Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile wydajecie dziennie na jedzenie poradzcie jak wydawac mniej

Polecane posty

Gość gość

jak przeliczylam wydaje na siebie 10-20 zł dziennieczasem wiecej,dla mnie to koszmarnie duzo,nie mam na ciuchy łaże w tym samym a na jedzenie nie żałuje bo jedzenie mnie pociesza,wiem ze to smutne.Doradzcie co jesc zeby bylo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10-20 na cały dzień ?...Przecież to 3 albo 6 złoty na posiłek ...i to jest dużo ?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko ja dziś planuje zróbić zupę gulaszową cały gar (jest na dwoje) i pewnie zjemy go dziś na obiad/kolacje jutro na śniadanie i do pracy. a mięsa kupie pewnie kg no i mrożone warzywa, fasola w puszce, koncentrat itp. Ale powiem Ci jedno - na jedzeniu się nie oszczędza bo to wyjdzie później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcia zawsze mówiła "lepiej dać piekarzowi niż lekarzowi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedna jestes , wspólczuję ja na ogół 2 razy w tygodniu robie zakupy a markecie za jakies 150 -200zł + codziennie okolo 3-4 dychy na inne takie, juz w sklepach kolo domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i właśnie do mnie dotarło co napisałam- wyszlo mi z obliczeń 400+280, a wydaje znacznie więcej to co ja z ta kasa robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtyle
Nie wiem ile ale na jedzenie idzie dużo. Srednio dziennie może 20-30zł miesięcznie około 400zł na dwie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 zł na 2 osoby na miesiąc? to co wy jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10-20zł to sporo o ile masz dwie ręce i umiesz gotować, jesz różnorodnie. bo jak Wy kupujecie słoiki i gotowe rzeczy za 15-20zł za posilek to wiadomo że trzeba wydawać 40zł no i mam taką znajomą, co to tylko w almie i piotrze i pawle kupuje. to też robi różnice ja akurat wydaje wg mnei za dużo na jedzenie więc nie zazdraszczam nikomu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydajesz moim zdaniem mało. Natomiast co do porad: - kasze kupowane w dużych workach, - płatki zbożowe niesłodzone, - warzywa strączkowe (nie w puszkach itp. - na wagę i odmaczaj, dzięki temu też unikniesz wzdęć), - warzywa korzeniowe (zwłaszcza zimą), - kapusta i cebula, - jabłka, - ziemniaki (bez przesady, bo mają mało wartości odżywczych w porównaniu z wyżej wymienionymi, ale sprawdzają się jako zapychacz), - mięso: kurczak, schab (kupujesz surowe i sama przyrządzasz), - ryby: makrela, śledź. Im więcej robisz sama ze swoim jedzeniem tym tańsze i zdrowsze je masz. Unikaj: - produktów przetworzonych (wędliny, kiełbasy, konserwy, gotowe pierogi, sałatki itp.) - drogo wychodzą w przeliczeniu na składniki odżywcze, - gotowych słodyczy (co innego przygotować samemu np. pieczone jabłka), - przypraw, których głównym składnikiem jest sól (typu extra przyprawa do kurczaka), - gotowych sosów (lepiej samemu kupić lub przygotować z koncentratu pomidorowego), - zupek chińskich (bardzo drogie), - wody butelkowanej, napojów (lepiej ugotować kompot lub napić się herbaty). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja te zakupy 2 razy w tygodniu to robie w kauflandzie albo biedronce , a nie w almie szok, moze ja za bardzo rozpustna jestem? powinnam zacząc oszczedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×