Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Wczoraj starszy człowiek nazwał mnie "milordem"

Polecane posty

Widać mam coś arystokratycznego w swoim wyglądzie. Z resztą moje pochodzenie w linii męskiej podobno prowadzi do zubożałej szlachty pomorskiej . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie madame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię słowa "madame". Kojarzy mi się z francuzami. A francuzów nie lubię. Za to "milord" kojarzy mi się z plemionami anglosaskimi, gdzie "min hlaford" znaczyło "mój pan" . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty to nigdy nie wiesz kiedy ludzie się z ciebie śmieją, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie śmieją się. Facet był po 50-tce, a sytuacja miała miejsce w pracy (kiedy zaczynałem III zmianę),domyślam się, że to być może przez mój zarost, bo noszę bokobrody w typie XIX-wiecznym (złośliwi mówią, że noszę pejsy) . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja myślę, że wyśmiewał twój idiotyczny zarost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To raczej była miła aluzja, a nie wyśmiewanie... I czemu idiotyczny? Widziałeś? To, że z was się śmieją, nie znaczy, że ze mnie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milordzie to mówili ludzie o niższym pochodzeniu do tych niby z "lepszym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z nas się nikt nie śmieje bo to nie my zapuszczamy pejsy. Jak tak bardzo chcesz podkreślić, że jesteś Żydem to napisz to sobie na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurwa!!! To nie są pejsy, tylko pekaesy!!! Żydzi noszą frędzle zwisające z głowy, ja noszę zarost na twarzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym "milord" to FRANCUSKIE określenie które pochodzi od angielskiego "my lord" i używali tego Francuzi jak chcieli się podlizać angielskim, bogatym kupcom. Samo "my lord" w 19 wieku to było to samo co "proszę pana", więc po prostu forma grzecznościowa. Więc nie wymyślaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, pierwszy raz pojawiło się w 17 wieku, ale to dalej określenie francuskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
joyfashion. pl - Świetne buty w stylu gwiazd za grosze PS-nie złośccie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joyfashion
joyfashion. pl - Świetne buty w stylu gwiazd za grosze PS-nie złośccie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"my lord" pochodzi od "min hlaford"... A francuzi nigdy nie podlizywali się Anglikom, bo toczyli razem wojny... Z resztę Francuzi podbli Anglię na kilkaset lat (Wilhelm Zdobywca)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to sobie przeczytaj etymologię, a wojny nie toczą od kilkuset lat ;) I milord pochodzi od "my lord", pierwszy raz pojawiło się w języku francuskim i zostało z niego zapożyczone do angielskiego. Po prostu jak Francuz wymawia "my" to wychodzi "mi". Proszę, Oxford Dictionary: http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/milord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łomatko... Æðelgast, jak Ty się musisz dowartościowywać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast, uważaj z kafe-tu siedzą w większości gimbazjalni sfrustrowani koniobijcy, objadą Cię dla własnej frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież taki facet to tragedia... na każdym kroku będzie podkreślał swoje wyimaginowane pochodzenie, starożytną rasę, wyższość nad innymi... on chyba uważa się za nadczłowieka, zobaczcie co on pisze w prawie każdym temacie na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×