Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Młodzi Brytyjczycy zarabiają mniej, mają większe trudności ze znalezieniem pracy

Polecane posty

Gość gość

Młodzi Brytyjczycy zarabiają mniej, mają większe trudności ze znalezieniem pracy i często są zmuszeni do mieszkania z rodzicami - informuje w specjalnym raporcie Instytut Studiów Podatkowych IFS (Institute for Fiscal Studies). Z badań wynika, że młodzi rezydenci Zjednoczonego Królestwa najdotkliwiej odczuwają zmiany w wysokości zarobków. Płace dwudziestolatków zmniejszyły się o 13% w ciągu ostatnich siedmiu lat. O 10% zmalały płace trzydziestolatków, a o 7% osób w wieku od 31do 59 lat. Nie najlepiej wygląda również sytuacja ze znalezieniem pracy – analizuje raport IFS dziennik „The Guardian”. Spadła liczba zatrudnionych w wieku 20-30 lat, natomiast na tym samym poziomie utrzymuje się liczba pracujących osób powyżej 30. roku życia. „Ciężar recesji dźwigają przede wszystkim młodzi” - cytuje jednego z autorów raportu Jonathana Cribba brytyjski dziennik. „Dwudziestolatkowie mają najsłabsze zarobki, najmniej korzystne zatrudnienie i niskie dochody. To może trwale wywrzeć ślad na życiu zawodowym młodych ludzi – twierdzi ekspert cytowany przez „The Guardian”. Tylko 21% osób urodzonych w latach 80. kupiło własny dom przed ukończeniem 25. roku życia - w porównaniu z 34% tych, urodzonych w latach 70. i 45% urodzonych w latach 60. - podaje serwis BBC. Jedna czwarta młodych Brytyjczyków zmuszona jest do mieszkania z rodzicami, gdyż nie stać ich na własne lokum. Niektórzy mają za małe dochody na wynajęcie pokoju czy mieszkania ze znajomymi. IFS podkreśla, że przybywa dzieci żyjących w ubóstwie. Liczba tych maluchów wzrosła o 300 tys. w latach 2012-2013. Londyn jest miastem, w którym w biedzie żyje najwięcej dzieci. Instytut podkreśla, że to z powodu rosnących w stolicy kosztów utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
efekty polityki tchatcheryzmu i niewidzialnej ręki rynku. Za Blaira nikt nie mieszkał z rodzicami po 27 roku, a minimalna stawka to była tylko na papierze, bo nikt tyle nie płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ciekawe, bo przyjaciel mojego męża (Szkot) od roku ma całkiem niezłą pracę i potem miał też awans, ma annual salary ok 32 tysiące. w Szkocji to niezłe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niesety do UK przyjezdza coraz wiecej duposciskow z Polski, Litwy, Slowacji i zgadzaja sie pracowac nawet ponizej placy minimalnej w tempie motorka, co rujnuje rynek placy i pracy... przynosza to samo gowno, co zrobili u siebie do innych krajow, rujnujac innym narodom zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×