Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy 115 IQ to wg was dobry wynik?

Polecane posty

Gość gość

Bo tyle mi wyszło... Niby trochę powyżej przeciętnej bo większość podobno ma koło 100 ( ale jakoś aż nie chce mi się w to wierzyć), a ja myślałam ,że będę miała co najmniej koło 130 wiec sie rozczarowałam...Jak myslicie, jest sie czym pochwalic czy nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
średni (przeciętna to 100 +/- 15, czyli 115 to przeciętny wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaaa1234
Dość dobry, przeciętny ,ale w tej wyższej granicy czyli jesteś trochę ponad średnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaaa1234
a poza tym trzeba zrobić kilka testów żeby coś dokładniej powiedzieć bo w jedyn może wyjść np 120 w innym 110 ,a w jeszcze innym nawet 125. Ale uśredniając to coś wyjdzie blisko prawdy. Ale na pewno 115 to powyżej średniej. Mnie też wychodziło dość wysoko, jak miałam z 12 lat to robiłam sobie test u psychologa i wyszła mi ponadprzeciętna inteligencja, nie pamiętam dokładnie ile mi wyszło, potem robiłam testy na necie to wychodziło mi w przedziale 110-132, najczęściej między 115-125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
115 NIE jest powyżej średniej. ale fakt faktem, testy internetowe są kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaaa1234
Jest powyżej bo średnia to ok 100 . Jak dla mnie strasznie niska, nie żebym się wywyższała czy coś bo do mensy też mi sporo brakuje ,ale ten test był w miare prosty, 100 to wydaje mi się bardzo mało ,ale takie sa fakty podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to sprawdź sobie, średnia to 100 plus minus 15, większość osób jest gdzieś między 115 i 85. Te testy internetowe (jeżeli takie robiłaś) nie podają prawdziwych wyników, a ta średnia jest wyciągnięta z oficjalnych testów przeprowadzanych przez psychologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim te oficjalne biorą pod uwagę zdolności językowe i pamięć. Zrobienie całości zajmuje około godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norwegia Norwegia
w Polsce obecnie srednia jest 110, jakby co. za to w USA 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
Mi w wieku 16 lat,jak robiłem badania u psychologa wyszło 137 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też wyszło dość wysoko na tych internetowych coś koło 120, ale nie wiem czy te testy sa dobre, profesjonalnych nie robiłam, ale widziałam jeden profesjonalny bo moja ciocia jest psychologiem i mi pokazala.zadania są podobne do tych w necie,a czy lepsze to nie wiem bo się nie znam. Ale myślę ,że one badają jeden typ inteligencji oparty na logicznym myśleniu, troche matematycznym np mojemu kuzynowi, dobremu z matematyki wyszedł bardzo wysoki wynik, ze 140 nie pamietam dokładnie ile, ale np z polskiego mimo korków ma spore problemy więc te testy nie zbadaja wszystkich zdolności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test Weschler'a (WAIS) mierzy inteligencje w 4 dziedzinach. Więc nie tylko "logiczne, matematyczne myślenie", ale też pamięć i umiejętności językowe. Np. osoba która ma ADHD zawsze będzie miała niski wynik na teście pamięciowym bo ciężko jej będzie utrzymać w pamięci wszystkie informacje, ale może mieć bardzo wysoki na językowej części testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
Też mi się wydaje,że te badania mierzące IQ według skali Wechslera są odpowiedniejsze,ponieważ badają całokształt zdolności człowieka( ktoś kto nie ma np.predyspozycji matematycznych może wykazać się w części językowej i vice versa) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 115

To tez zrobie tam gdzie wychodzi wiecej😉

Bo mi 115 za malo

Jak to stronka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×