Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdezorientowana24

24 tydzień ciąży twardnienie brzucha

Polecane posty

Gość zdezorientowana24

jestem obecnie w 24 tyg ciąży i już jakiś czas twardnieje mi brzuch , wiem że mogą być to skurcze przygotowawcze ale one chyba nie powinny boleć ? a mnie to pobolewa ... do tego czasami czuje tj kłucie w pochwie , czyżby z szyjką coś się działo ? u nas jak się zgłasza do szpitala to nie badają zanim nie położysz się na oddział na którym leży się 3 doby ... chciałabym dowiedzieć się czy któraś z was tak miała ? Czy powinnam jechać jednak na Ip.? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak mialam. Od 20 tc co jakis czas twradnial mi brzuch, czasami lekko pobolewal. W 28 tc wyladowalam na patologii, bo lekarka przy przyjeciu zle mnie zbadala i podobno skracala mi sie szyjka i pecherz plodowy sie uwypuklal. Mieli zakladac mi szew okrezny. Tydzien lezalam i modlilam sie zeby wszystko bylo dobrze, zeby za wczesnie nie urodzic. Potem okazalo sie ze szyjka w najlepszym porzadku, ze niepotrzebnie trzymali mnie w szpitalu. Podobno twardnienie jest powszechne, o ile nie przybiera na sile i bolsenosci i nie pojawia ske regularnie np co 10 min. A nie masz mozliwlsci zapisac sie do lekarza prowadzacego? On powinien rozwiac twoje watpliwosci:-) aha i dodam ze twardnienie ustapilo w trzecim trymestrze, od, ok. 34 tc czula sie juz rewelacyjnie - a urodzilam pod koniec 39 tc, przez nieplanowane cc, ale to juz inna historia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym na Twoim miejscu pojechała do szpitala. Twardnienie (zwłaszcza bolesne) nie jest zbyt dobrym objawem (sama tak miałam) i tylko dzięki lekom rzokurczowym i leżeniu donosiłam ciążę do końca, bo szyjka skracała się już od 14 tc. W szpitalu dokładnie Cię przebadają, ewentualnie każą się oszczędzać, zalecą przyjmowanie leków, a jeśli to jest niegroźne, to będziesz spokojniejsza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wizytę mam wyznaczoną na 30.07 .:) uspokoiłaś mnie , To moja pierwsza ciaza i jeszcze nie wiem co i jak .. to twardnienie u mnie nie jest regularne więc chyba wszystko ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze to ja juz nie wiem :/ ja przyjmuje juz luteine *2 na noc .. pół godz temu wziełam nospę poczekam jeszcze moze zadziała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 16 22
Staraj sie odpoczywac, lezec i nie wysliac zwlaszcza gdy temperatura za oknem wysoka:-) ja zauwazylam ze jak za duzo np nachodzilam sie w ciagu dnia to wieczorem brzuch twardy jak skala. Poza tym mia.am ogromne problsmy z jelitami w ciazy i powiem ci ze teraz nie jestem pewna czy to te jelita nie powodowaly u mnie bolu. Trzymaj sie, uwazaj na siebie i nie stresuj sie na zapas. Ja bylam tez ciezko przestraszona, bo to tez byla moja pierwsza ciaza i latalam na IP kilka razy i nigdy moje obawy sie nie potwierdzaly:-) ale badz czujna:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a bolał was brzuch jak na okres w 23 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
lepiej zgłoś się do dobrego lekarza jak najszybciej, mi od około 20 tyg ciaży twardniał brzuch, czasem nie mogłam bez pomocy męża samodzielnie podnieść się z łóżka, bagatelizowałam to myślac tak jak Ty, że to macica ćwiczy, od lekarza dostałam nospe i magnez, ale skurcze były cały czas dotkliwe, na moje szczeście w 24 tyg pojawiła sie dosłownie kropla krwi i moja ginekolog kazała mi natychmiast przyjechać na wizyte, wtedy okazało się, że moja szyjka ma już 1 cm i mam rozwarcie na palec. Dostałam natychmiastowe skierowanie do szpitala z zagrożeniem porodu nawet w ciagu kilku dni, udało mi się cudem wyleżeć 5 tyg, bez wstawania, z nogami do góry, codziennie na kroplówkach z magnezem i luteinie, w 30 tyg urodziłam. Nie bagatelizuj proszę, może wszystko jest o.k i oby tak było, ale może być jak u mnie:( kiedy wcześniej skracanie szyjki jest zdiagnozowane można załozyc pessar i donosić ciaże, u mnie było już za późno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×