Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogłupiona lekarskim bełkotem

Czy wczesna ciąża może zmienić położenie?

Polecane posty

Gość ogłupiona lekarskim bełkotem

Witam. Do dziś sądziłam, że jestem w 9 tygodniu i 3 dniu ciąży. 3 tygodnie temu miałam robione profesjonalne usg, które stwierdziło taki wiek ciąży iw zasadzie zgadzałoby się to z OM i potencjalnym dniem zapłodnienia. Ciąża zagnieżdżona była prawostronnie nieco poniżej pępka i to też ma sens, bo w zasadzie większość bóli rozciągających skupia się właśnie w tym miejscu. Dziś poszłam do innego lekarza... na nieszczęsny fundusz zdrowia, który stwierdził z pełnym przekonaniem, że ciąża jest w 8 (7t i 5 dni)tygodniu i znajduje się nisko po lewej stronie. Zgłupiałam. Pomimo moich nalegań, na prawa stronę nawet nie skierował aparatu USG. Pokazałam zdjęcie z poprzedniego badania, to je po prostu olał. Czy ktoś miał podobnie? Nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie są wymiary pęcherzyka i CRL na obu usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CRL 3 tygodnie temu wynosiło 0,8896 cm Dziś nie dostałam wydruku od lekarza, pokazał mi tylko ze aparat usg stwierdził ze jestem w 8 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1a
Ja tam miałam. Znaczy się oczywiście pomyłka lekarza. Na NFZ mówił, że ściana przednia, prywatnie ściana tylna. Poszłam znowu do tego z NFZ i nagle zmienił zdanie i nie mógł pojąć jak to możliwe, że pewnie pielęgniarka zapisująca się pomyliła. Konował. Fakt, że to mało istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1a
Ja tam miałam. Znaczy się oczywiście pomyłka lekarza. Na NFZ mówił, że ściana przednia, prywatnie ściana tylna. Poszłam znowu do tego z NFZ i nagle zmienił zdanie i nie mógł pojąć jak to możliwe, że pewnie pielęgniarka zapisująca się pomyliła. Konował. Fakt, że to mało istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może bliźnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nie bierzecie wyników od lekarzy?? Dla mnie to niepojęte. Po co byłaś więc na tym usg po 3 raptem tygodniach? Wyniki badań w ciąży się zbiera, bo potem można coś orzec, a teraz to już nie dojdziesz o co chodzi. Mnie by nie niepokoiło raczej umiejscowienie ciąży ale jej zahamowany rozwój. Prawie 2 tygodnie różnicy?? Idź do innego lekarza i weź wynik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprosiłam o wynik to mnie tylko okrzyczała, że to jest tylko i wyłącznie do jej wiadomości. Niby zahamowany rozwój, ale potwierdziła czynność serduszka dziecka, a jedno drugie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie wyklucza. Znam przypadek, że serduszko biło, ale właśnie zarodek ni rozwijał się prawidłowo i w konsekwencji nastąpiło poronienie. To, że lekarz nie chce dać wyników badań to jest śmieszne, to nie jego ciąża, tylko Twoja. Ja bym nie wyszła z gabinetu. Chociaż zapisać mogła podstawowe wyniki, CRL, tętno... Masakra co się teraz w państwowej służbie zdrowia dzieje. Może sprzęt jakiś przedpotopowy miała i w dodatku nie umiała się nim obsługiwać. A w książeczce ciąży coś zapisała?? Idź do innego lekarza, albo zadzwoń i się zapytaj jakie było CRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogłupiona lekarskim bełkotem
Zapisuje się spowrotem prywatnie. Tak usg było przedpotopowe i robione przez brzuch, bo przezpochwowego nie miała w gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez brzuch w tak wczesnej ciąży?? o.O Nie dziwię się, że ci nie dala wyników. Pewnie CRL nie dało się zmierzyć w ten sposób. Idiotka jakaś. Idź prywatnie, bo to śmieszne jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogłupiona lekarskim bełkotem
Byłam dziś na prywatnej wizycie. wszystko w porządku. Ciążą nie zmieniła położenia i nie cofnęła się w rozwoju. Jestem na tym etapie, na którym powinnam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×