Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taki kłopot

Rozszczep kręgosłupa a planowana ciąża

Polecane posty

Gość taki kłopot

Witam wszystkie mamy. Od jakiegoś czasu razem z mężem zastanawiamy się poważnie nad dzieckiem. Mamy po 30 lat i jesteśmy 5 lat po ślubie. Generalnie nie byłoby problemu, gdyby nie fakt że urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo rdzeniową i zespołem zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Tak, wiem brzmi fatalnie. Jednak szybka interwencja lekarzy spowodowała, że dzisiaj jestem zdrowym człowiekiem. Normalnie chodzę i nie mam w zasadzie żadnych problemów z normalnym funkcjonowaniem. Chciałabym bardzo mieć, dziecko ale bardzo się boje, że może je spotkać coś podobnego co mnie. Moja mama cierpiała na nie przyswajalność kwasu foliowego, o czym nie miała pojęcia, a jej ciąża była wzorowa i nie wykryto wtedy moich wad- dopiero po porodzie rodzice się dowiedzieli. Sama już od roku biorę kwas foliowy w 4 krotnej dawce. Bardzo chce mieć dziecko, ale też bardzo się boje że może mieć takie same wady i może ich nie przejść już tak bez szwanku jak ja. Lekarze sami mówią, że to cud że chodzę, że normalnie się załatwiam i że choroby już nie ma. Co byście zrobiły na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na pomysł ciąży mówią lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarze mówią, że przez 2 lata muszę brać tą większą dawkę kwasu foliowego i że to powinno mi dać dużą szansę na urodzenie zdrowego dziecka, ale nikt nie zagwarantuje mi w 100% że tak będzie. Nie wiem czy istnieje sposób, abym się zbadała pod kontem przyswajalności kwasu foliowego ? Bo jeżeli cierpię na to samo co mama, to nawet kilogramowe dawki kf nic mi już nie dadzą..... Słyszałyście może o czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Mam podobne wady kręgosłupa jak ty. Bardzo jestem ciekawa czy udało ci się zajść w ciąże w ogóle? Ja mam z tym duży problem i zastanawiam się czy to może być wina rozszczepu rdzenia, kręgów itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×