Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mlodamama25

15 mc dziecko karmione piersią a ilośc mleka

Polecane posty

Gość mlodamama25

Drogie mamy, ktore karmią piersią dzieci powyżej roku. Mój synek skończył 15 mc cały czas jest na piersi, nie chce żadnego mm, ja odciągam mleko i wypija na noc 200 z kaszką ryżową i w nocy 150 ml czystego, tylko tyle uda mi się odciągnac w ciągu dnia i w pracy. Chce juz go odstawic i ograniczam sie do podawania tylko wieczorem raz mleka to wtedy wypija 280 z kaszką a w nocy herbatę pije. Rano je kaszkę mleczną-ryżową, w ciągu dnia je codziennie serek typu danio, jogurt naturalny z owocami itp. Poza tym je b ładnie, dzienne menu to np. 8-250 kaszki mlecznej 10-deserek/owoce/jogurt 13-zupa na gesto okolo300 15-drugie danie ziemniaki z jajkiem, mięsko itp 17:30 jajka dwa gotowane/jogurt/jeszcze raz zupa/gotowane warzywa /bułka słodka/kanapki itp 19-280 mleka z kaszką Martwie sie że je za mało mlecznych posiłków;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie martwią dwie rzeczy- po pierwsze, że dzieciak domaga się mleka czy herbaty w nocy, po drugie, że ma taką głupią matkę, która myśli, że mleko - jakiekolwiek jest niezbędne dla zdrowia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu daje pic mleka tyle ile chce. Nie jest na piersi,ma.16 miesiecy i sam czuje czwgo potrzebuje. Jak odmawia mleka to mleka nie daje.jak odmawia owocow to owocow nie daje,jak odmawia miesa to nie dostaje miesa. Tzn. Ktos moze zle wysunac wnioski,ale uwazam,ze dziecko ma intuicje i czuje na co ma chec by uzupelnic braki. Nie wyliczam mu mleka ile wypija na dobe. Np.dzisiejszy upalny dzien: na sniadanie przyszykowalam drozdzowke z serem i kakao. Drozdzowke zjadl,mleka nie tknal.ok dalam porcje owocow-z checia zjadl winogrona,toche banana,kilka czastek nektarynki. Z checia napil sie duzo wody. Pozniej pora na drugie sniadanie/obiad(wstal prawie o 10 wiec byla juz 13). Mialam zupe owocowa z makaronem. Zjadl kilka lyzek i noe chcial. Otworzylam serek.mial isc na drzemke wiec nie chcialam by szedl glodny. Nie chcial. Dalam kakao z rana(gotuje na mleku krowim) wiec moglam odgrzac z lodowki. Wypil wszystko z apetytem. Zobaczyl kabanosy,ze chowalam do lodowki- dalam,zjadl calego malego,cienkiego i jeszcze kromke chleba. Poszedl spac. Wstanie dostanie leczo warzywne,jak nie zechce to zupe owocowa. Ma dni,ze ma chec na duzo nabialu a ma dni,ze.preferuje mieso lub owoce. Kilka dni temu mial owocowy dzien: jadl i owoce cale i kasze z owocami i musy i chcial pic tylko kompot. Nie ustalam mu menu ze ma.wypic i zjesc tyle i tyle. Dzieci mtore.kieruja sie intuicja sa.zdrowsze niz te.zywione.wg.sztywnych zasad.ja nie narzekam na niejadka bo je duzo ale tego na.co ma potrzebe i chec. Slyszalas o blw? To cos.w.tym rodzaju tylko dla starszaka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to odciągnąć w pracy? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie rozumiem karmisz piersią, czy odciąganym mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odciąganym mlekiem, niedawno zaczęłam odciągam bo wróciłam do pracy. Martwię się ile on zjada tego nabiału i wapna bo do 9 mc miał skazę białkową i przez to ja też byłam na diecie. Nie wiem czy jest sens wprowadzac mu teraz nowe mm?? Czy moze jeszcze raz dziennie podawac tą kaszkę mleczną. Synek nie miał nigdy kłopotów z jedzeniem zawsze zjada wszystko co mu dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
walisz tego mleka jak oszalała, wystarczyłoby jakbyś karmiła piersią przed pracą i ze 2 razy po pracy. Nie wiem po co odciągasz dla ponad rocznego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie je za malo mlecznych posilkow,bo rano i wieczorem i jeszcze w nocy i nabial? Po pierwsze mm juz wprowadzilas,bo kaszka mleczno ryzowa jest na mm,domyslam,ze ze wlasnie ta ekspresowa dajesz. Nawet,jezeli w nocy juz rezygnujesze z tego mleka,tak wnioskuje,to ma 2 lelne mleczne posilki i jeden uzupelniajacy. Wiec nie wiem czwgo sie czepiasz. Dziecko w tym wieku je juz normalnie a wapn czerpie z innych produktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmie 19 miesiecznego synka piersia 1 raz na dobe. Do tego dostaje sery, jogurty. Nie daje dodatkowo ani mm ani krowiego mleka. Taka ilosc wystarcza. Pokarm dostosowuje sie do wieku dziecka i czestotliwosci karmien, staje sie bardziej tresciwy. Nie sluchaj wszechwiedzacych zyczliwyc ktorzy pojecia nie maja o kp tylko karm tak dlugo jak dziecko i ty chcecie i potrzebujecie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak najbardziej popieram wypowiedź wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×