Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuuchareczkaa

Czy makaron jest tukący?

Polecane posty

Gość kuuchareczkaa

myślałam żeby zastapić ziemniaki makaronem. Pytanie czy lepiej makaron czy jednak ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron al dente z pszenicy durum i ziemniaki na zimno, na przykład w sałatce, mają oba niższy ładunek glikemiczny, więc mniej tuczą wszystkie węglowodany, więc makaron i ziemniaki, tuczą, jeżeli połączysz je z tłuszczem zamiana jest bez sensu albo nie łączysz ich z tłuszczem i nie tyjesz, albo łączysz i się nie martwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej ani makaronu, ani ziemniaków, wtedy jest najmniej "tukące".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuchareczkaa
No ale jak gotuje na obiad np. duszona piers z kurczaka ze szpinakiem, cukinia, to dalej jest tukące? nie rozumiem jak tłuszczu nie łączyć podaj mi przykładowe danie z niełączeniem tłuszczu, przecież zawsze coś tam jest bo się smaży np. albo dusi na odrobinie tuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznijmy od tego, że TUCZĄCY a nie TUKĄCY!!! A po drugie: przedmówcy odpowiedzieli Ci na Twoje pytanie. Ziemniak sam w sobie jest niskokaloryczny. W połączeniu z tłuszczem się to zmienia. Fakt, dużo osób gotuje z tłuszczem i dlatego ziemniaki czy makaron stają się tuczące. A dania bez tłuszczu sa możliwe - np. ziemniaki nie polane masłem czy makaron z warzywami z wody. Czy komuś smakują - to inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
połączenie bez tłuszczu? np. pierś kurczaka, warzywa i kartofle - wszystko z grilla, bez tłuszczu, z sosem na bazie jogurtu 0% albo makaron z duszonymi warzywami generalnie najlepiej "smażeniny" i tłuste mięsa łączyć z samymi warzywami, bez kartofli czy klusek, wtedy taki obiad nie jest tuczący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest bardzo tuczący bardziej niz ziemiaki na diecie lepiej jest zdecydowanie zrezygnowac calkowicie lub ograniczyc weglowodany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuchareczkaa
a przepraszam za błąd w tuczący :O Moje ulubione danie to włąśnie makaron połączony z piersią z kurczaka z kawałeczkami cukini i liściami szpinaku. Do tego poprostu musi byc makaron no bo bez to jest samo miecho i troszke warzywek:( dajcie jakieś przykładowe zdrowe dania bez łączenia z tłuszczami żeby było smacznie i zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to może być makaron z cukinią, szpinakiem i piersią kurczaka, tylko nie dodawaj już żadnego sera, śmietany, oliwy itp., a pierś przygotuj bez tłuszczu (np. marynowana w ziołach i chudym jogurcie a potem smażona na suchym teflonie albo gotowana na parze jest pyszna), ewentualnie daj minimalnie oliwy na patelnię, jeżeli nie masz nieprzywierającej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuchareczkaa
o dziekuj***ardzo brzmi rozsadnie. w sumie i tak nie dodaje smietany do tego ani sera ale juz szpinak robie na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cóż, albo na masełku albo chuda pupa ;) coś za coś, trzeba z czegoś zrezygnować zgłodniałam na myśl o tym makaronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakim problemem jest samo mięso z warzywami? Dajesz więcej mięsa i dużo więcej warzyw, plus tłuszcze (sporo) i masz bardziej sycące i zdrowsze danie niż jakbyś \dodala makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo zastąp makaron zwykły makaronem ryżowym (zwykły w 100 g ma ok. 350 kcal, a ryżowy ok. 110) albo sojowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli się je rozsądne porcje a nie nawalony cały talerz to nic nie jest tuczące. To nie produkt tuczy tylko jego ilość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie łączę mięsa z makaronem ani kartoflami, na obiad jem na przykład kotleta (albo 2), a do tego jakąś sałatkę i duszone warzywa nie jestem głodna, jem tyle, żeby się najeść dodatkowego tłuszczu już nie daję, ale wcale nie oszczędzam się z nim przy robieniu obiadu, normalnie smażę na tłuszczu, daję tłuste mięsa jeżeli mam ochotę, do sałatki oliwę, majonez, czasem żółty ser, albo pleśniowy robię tak już od dawna i dzięki temu nie tyję, a wcześniej tyłam po prostu nie łączę węglowodanów tylu pieczywo, makarony, kasze, ziemniaki, słodycze z tłuszczami jak masło, tłuste sery, oleje, tłuste mięso itd. jak mam ochotę na makaron to robię go "na chudo", np. z sosem pomidorowym i bazylią a jak na ziemniaki, to jem je oddzielnie z maślanką albo z duszonymi warzywami (cukinia, pomidory, cebula, fasolka, kabaczek itp.) do węglowodanów daję tylko chude rzeczy, jak pierś z kurczaka bez tłuszczu albo chuda ryba (np. mintaj) na parze sorry, że tak chaotycznie napisałam ;) mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi po prostu nie odmawiam sobie niczego, tylko nie łączę pewnych produktów w jednym posiłku i to działa, można zjeść wielki kawał tłustego mięcha i kiełbasy na grillu u znajomych, do tego sałata zamiast ziemniaków czy chleba i wcale się nie utyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze zapomniałam napisać, że w ten właśnie sposób odchudziłam męża, nawet mu nie mówiąc, że jest na diecie ;) po prostu dostawał to, co robiłam, nawet nie zauważył, że coś kombinuję schudł ponad 20 kilo w ciągu ostatniego roku mężczyźni z reguły są mięsożerami, jak na talerzu zobaczą kawał mięcha to już o nic nie pytają, nawet grzecznie jedzą wtedy sałatę mąż lubi makaron, zwłaszcza spaghetti, więc robię mu sosy z tuńczykiem z puszki (tym w sosie własnym, nie w oleju), z pomidorami, z chudym jogurtem i ziołami, z kawałkami piersi kurczaka, z chudą rybą i nie narzeka do chleba (razowego) na śniadanie daję mu twarożek z chudego sera z różnymi dodatkami, a najczęściej robię teraz śniadania bez chleba, na przykład jajecznicę, omlet, smażone kiełbaski, jajka sadzone na bekonie, do tego różne warzywa albo sałatka i człowiek jest najedzony długie godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuchareczkaa
Dziekuje Ci bardzo fajnie to napislaś. wezme sobie to do serca i zastosuje. A czy gdybys miala chwiulke czasu mogłabyś mi napisac przykładowe dania obiadowe lub inne. Kilka wystarczy :) Jeszcze raz dziękuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykładowe dania obiadowe: - pierś kurczaka przyprawione, posmarowana majonezem z wierzchu, na to plasterki cebuli i zapiekam to w piekarniku aż mięso będzie gotowe, potem kładę plaster sera żółtego na każdym kawałku i jeszcze chwilę zapiekam do roztopienia sera, nie pamiętam jak się ta potrawa nazywa, chyba piersi pod kołderką czy jakoś tak, do takich piersi daję np. gotowane brokuły i sałatkę z kiszonej kapusty, - mieszam tarty parmezan z "włoskimi" przyprawami jak oregano, bazylia itp., obtaczam w tym filety z ryby i smażę normalnie na patelni, podaję z sałatą z pomidorami przyprawioną prostym sosem z oliwy, musztardy, soli, pieprzu, odrobiny cytryny, - robię pieczeń wołową i podaję z papryką i bakłażanami z grilla polanymi oliwą z oliwek, posolonymi, popieprzonymi i skropionymi cytryną, jeżeli mam to kruszę na te warzywa trochę sera feta, - rybę w całości wypatroszoną nadziewam masłem wymieszanym z ziołami, zawijam w folię i piekę na grillu albo w piekarniku, do tego na przykład tradycyjna mizeria (zamiast cukru do śmietany daję np. stewię, ksylitol), - trochę bardziej zimowo - sałatka polska z majonezem (ugotowana włoszczyzna, ogórki kiszone, jajka na twardo, niewielka ilość groszku, bez kartofli, do tego majonez, sól, pieprz) i pieczony schab, - omlet z różnymi warzywami, jak papryki, cebula, szpinak i powiedzmy kawałeczkami boczku wędzonego albo jakiejś dobrej kiełbasy bez syfu w składzie, jeżeli jesteśmy wyjątkowo głodni to na końcu posypuję go jeszcze żółtym serem i zapiekam, do tego np. sałatka z pomidorów z cebulką, - po żołniersku smażona kiełbasa, ogórki kiszone i musztarda, - bardziej delikatnie filet rybny na parze z warzywami też na parze, np. marchewką, selerem, brokułami, jeżeli chcemy się rozpieścić to robię do tego np. sos holenderski, - cukinia faszerowana mielonym mięsem, pomidorami - w wersji tłuszczowej z jakimś ostrym żółtym serem, w wersji węglowodanowej mięso to pierś z kurczaka, albo bez mięsa z kaszą, soczewicą, tak samo nadziewam papryki i pomidory, piekę je w piekarniku, właściwie podaję takie warzywa faszerowane bez dodatków, same sa już baaardzo sycące, - dla odmiany coś bez tłuszczu - naleśniki smażone na beztłuszczowej patelni, nadzienie z gotowanej soczewicy albo fasoli i smażonych bez tłuszczu (podlewam wodą, żeby się nie przypaliło) warzywach pokrojonych w paski - marchewka, pietruszka, seler, por, cebula, czosnek, przyprawione sosem sojowym i imbirem, podaję z sosem czosnkowym na bazie chudego jogurtu i np. rzodkiewkami, pokrojonymi ogórkami i selerem naciowym, które maczamy w tym samym sosie, - duży talerz bardzo pożywnej zupy z fasolą albo soczewicą, ulubioną kaszą, różnymi warzywami, na ostro albo na łagodnie i z kleksem chudego jogurtu greckiego przed podaniem, generalnie porcje takie, na jakie masz ochotę, nie trzeba się ograniczać ilościowo, tylko w stosunku do samych połączeń - nie łączyć tak zwanych węglowodanów z tłuszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuuchareczkaa
Jestem Ci bardzo wdzieczna. Kochana jesteś. Zaraz skopiuje do notatki i bede stosować. Wielkie wielkie dzieki dobra duszyczko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musisz kopiować, to tylko luźne pomysły :) pamiętaj o właściwych połączeniach i gotuj to, co lubisz najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×