Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Co sądzicie o rocku progresywnym z lat 70?

Polecane posty

O zespołach takich jak Pink Floyd, The Doors albo King Crimson? Ja nigdy nie lubiłam, ale ostatnio sie do nich przekonałam i słucham naprzemiennie z thrash metalem i polskim blackiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klasyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś nieszczególnie, próbowałam się zainteresować, ale zawsze miałam wrażenie, że to było bardzo naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
The doors to rock progresywny xD?z king Crimson polecam utwór starless, zajebioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King of Lizard
Ostatnio zainteresowałem się The Doors i mimo że nie słuchałem wszystkich utworów, to jednak polubiłem Jima Morrisona. Bardzo intrygujący facet, mimo swoich słabości. Był wielkim artystą i nic tego nie zmieni, jednak szkoda że tak szybko odszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palę_maile
zanim powstała kapela AC!DC to dużo wcześniej grały kapele BLACK SABAT , w tamtych czasach to był totalny odjazd ale Program III PR jako jedyny w Polsce przedstawiał taką muzykę, NAZARETH i słynny kawałek p.t. 'sierść psa' https://www.youtube.com/watch?v=kyXz6eMCj2k zespół BUDGIE https://www.youtube.com/watch?v=rMWY_vN8xzk fantastyczny głos wokalisty i oczywiście LED ZEPPELIN i słynne 'schody do nieba' wtedy się działo, dzisiaj jest nuda i nuda i lipa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Gosciu nie musisz wspominac tych lat , cos troche pamietam z nich i nie dlatego pusvilam AC DC, bo ich uwielbiam sluchac, jak i twoje kawalki rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palę_maile
uwielbiałem słuchać tej kapeli, czyli ELO , fantastycznie odpręża ta muza a Jeff Lynne powrócił ze starym i nowym składem ELO i nagrali fantastyczny koncert dla BBC , na DVD są zapisane dwa nowe koncerty , z Wembley i jeszcze jeden ale nie mogę dopaść w Polsce , namawiam aby zobaczyć to 'dzieło' https://www.youtube.com/watch?v=aCZsIsxKO4M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o chvjowych zespolach piszecie, majac na mysli progresywny rock, bo to jest ciezszy kaliber, troche. taki prawdziwy prog rock. zreszta dzisiaj nie ma gdzie sluchac muzyki. a dzieje to sie nadal, a nie sie dzialo i juz sie nie dzieje. ogolnie to mysle, ze pisanie, ze jakis slaby pink floyd czy przereklamowane the doors to progresywny rock, to tak jakby sie nie mialo pojecia, o czym się pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king crimson to tez zreszta lipa, ja sluchalem muzy podchodzacej pod prog rock, ktora niezle daje w glowie, nie ma co sie zatrzymywac w latach 70 ze wtedy to sie dzialo, bo dzisiaj po prostu zespoly wyginely, malo kto sie juz interesuje muzyką, a kiedyś to było coś nowego, a dzisiaj wiecznei odgrzewany stary kotlet, wszystko cyfrowe, internetowe, biedni umyslowo sluchacze, social media, slyszalem, ze jak idą ludzie na koncert kogos znanego, to nie zeby sobie muzyki posluchac tylko zeby sobie foteczke z kims zrobic i na smartfona, i pelno smartfonow, dusza muzyki troche sie wykonczyla, inna sprawa, ze za wszystko trzeba placic, jest wiecej pazernosci, nawet wytwornie muzyczne kroją jak leci, i szukają byle czego, myślę, że dzisiaj nawet dobry ma trudności z graniem, bo wszyscy sa zamknieci w swoich telefonach i swiat poza nimi nie istnieje dla tych ludzi, a tak ponad kilka miliardow ludzi codziennie zyje, takie czasy nastaly. dzisiaj koncert sie oglada w internecie a nie na niego idzie, inna sprawa, ze puby w polsce giną, bo nikt nie przychodzi, nie ma czym za bardzo zabawić publicznosci, polskie zespoly jak graja na jakichs festiwalach w polsce to odwalaja komerche i tandete, w muzyce chodzi o inspiracje, a jaka inspiracje moze dac mi artysta, ktory byl cpunem i alkoholikem i zdechł albo jakis grajek na gitarze co pracę ma obok, a muzyka to jego czas wolny a codziennie zapi3rdala jak szczur, to nie jest prawdziwy odbior, wszystko dzisiaj do pieniadza sie zalicza i nawet muzyka powstaje pod tym kątem, malo chyba dzisiaj jest zespolow, ktore mają jakąś wizję albo inwencję twórczą, zresztą inna sprawa też jest taka ze dzisiaj wiekszy popyt jest na wokalistki spiewaczki, a one czesto daja dvpy, ja tam nie przepadam specjalnie za wokalistkami, uwazam, ze w muzyce np. rockowej sa chvjowe, a pop swoje zrobil z ameryki, muzyka masowa stamtad przyleciala i tak juz zostalo, w kolko sie dzisiaj slucha tego samego i w kolko te same kotlety, a raz sie wlaczy cos z lat 70 i wtedy to bylo, teraz tez jest, ale w polsce to faktycznie jest ciezko, bo tam nikt specjalnie chyba nie przyklada uwagi do muzyki w polsce, zalezy od kraju. nie ma sensu, zebym tera pisal jakie zespoly to sa prog rockowe, bo nawet nie macie ich gdzie odsluchac, bo zaraz na youtube lecicie jak te klony i darmowa muzyka i konsumpcja, i wszedzie linki do youtube, mnie zastanawiaw skad to sie wzielo, bo ja kiedys sluchalem tez na youtube muzyki, to prawie nic nowego, a teraz odkad przestalem i przerzucilem sie bardziej na pliki wysokiej jakosci albo wieża czy inne sposoby, ogólnie płyty cd, to ciagle mi wpada jakas plyta cd, bo tutaj jest tego namnozone troche, gdzie jestem. bylem w polsce pol roku to jak wrocilem do anglii to bylem zaskoczony ile plyt mam w szafie, a to nie duzo, wcale, ale w polsce plyta wow a tutaj to zwykly plastik, gvwno. live koncerty to tez bieda i porazka ogladac na telewizji, nie ma tej samej jakosci dzwieku niestety, na koncercie sie doswiadcza muzyki prosto z kolumn, piecyków, wzmaniaczy, głośników, efektów, dźwięk jest rzeczywisty, a na youtube można sobie wlaczyc koncert ale bedzie brzmialo tak jakby to bylo w ogole jakims zartem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×