Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zakalec wypieki

Polecane posty

Gość gość

Hej ! Mam problem z pieczeniem ciast typu : babka , murzynek. Zawsze wychodzą mi zakalce ! Pytałam już paru koleżanek jak one to robią , czego używają aby ciasto było do jedzenia a nie do kosza . Niestety żadna z poniższych wskazówek nie sprawiła aby moje wypieki uległy polepszeniu : - nagrzej wcześniej piekarnik - zmień rodzaj mąki - powoli i dokładnie mieszaj ciasto Dodam , że ciasta tupu : drożdżówka , jabłecznik , sernik wychodzą rewelacyjnie . Nie wiem od czego to zależy, czy to wina piekarnika ( zwykły , na gaz , ma już z 10 lat , bez termoobiegu) czy po prostu mój brak talentu ...Podam przepis jaki robiłam wczoraj na murzynka i znów mi nie wyszedł , może zauważycie czego brakuje lub co robię źle . palma,woda/mleko,kakao,cukier -wszystko rozpuściłam w garnku i odczekałam aż ostygnie , następnie dodałam , mąkę typu 500 , proszek do pieczenia , całe jajka , dżem i wszystko dokładnie wymieszałam mikserem , każdy składnik dodawałam oddzielnie i mieszałam , potem przelałam na blachę wysmarowaną masłem i posypaną bułka tartą. W piekarniku był godzinę , jak by był dłużej to przypalił by się od spodu ...Jakieś rady ? Aha , jak robie np.babke z paczki (gotowe ciasto w sklepie) to zawsze wyjdzie ładne !!! Czego oni dodają ?? Pomocy ! pozdrawiam ciepło Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze z ciasta na proszku nie wychodzi zakalec zakalec to jest tylko i wyłącznie "choroba" ;) ciasta drożdżowego możliwe, że masz słabszy piekarnik, niż standardowo, albo nierówno grzeje ja bym na Twoim miejscu trzymała ciasto dłużej w piekarniku jezeli boisz się, że przypali się od dołu, to postaw je na wyższej półce a jeżeli zacznie przypiekać się za mocno od góry, to przykryj je kawałkiem papieru do pieczenia piecz póki patyczek, którym sprawdzasz ciasto, nie będzie suchy jeżeli patyczek jest mokry i oblepiony ciastem, to nie wyjmuj ciasta, jeszcze nie jest gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×