Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 latek w pampersie to efekt lenistwa rodziców czy czegoś innego

Polecane posty

Gość gość

od pewnego czasu przychodzi do mnie znajoma ze swoją 3letnią córką która chodzi jeszcze w pampersie.Niestety często robi ona akurat u mnie kupę i śmierdzi w całym mieszkaniu. Nie wiem czy jej to nie przeszkadza na co dzień ,bo u moich dzieci nie było tego problemu. Wiem,że jej "uczenie" siadania na nocnik jest jakby od niechcenia. Nie wiem,dla mnie danie 3 latkowi na noc do spania smoka jest bardziej normalne niż 3 latek chodzący w pampersie i robiący już "dorosłe kupy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zdecydowanej większości lenistwo rodziców. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lenistwo na I miejscu, mamciduupy nie che się ruszyc do nauki i liczy ze ktoś za nią robote odwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie,pytam bo nie rozumiem tego-ja ucząc dzieci korzystania z nocnika kierowałam się przede wszystkim higieną później wiekiem a na końcu kosztem pieluszek.Rozumiem,że można za wcześnie np roczne,ale 3 latek jest już kumaty na tyle,że nie przekonują mnie jej argumenty,że jeszcze tego nie łapie,bo wdg mnie jakby chciała to nawet w miesiąc ale by nauczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 dzieci odpieluchowalalam przed 2 urodzinami Jak dla mnie 3 latek który jeszcze rąbie równo w pieluchę to jest lenistwo i zaniedbanie rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to obrzydliwe Dobrze za sama w pileuchach nie popiernicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja oduczyłam właśnie roczne. Urodzone w grudniu i styczniu, to w kwietniu szły na spacer bez pieluchy. W domu przed pierwszymi urodzinami latały bez, a mnie nie ubyło jak wytarłam, kiedy nie zdążyłam z nimi nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne21
ja chodziłam w pampersach do 16 roku życia więc nic w tym dziwnego, że 3 latek w nich chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś wiecie,pytam bo nie rozumiem tego-ja ucząc dzieci korzystania z nocnika kierowałam się przede wszystkim higieną później wiekiem a na końcu kosztem pieluszek.Rozumiem,że można za wcześnie np roczne,ale 3 latek jest już kumaty na tyle,że nie przekonują mnie jej argumenty,że jeszcze tego nie łapie,bo wdg mnie jakby chciała to nawet w miesiąc ale by nauczyła. -- No właśnie:) Ileż można wycierać dziecku pupę, po właściwie dorosłej już kupie. (niestety ta kupa juz taka jest i śmierdzi nawet matce) 3-latek właściwie potrafi już sam sobie tyłek wytrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i pielucha i smoczek to lenistwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoczek to nie lenistwo-to przywiązanie emocjonalne,dziecko po jakimś czasie przywiązuje się emocjonalnie do smoczka jeżeli się go w porę bezpiecznie nie zabierze,a do pieluchy nie ma opcji aby się przywiązało emocjonalnie.smoczek jest jak przyjaciel dla dziecka a taki pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio byłam na placu zabaw z dzieciakami ,była tam tez znajoma z swoja 22 miesieczna coreczka i mala mowi do mamy :mamo siku i tak kilka razy w końcu jej mama mowi z;sikaj w pampersa......a ubikacja 5 metrow dalej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko jak nie może wytrzymać to może wysikać siE na trawkę gdzieś z boku jak nie ma wc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mówiłam jej co ma robić i jak postępować-ja jej dziecka do sibie nie wezmę na naukę robienia chociaż kupy na nocnik. takie dziecko już umie powiedzieć czy idzie kupa albo siku więc bez przesady,jeżeli nie trzyma i nie czuje to się idzie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam chłopca który nauczył się sikać i robić kupę dosłownie kilka miesięcy przed 4 urodzinami. Rodzice nie dawali rady, szukali róznych pomysłów, nie udawało się. schował się i zrobił siku lub kupkę. Moja córka miała 2 latka jak zaczęła sikać na nocnik zajęło jej to 2 tygodnie, wszystko zależy od dziecka. Nie zawsze wina leży po stronie rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moja ma prawie 2 i pół roku i caly czas w pieluchach. i próbuje juz od roku, i prosze, tlumacze, sadzam to na nocnik, to na nakładkę i nic do niej nie dociera. ona tak jakby nie umiała zesikac się na siedzaco. kilka razy jak zaczela sikac udało mi się złapać ją na wc to chyba z 15 min wyła później o to ze zesikała się do wc a przecież chwaliłam ją jak nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie podobnie..2 lata i 10 miesięcy..dziecko kumate i inteligentne...ale za nic nie chce wołać..co mam zrobić? od maja chodzi bez pampresa..pilnuję, sadzam..raczej nigdy nie chce. ale jak posadzę ..zrobi ..jest i brawo i chwalenie..i sam nie woła..a kupa , to tragedia..pilnuję..to zatrzymuję..a potem w majtasy...nic nie pomaga..tłumaczenie, obiecanie nagrody ,żadne kary ..NIC uparł się i nic...opiekunka też pilnuje , prosi, tłumaczy i nic..Moja wina? Co mam się powiesić?Zaniedbałam ? NIEEEEEEEEE . Odpieluchować próbowałam już jak miał 1,5 roku. potem 2, potem 2 i 3 misiące , potem 2,5 ...i od tego czasu biega bez pieluchy, tylko musimy go pilnować, bo sam nie zawoła...a przepraszam..woła jak np chce wysiąść z samochodu, czyli wtedy jak mu pasuje.. Więc nie krytykujcie innych, starsze dzieci były odpieluchowane w wieku 1,5 roku i 2 lat..a ten nie chce..te same metody, tylko dziecko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaaaa......wlasciwie to nic juz nie powiem,co by nie bylo powiedziane....poza tym,ze 3 lata to duze dziecko,jak na pampersy :-o a taki trzylatek ,oj,to potrafi nakitowac,rany,i caly tylek ufajdany,o nieeeeee......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odbiegnę od tematu tochę, ale ciągle piszecie, że 3-latek to ma kupy jak dorosły. Mam 2 dzieci, i kazde z nich w wieku ok. 1,5 roku robiło takie same kupy jak i w wieku 3 czy 4 lat. Więc pytanie wasze np. 2 latki robią jajecznicę jak noworodek czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybacz,ale nie moga byc takie same,bo chyba inaczej karmisz rocxniaka,a inaczej trzylatka....no i ilosciowo,to chyba wiecej nakituje trzylatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lenistwo na I miejscu, mamciduupy nie che się ruszyc do nauki i liczy ze ktoś za nią robote odwali x zazwyczaj dziecko ma 2 rodziców,więc równie dobrze tatus może dziecko nauczyc sikac na nocnik,ale twój pewnie pracuje po 12 godzin,abys ty mogła w domu siedziec,a widuje dziecko chwile w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmię roczniaka i 3 latka tak samo. Zresztą tak jak i nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I twoj trzylatek tez w pampersie smiga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synus oduczyl sie przed 2 latkami robic w pieluche!!! lato przyszlo smigal po domu bez pampersa a jak ktos ma,podworo to ma ulatwione zadanie. to mozna,podsikac krzaczka to trawke i dziecko sie cieszy. jak mial rok podarowalismy mu nocnik bawil sie siadal na niego ok. 2 latek sadzalismy regularnie przed bajka i siedzial i siedzial az wysiedzial. sadzalam go czestp gesto chcial siedziec nie bylo problemu az zaczal sam,wolac. pozniej nocki w pampersie kilka dni suchy i pozniej,juz,bez. i przesypia wiekszosc do rana na sisiu czasem wstajemy w nocy siku. od pol roku siada na nakladke na wc sam. ideal dziecko. sam sie,wysika obsluzu a ma niespelna 3latka. a smoczek to w wieku 8 miesiecy oddal tatusiowi i po smoczku bylo. Ja wiem ze im wczesniej tym lepiej! Bo dxiecko statsze juz gorsze jest do nauki ma swoje kaprysy humory. A moze wam pomoze ksiazeczka nocnik nad nocnikami. Prosto opisana otym jak bolek dostal nowy nocnik zdjecia jak zrobil kupe siusiu itp. mimp tego ze moj maly nauczyl sie na nocnik juz to kupilam mu bajeczke ta i ma radoche do dzis jak czytamy ogladamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wiem jak waszym zdaniem roczne dziecko ma takie same kupy jak 3latek:/ 3 latek je więcej od roczniaka i je już wszystko wystarczy jak się da 3 latkowi normalny obiad z kotletem to kupa jest jak u dorosłego i czasem kilka razy dziennie a jezeli juz roczniaka sie karmi normalnie to juz wtedy nalezy pomyslec nad nocnikiem jezeli kupy zaczynaja robic sie "dorosle" i smierdzace. trzeba być w nocnikowaniu KONSEKWENTNYM i nie odpuszczać to nie dziecko ma Wami sterować tylko Wy dzieckiem jeżeli nie pomagają nagrody to to może odwrotnie-nie pójdziemy na spacer dziś jeżeli nie powiesz że chcesz siku/kupę i ie zrobisz na nocnik,czasem trzeba być mniej miłym bo dzieci wykorzystują jak mogą puszczać w domu w majtkach aby nauczyło sie w nich chodzic i di nich nie sikac jak zrobi kupe w majtki to okaż niezadowolenie grymasem,powiedz ze brzydko a nie ciu ciu ciu nic się nie stało-stalo sie bo 3 latek jest już duzy a pampersy noszą niemowlaki i tak tez trzeba tlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co Wy takie parcie na nocnik macie, nie rozumiem? Co Was cudza kupa obchodzi? Wczesne sranie na nocnik jest czegoś wyznacznikiem, czy jak? mam karac dziecko za to, ze nie sika do nocniaka, żartujesz czy jak? A jak będzie odpieluchowane w wieku trzech a nie dwóćh lat, to co? Znaczy, że na Harard nie pójdzie? Matko, takie ciśnienie jakby to był wyscig po nobla. Wasze pieniądze, Wasze nosy na tym cierpią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Harvard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sądzę,że jak się ten dzieciak zesrał to nie schowała ego pampersiaka sobie do torebki tylko wyrzuciła u autorki do kosza i rozumiem jej oburzenie bo śmierdziało później u niej w domu i to ona ten smród musiała wynieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczaj lenistwo. Ja swoją córke odpieluchowalam jak miała 2 lata. Wcześniej też próbowałam, myslalam ze pójdzie z tym szybciej, ale Mała nie chciała wołać siku wiec odpuscilam i spróbowałam za jakiś czas, akurat był to czerwiec wiec przestawila się na załatwianie do nocnika w ciągu 2-3 dni. Ale na noc zakładałam jej pieluchy Jeszcze przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo jak komentowanie wozenia starszych dzieci w wozku. Co was to obchodzi idiotki? zajmijcie sie swoimi bachorami a nie wpieprzacie sie w cudze zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×