

Gość gość

mojemu synkowi wychodzą dwie dolne jedynki i to jest tragedia :o czy to oznacza ze kolejne wyrzynające się ząbki będą tak samo bolesne? :o czy jest szansa że kolejne będą mniej bolesne czy nie mam co mieć nadziei? :( ledwo wyszliśmy z kolek a tu już ząbki :( syn ma 3,5 miesiaca nawet gryzaka nie umie trzymać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak wczesnie ząbki? moze to cos innego? wspolczuje, mojemu wyszlo 6 zebow i obeszlo sie bez bolu, jedynym objawem to byla lekka biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej 2 górne dwójki wyszły tego samego dnia jako pierwsze, 9,5 mieś, właściwie bezobjawowo. tydzień później dolna jedynka, gorączka, ryk, luźne kupy i nic nie chciała jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To na 100% ząbkowanie bo widac juź ząbki! Już się wybiły :) ale nadal są jazdy :( czyli jest nadzieja że kolejne mogą przebiegac bezobjawowo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn zaczął ząbkować jak miał 5 i pół miesiąca, prawie za kazdym razem: choroba lub tylko bardzo wysokie temperatury bez innych objawów chorobowych, krzyki w nocy, czasem biegunka, brak apetytu ,obfite ślinienie i wodnisty katar. dopiero teraz jak wychodzą piątki przechodzi łagodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny trochę mnie pocieszyłyście że pózniej może przebiegać łagodniej :) jest nadzieja :) muszę w to wierzyć ;) a jak wyjdą te dolne jedynki to kiedy mogę się spodziewać kolejnych ząbków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej dwójki wszystkie zęby wychodziły bezobjawowo, żadnych temperatur ani innych cyrków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszystkie. Pierwsza jedynka- tylko sie pokrecil w nocy,dopiero zauwazylam jak wyszla. Druga jedynka-tulenie cala noc,ale przebilasie jednej nocy i na tym konec. Nastepne 6 bez wiekszych problemow,bo malo nawet pamietam.ot pojawil sie zabek ktoregos ranka,na pewno synek gorzej sypial,ale nie jakos tragicznie. Chyba tylko 8 w kolejnosci dal popalic,bo to byla noc z wigili na boze narodzenie,bylismy u tesciow i synek co pol godziny w nocy wyl. Potem dosc dlugo nic,bo do 10 miesiaca mial 8 zebow a kolejny pojawil sie w.16 miesiacu. No i ta pierwsza czworka dala popalic. Najpierw przez kosc-zle.spal budzil sie z rykiem. Potem troche spokoju i w koncu przesypial cale.noce,pozniej dzoaslo spuchlo i mu dokuczalo ale samo przebicie juz dolegliwosci zadnych nie przynioslo. Tera przebija sie kolejna czworka,synek przesypia calanoc,najwyzej swedzi go dziaslo w dzien.masuje je.ale ja nawet zelu nie uzywam ,spodziewalam sje dolnej lewej a wyszla gorna prawa bez zadnych obajwow nawet dziaslo nie spuchlo. Tak wiec co zab to zwyczaj ;) roznie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej nie szybko. U nas sa 2 dolne jedynki od 2 miesiecy i cisza. Syn kolezanki ma 2 dolne jedynki od 4 mca zycia a ma juz 8 mcy. no ale kazde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry za te wszystkie bledy i literowki w poscie powyzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojemu wyrosly dwie dolne jedynki w 6 msc( nawet nie wiem kiedy) a 2 miesiace pozniej wyszly mu 4 gorne( jedynki i dwojki) naraz i tez obylo sie bezobjawowo.ponoc dwojki juz nie bola , natomiast z tego co mi mowil pediatra najbardziej bolesne sa 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka zaczęła ząbkować jak miała 4 miesiące pierwszy ząbek pojawił się jak miała pol roku ząbkowanie było u niej tragiczne płacz noszenie na rekach,biegunki, żadne zele nie pomagała tym samym gryzaki dopiero pomógł preparat Camilia polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja coreczka tez zaczela zabkowac jak miala 4 miesiace, plakala strasznie ale nie dawalam jej zadnych zelow i cale szczescie!! okazalo sie ze maja one w sobie lidokaine, substancje ktora ma straszne skutki uboczne, nawet fda wydalo ostatnio oswiadczenie w tej sprawie. u mnie sprawdzily sie geyzaki chlodzace i skorka od chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tylko Camillia dzialala. Tylko zabkowanie monego dziecka to była masakra, wysoka goraczka i straszny placz. Wychodzily po 3-4 zeby na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlyyy

Nie chce zakładać nowego tematu, a mam pytanie. Co kupić, co stosować kiedy nasze dziecko ma bardzo bolesne ząbkowanie?

Dodam ze zimne gryzaki zupełnie odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Też przez to przechodzimy. Mały gryzaków nie lubi.

Na ból stosujemy żel Dentinox N, ale tym trzeba ze 2-3 razy posmarować, żeby był odczuwalny rezultat. Do tego sylikonowa nakładka na palec ze szczoteczką z jednej strony i wypustkami masującymi z drugiej strony i tym masuję dziąsła.

Przy mocnym bólu, jak już żel, masowanie dziąsełek, noszenie nie pomaga, to dajemy jeszcze apap taki w syropie dla dzieci (tego zwykle wystarczy jedna dawka i wtedy już nie smaruję, ani nie daję niczego innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiduska

ja stosuję u synka żel łagodzący bobolen od jakiegoś już czasu, ma dobry skład, nie zawiera ani alkoholu ani cukru, do tego można go stosować u dzieci już od 4 miesiąca życia, ja robię masaż na dziąsłach przy aplikacji żelu i to pomoaga, koi ból, synek spokojnie przesypia całe noce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×