Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość12345654321

Wybór profilu w LO po gimnazjum.

Polecane posty

Gość Gość12345654321

Cześć. Ostatnio coraz częściej słyszę pytania: "Co chcesz robić po gimnazjum?" "Do jakiej szkoły pójdziesz?" Zaczęłam się nad tym zastanawiać i doszłam do wniosku, że najpierw muszę prześledzić wszystkie informacje, poszukać szkoły w pobliżu. Chciałabym zostać w przyszłości psychologiem/ doradcą etc. Wiążą się z tym chyba dodatkowo studia? Póki co myślę o profilu humanistycznym lub dziennikarskim, ewentualnie historia+wos (prawniczy). Jak one wyglądają? Słyszałam też, że nie warto iść na profil humanistyczny, jednak ciężko wywnioskować coś gdy jedna osoba mówi coś innego, a druga temu zaprzecza. Liczę na pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rynek pracy wygląda teraz tak, ze humaniści mają najgorzej. Jedyne studia gwarantujące pracę to osławione prawo ale bez ciężkiej pracy i praktyki nie licz na dobrą płacę. Nie słuchaj tych, którzy mówią Ci o adminisstracji, marketingu, zarządzaniu, pedagogice itp. - w 90% będziesz bezrobotna. Psychologia? W porządku, jeśli pójdziesz na DOBRĄ uczelnię, wtedy masz perspektywy. Uwierz, pracodawcy zawsze patrzą w 1 kolejności na skończoną uczelnię i doświadczenie czyli ilość zdobytej praktyki... Więc na studiach łap się gdziekolwiek, nawet wolontariat w jakiejś placówce po latach się opłaci:)c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×