Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jakie dobre i tanie kosmetyki dla noworodka

Polecane posty

Gość gość

jakich uzywacie? termin mam na listopad i zbieram informacje na temat rzeczy potrzebnych dla noworodka. ktos sie moze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam ZIAJKE płyn natłuszczający do kapieli dla neimowlat od 1 dnia życia - efekty jak po emolium czy oliatum a duuuuzo tansza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
ziajka jest tania i dobra, ale do kapieli kupilabym i tak jakies emolium, bo jest najlepsze dla takiego Maluszka, czy emolium czy oillan lub oilatum - te przychodza mi najszybciej do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mydełko Bambino lub seria Babydream z Rossmana ma bardzo dobry skład. Ziajki, o której mowa powyżej nie testowałam, ale mam ją zamiar kupić , bo też sprawdzałam skład i jet bardzo dobry, a butla kosztuje coś koło 15zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamo Igusia- ale po co emolienty dziecku, które być może nie będzie miało żadnych problemów skórnych? Nie rozumiem tej mody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też się wydaje, że emolienty są dobre jeśli skóra ich potrzebuje - wg mnie są to już kosmetyki lecznicze i niepotrzebne, gdy nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emolienty tylko dla dziecka z problemami skórnymi. Dla noworodka polecam ziajkę, babydream z Rossmann lub nawet zwykłe szare mydło ( ale mydło wysusza, więc wtedy warto po kąpieli posmarować maluch oliwką - w miejscach, które tego potrzebują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kapieli Ziajka, krem do pupy Linomag, Sudocrem na jakies specjalne wyzwania. Dobra jest też seria Babydream z rosmana - ma fajny sklad bez zbednych PEGow czy parabenow (jedno i drugie to ropopochodne znajdujace sie niesty w wiekszosci 'markowych' kosmetywko dla dzieci jak np J&J)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
jesli ktos ma taka ekstra wode w kranie to moze nie uzywac emolientow, u nas woda jest bardzo twarda, i wysusza skore, dlatego kapiel noworodka w samej czystej wodzie to dla mnie pomylka... uzywalismy od poczatku emolientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama Igusia - kapiel w Ziajce to nie kapiel w samej czystej wodzie!!!! czytaj ze zrozumieniem prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
wybaczcie, ale to stara metoda, ze po kapieli oliwke nalezy uzywac, oliwka zapycha pory skory i nie powinno sie nia smarowac dziecka, uzywalam ja takze ale do masazu przed kapiela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
ale ja niewiem o co Ci chodzi, ktos pisze ze emolienty nie sa potzrebne wiec odpowiadam, 95% to gosc, ja nawet nie wiem kto kiedy pisze, wiec spokojne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oliwki nie używałam, bo zapycha skórę. Jeśli jest potrzeba (a po takiej ziajce natłuszczającej nie ma) to polecam naturalny olejek migdałowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
sama uwazam ze ziajka ma przystepne ceny i jest dobra, tego do kapieli nie uzywalam, ale mialam do ciemieniuchy i na pupe krem i do twarzy... z tych drozszych gdyby sie zdarzylo odparzenie polecam gojacy bepanthem (dla ciekawostki polecany tez po zrobieniu tatuazu, szybciej goi i nawilza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Igusia
a kobietkom w ciazy ktore boja sie rozstepow polecam balsamy z wit. E ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Rossmana seria Baby Dream

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BabyDream lub Hipp. Oliwka tylko Hipp, bo zawiera naturalne olejki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez uzywam Ziajki i Nivea. Nie kupuj tylko wszystkiego tej samej marki. W razie uczulenia, wszystko pojdziebw odstawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre i tanie: Ziajka i Babydream z Rossmana, uzywanie emoilientow na wszelki wypadek bez potwierdzenia atopowej skory jest jak uzywanie mleka HA bez potwierdzenia skazy.... nie przyzwyczajalabym skory do emolientow jesli nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BabyDream z Rossmana jest dobry, ale zaiajka to straszny syf. Boże, ale z Was kwoki. Poczytajcie chociażby bloga sroki , która analizuje składy produktów dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jeżeli chodzi o dobre produkty to raczej nie będą tanie, bo wszystko co jest w sklepach jest z olejem mineralnym. Olej mineralny nic nie robi, tylko natłuszcza. Poszukaj kosmetyków bez tego składnika. Najtańsze chyba faktycznie bęzie w rossmanie - babydream chyb się nazwa, ale musisz sprawdzić skład, żeby nie było "paraffinum liquidum" albo mineral oil. Jeżeli dobrze pamiętam nie ma tego składnikach w tym olejku z Rossmana i to chyba najtańsza opcja. Jeżeli chodzi o olejki dla dzieci to także PAt and Rub jest doskonały, a także olejek dla niemowląt wise - piszę akurat, które wiem na pewno, że są naturalne. Generalnie poszukaj w sklepach internetowych naturalnych olejków - bo są zazwyczaj lepsze od tego co w drogeriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w aptece dostała ostatnio coś takiego baby cap i muszę przyznać, że jak na razie sprawdza się bardzo dobrze, prawdopodobnie przy tym zostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćufka
ja lubię kosmetyki Bebble, ostatnio często używamy krem na wiatr i złą pogodę. krem ten szczególnie chroni przed wiatrem, buźka jest nawilżona przez cały spacer i po także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka

Ja zamawiam wszystkie kosmetyki i środki higieniczne dla noworodka z apteki internetowej doz, jest to fajne wyjście z tego względu, że czasami trafiam na promocje, kurier mi przynosi wszystko do domu i nie muszę się denerwować w kolejce w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 18.08.2014 o 17:12, Gość gość napisał:

jakich uzywacie? termin mam na listopad i zbieram informacje na temat rzeczy potrzebnych dla noworodka. ktos sie moze wypowie?

Niemowlę przemywa się na początku sama woda a nie żadna chemia! Nawet niektóre kobiety do pierwszego roku życia myją sama woda. Bariery ochronnej wytworzonej tak jak dorosły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Niemowlę przemywa się na początku sama woda a nie żadna chemia! Nawet niektóre kobiety do pierwszego roku życia myją sama woda. Bariery ochronnej nie ma wytworzonej tak jak dorosły!

Moja przyjaciółka-współlokatorka  z Chorwacji do tej pory myje ciało sama woda i nie śmierdzi! Twarz przemywa woda a potem tonikiem. Nie używa  mydeł, żeli, niczego tylko szampon i tonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×