Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy zaznaczyć w cv ze jestem na macierzyńskim

Polecane posty

Gość gość

powoli zaczynam rozglądać się za pracą po zakończeniu macierzyńskiego w cv zawsze miałam ciągłość zatrudnienia i nie wiem co będzie lepiej odebrane przez potencjalnego rekrutera zważywszy na to, że umowa o pracę wygasła 1 marca. 1. piszę, że umowa wygasła 1 marca (zostaje wtedy luka , że od 1 marca nie mam pracy) 2. piszę, że umowa wygasła 1 marca a ja jestem na macierzyńskim 3. nie piszę o zakończeniu umowy. Praktycznie całą ciążę spędziłam na l4, była zagrożona , musiałam leżeć plackiem a i tak urodziłam w końcówce 7 miesiąca :( Po porodzie poszłam na roczny macierzyński a w międzyczasie umowa o pracę mi się zakończyła. Wiem , że mogę tam wrócić ale chciałabym poszukać czegoś innego ... Boje się pisać w cv ze jestem na macierzyńskim bo to mogłoby mnie skreślić, pisząc o zakończeniu pracy równa się to z byciem bez zatrudnienia od 1 marca :o A wy jakbyście w cv napisały? Nie chce wyjść na kłamczuchę ale chce mieć też możliwość "sprzedania" się na rozmowie więc skłaniam się ku opcji 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ty nie jesteś na urlopie macierzyńskim, bo nie jesteś już pracownikiem. Tylko pobierasz zasiłek macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro możesz tam wrócić, ja bym napisała, że od dnia tego i tego jestem na macierzyńskim i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do czego ma wracać skoro umowa wygasła 1 marca i nie jest już pracownikiem ? Gdyby miała tam znów pracować to będzie to nowa umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, a jeśli jest taki przypadek, że jestem na URLOPIE macierzyńskim i szukam pracy to zaznaczałybyście takie coś w CV?? Pracownikiem firmy dalej jestem, więc nie napiszę początku urlopu jako końca zatrudnienia, bo dla mnie to bez sensu :/ więc chyba w ogóle tego nie zaznaczać, co najwyżej napomknąć na ewentualnej rozmowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak zapytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie nie spotkalam z zaznaczniem urolpu macierzynskiego na cv... jak chcesz o tym wspomniec to napisz praca od do i w nawiasie aktualnie na uropie macierzynskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tez napisałbym ewentualnie "aktualnie na urlopie macierzyńskim o d dnia...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ten sam problem... i tutaj jest taka dość ważna rzecz... mało jaki pracodawca chce zatrudnić kobietę po urlopie macierzyńskim, niestety ma obawy związane z potencjalną drugą ciążą i konieczną (nagłą) opiekę nad małym dzieckiem, które już jest na świecie. Ciężka sprawa, ale ja skłaniam się ku temu, żeby o tym nie wspominać. Dopiero jak mnie wybiorą i będę spisywać ankietę i umowę to napisze prawdę. Zawsze w tej luce możesz wpisać jakieś zlecenie z domu, np. redagowanie tekstów etc. kto Ci to sprawdzi ? Pracodawca zazwyczaj prosi o świadectwo pracy, a nie o umowy śmieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×