Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dom za 100 tys? ?

Polecane posty

Gość gość
Nie rozumiem, mam panele już 10 lat, wiele przeszły, od MEGA remontów, po 2-jkę małych dzieci, efekt - kilka rys a panele za 20 zł metr. Poza tym np na górze nie widzę sensu kłaść klepki, ewentualnie na dole w salonie. Nawet jakby mi panele po 5 latach zniszczyły wymiana ich to grosze. Poza tym chcę nowy dom, to dla mnie cenniejsze niż podłoga w klepce. Kto pisze o dachu z foli - chyba to masz na myśli skoro 1-wsza lepsza burza i po imprezie. No chyba przesadzasz. Ja zdaję sobie sprawę że są domy za milion, mnie nie stać, więc będę mieć taki a nie inny, ale własny. Byłam u kolegi - postawił dom pod klucz za 250 tyś, dom stoi już 5 lat nic się nie dzieje, no nie ma jeszcze tarasu skończonego itp, ale mieszka, pokoje wykończone ( 3 + salon ) , kuchnia - MEBLE za 2 tysiaki ( przecież to można kiedyś zmienić ) . Łazienka super, żadne płytki nie popękały ;) , podgrzewane podłogi - tyle że kupa własnej roboty ( nie jest profesjonalistą - grafik komputerowy ). Ps: cały dom w klepce !!!!! Nie liczymy do tego działki i mediów. To już miał. W tych 250 tyś jest jeszcze własne szambo bo nie ma kanalizacji tam. Nie twierdzę że chcę dom najtańszym kosztem, nie jestem zwolenniczką najtańszych produktów zwłaszcza w dachu czy ścianach, przecież to podstawa, dom też wolę 2 lata dłuzej wykańczać a mieć zrobiony ładnie a tyle na pewno się tyle zejdzie bo chcę sama kłaść kafelki a wiem że umiem bo w tym domu co mieszkam sama kładłam, i każdy jest w szoku że tak ładnie wyszło. Wiem że na okna moich marzeń będę musiała pewnie wziąść kredyt, ok. Na łazienkę i kuchnię myślę że do końca budowy uzbieram. Potem mam 300 tyś na resztę wykończenia. Uważasz że to tanim kosztem dom zbudowany ? ok 150 tyś ściany i dach, ok 50 tyś kredytu na okna, ok 30 tyś bedę mieć na kuchnie i łazienkę, potem 300 tyś na wykończenie, i być może 40 tyś od teściów na fundamenty, jak to jest dom tanim kosztem to ja nie wiem za ile wasze domy postawione macie . Tym bardziej że dużo rzeczy sami zrobimy z pomocą rodziny i znajomych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorzy budują domy na pokazówkę, więc co sie dziwić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla jednych wystarczający jest dom za 300 tyś dla innych za bańkę, każdy ma na jaki go stać , jak ktoś ma panele to chyba oczywiste że raczej nie z wyboru a jeżeli nawet to niech sobie ma skoro lubi, jakby każdego było stać na wszystko to by kible sobie złotem zdobili !!!! A nie ma nic cenniejszego niż własny dom, taki czy owaki ale własny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, żebym to ja miała na czysto działkę i te 100 tyś :( Dla jednych to mało , dla mnie marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto, ale najpierw ktoś ci musi dać te 300tys za stary dom. Już jesteś pewna, że ci tyle da i wtedy kiedy ty chcesz. Ile domów stoi od lat do sprzedania i pies burek się nie spyta, a ceny jadą w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, dom może od razu się nie sprzedać, jego cena - wyceniony jest na 500 tyś ale wiem że cieżko będzie, generalnie obojętne mi czy sprzedam go za 300 czy 250 tyś, nie chce tu mieszkać i nie będę. Dom jest w centrum miejscowości ma ( 200 metrów) , po remoncie, wszędzie blisko, dosłownie 5 min do przedszkola , szkoły podstawowej, średniej, gimnazjum, kościoła, sklepów ze 30, do kolei , gminy, pociągu , cicho, ulica niedawno robiona, wszystkie media, podwórko super zadbane. Myślę że chętny się znajdzie ( dużo domów w gorszym stanie sprzedało się u nas za wyższe ceny ). ,Nawet jeżeli nie - wyremontujemy za swoje .... Grunt postawić podstawy na które mam gotówkę. Poza tym przecież skoro mamy gdzie mieszkać, możemy nowy ,,pucować,, do póki się nie sprzeda ten, albo wyprowadzić się, a ten niech stoi i czeka. Jak nie na kupca to może któreś z naszych dzieci będzie chciało, kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym najpierw sprzedala stary dom i dzialke, wynajela cos na rok i za gotowke budowala nowy dom od razu z dobrych materialow i dobrej jakosci wykonczeniem, bez stresu czy na wszystko wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka000
Nie wiem czy za 100 000, ale powiem, że jak my budowaliśmy dom to dużo oszczędności dała decyzja niedrogiego materiału, z którego stawaliśmy ściany (beton komórkowy Termalica). Poza tym musi być dość prosta bryła, bo taką się szybciej buduje i oszczędza się na pracy budowlańców. (jeden z gotowych projektów domów). I nie radzę budować na działkach sprawiających problemy (podmokłych, o trudnych wymiarach, itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, trzeba mieć na uwadze niemal wszystko. Przede wszystkim teren na którym się buduje. Dalej materiały...ja polecam kupowanie samemu w jakimś składzie budowlanym, koszty są mniejsze, a robocizna wiadomo, kosztuje, ale to już mniej niż firma z materiałami i robocizną razem. Poza tym warto też zająć się szukaniem specjalistów, którzy nie zdzierają kasy, od hydraulika, po kominiarza np., tego: http://www.kominiarze-warszawa.pl/ który zrobi Ci przegląd już komina czy doradzi w sprawie instalacji, po wiadomo, speców od wykończeniówki. Poszukasz, na pewno znajdziesz takich, którzy nie zrobią Cię w balona, popytać wśród znajomych, poczytać opinie etc. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, poprzednik ma rację. Weź sobie zrób najzwyczajniej w świecie jakąś listę. Weź sobie zaplanuj to dokładnie, bo dla chcącegfo nic trudnego, można wszytsko jak się chce, odpowiednio zaplanuje i rozłoży w czasie. Ja tak zrobiłam, mam mały domek i sobie mieszkam skromnie, ale mi wyszło i czekałam na niego 3 lata, bo koszty rozkładałam i kontem mieszkałam u teściowekj. A co do kominiarza, to warto inwestowąc, ja ostatnio niemal nie zaczadziłam domu, ale pomógł mi ten: http://zukom.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, tak czytam powyższy wpis o tych przewodach kominowych i rzeczywiście warto o to zadbać. Ja okazało się, że mam nieszczelne, a tyle straciłam przez to zdrowia i zastanawiałam sie skąd ten dym i ech...polak mądry po szkodzie. Ja z kolei wezwałam http://www.cetus2.pl/cetrus2/ i się firma sprawdziła. Ale wiadomo, każdy może jaką chce...ważne, żeby zadbać jednak o bezpieczeństwo A dom za 100 tysiecy jest możliwy do wybudowania, o o ile ma się działkę i nie trzeba w nią jakoś inwestowac, nie ma podmokłego terenu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz się zdziwić, jak długo będzie stał stary dom na sprzedaż. Ludzie raczej nie chcą kupować "używanych" domów, tylko zbudować coś pod siebie. Możesz też rozważyć dom drewniany, np. któryś z tych projektów http://ligar.pl/realizacje/parterowe-2/100---130-m2 Wtedy byś miała szansę się ze wszystkim zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba jest awykonalne. Ja sobie podliczysz geologa ( no ja akurat trafiłam na świetnego: http://www.geotest.biz.pl/, ale pominąwszy, dodaj do tego roboty budowlane, wykończeniowe, potem urządzanie...nie ma szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na h..j komu geolog do budowy domu??? No chyba że ktoś jaskinie chce zbudować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbudujcie sobie dom z krowich placków jak murzyny w Afryce . Tak bedzie najtaniej :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaki dom , jaki dach , z jakich materiałów, z garażem czy bez.Myślę, że prosty dom bez garażu , z dachem prostym dwuspadowym , bez jaskółek i wykuszy, można wybudować. Oczywiście materiały też te z niższej półki , co nie znaczy że gorszych i szukać taniej ekipy budowlanej.Może te 100 tyś .wystarczy lub ciut więcej trzeba dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się, ale pod kilkoma warunkami: Budujesz gdzieś na prowincji, najlepiej na wschodzie Polski bo tam taniej niż w dużych miastach. Dom najprostszy z możliwych, najlepiej jakaś prostokątna kostka ze zwykłym dachem dwuspadowym. Budowa w systemie maxymalnie gospodarczym, czyli większośc prac robisz sama z rodziną, ewentualnie bierzesz fachowców spod sklepu, którzy mają jakieś pojęcie o murowaniu. Żadnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się udało postawić dom w stanie surowym zamkniętym zamkniętym za 95... 80% robót wykonana systemem gospodarczym, za materiały dałem 70 reszta to wykonawcy i papierologia , dom prosta bryła z jedną jaskółką (stop na poddaszu betonowy ocieplony, beton komórkowy24, blachodachówka, okna dwu-szybowe, drzwi z marketu :) ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nierealne. Chyba ze jakis Male niewiadomo co. Ja na remont dachu i adaptacje poddaszu wydałam prawie 50tys. a gdzie reszta domu. Jakbys jednak szukala dobrej jakości materiałów dachowych to tu http://www.veldach.com.pl/ mają szeroki wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do stu metrów postawisz bez luksusów w środku ale będzie wykończony no i bez garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za taką kwotę może być ciężko, choć nic nie jest niemozliwe. ;) Podstawa to dobre materiały budowlane. Ja niedawno kupowałem wysokiej jakości produkty do budowy dachu od http://www.mat-bud.szczecin.pl/ w całkiem fajnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś kiepsko to widzę... tak 150-200 powinno być wystrarczające. Na pewno sporo wydatków zabiorą same materiały budowlane. Wysokiej jakości pokrycia dachowe można dostać u http://www.serwisdach.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Za 100 tys raczej nie wybudujesz domu :) a jeśli chodzi o materiały budowlane to warto poszukać najtańszych ofert. Ja np kupowałem ostatnio fugi, silikony, kleje oraz zaprawy na https://www.stukpuk.pl/materialy-budowlane.html . Dostawa przyszła w 48h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA wybudowałam stan surowy zamkniety 110 użytkowej _ 45 garaż i pomieszczenie gosp. Dachówka ceramiczna, dach na wiązarach (parterówka), ściany z Ytonga, okna Vetrex i drzwi wikęd, za 240 tyś. Wszystko robiły ekipy. do tego koszt działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno kupisz już za to potrzebne bloczki fundamentowe i bloczki ścienne. Jak dla mnie to dobry poczatek, który warto zaplanowac już teraz. Sam jestem na etapie kompletowania wszystkiego i od tego zaczałem. Kupiłem bloczki ścienne z keramzytu od http://www.keramzytsystem.pl/produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×