Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość riccccc

Chciałam nazwać córkę imieniem mojej zmarłej mamy, ale....??

Polecane posty

Gość gość
Ani jedno ani drugie, niech córka ma swoje imię a babcie niech ogląda na zdjęciach i czasem odwiedzi ich groby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znalam jredna Jozefe, mówili na nia Ziuta. Józefa za bardzo mi sie nie podoba, ale np Józefina - ładnie.A Danuta moze byc pokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssława
gość dziś Fajnie, że u Ciebie po 5 minutach zapominali, ale nie wiem, czy wiesz, ale to, że tak było u Ciebie, to nie znaczy, że tak było wszędzie i u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie trzeba mieć gigantyczne kompleksy, żeby przejmować się żartami z powodu imienia i to drugiego w dodatku :/ Myślę, że Twoim problemem nie jest imię tylko kompleksy, niskie poczucie własnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt prawie nie uzywa drugiego imienia wiec ta Jozefa ja nie skrzywdzi. A Danuta to jednak lekkie, niepretensjonalne i ladne polskie imie. Zdrobnienie: Danusia, Nutka, bardzo ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę cię urazić, ale oba imiona są... koszmarne, nie rób dziecku takiej krzywdy, żeby przez resztę życia nienawidziło swojego imienia! Możecie przecież dać jej imię po mamie na drugie, jako na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na pierwsze imię Paulina na drugie Irena (po dwóch prababciach) pamiętam że na początku się wstydziłam drugiego imienia, ale co najlepsze jestem rocznikiem 91 i mogłabym na palcach jednej ręki wyliczyć osoby w klasie, które NIE wstydziły się swojego drugiego imienia, a klasy były po minimum 26 osób. Wyciągnąć drugie imię czyjeś to był nie lada wyczyn. Każdy się śmiał i po jakimś czasie zapominał. Byłam zakompleksionym dzieciakiem i nastolatką. Inna dziewczyna miała na pierwsze imię Irena-nikt się z niej nie śmiał, miała zawsze wiele znajomych. Taka prawda-ludzie którzy naśmiewają się z imion-wyczuwają emocje drugiej osoby i kompleksy. Idąc do szkoły średniej, z której zrezygnowałam na rzecz zawodowej-z dumą wypowiadałam drugie imię, już nie miałam kompleksów. Jak wychowasz dziecko na pewne siebie to z żadnego imienia się nie będą śmiać, nawet z imienia Kazimiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie dziecku choć jedno normalne imię, żeby w razie czego mogło go używać zamiast tych niestety - ale wiejskich imion. Imiona takie jak Danuta czy Józefa były popularne dla osób które teraz mają koło 70tki. Bo tego, że żadne z tych imion nie będzie jej się podobało jestem bardziej niż pewna. W wieku nastoletnim takie imię to przekleństwo. Inna sprawa, że mało które dziecko lubi swoje imię :P, ale są takie, z którymi człowiek się zżywa, i takie których się wstydzi do końca życia (np. Leokadia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy źle payrzycie na kwestię imion. Nie patrzcie przez pryzmat naszych czasow szkolnych. Wtedy stare imiona jak np Stanisław, Antoni czy Janina to był kosmos. Kazdemu kojarzyly sie ze starszymi ludźmi bo w szkole dominowaly Kasie Magdy i Michaly. Teraz jest inaczej. Stare imiona wróciły i nikogo nie dziwi mały Franek czy Danusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pierwsze imię węgierskie ( taki wymysł mamy), a drugie typowo polskie. Nazwisko panieńskie miałam również niepolskie ( dziadek od strony ojca był innej narodowości). I szczerze mówiąc bardzo dziwnie brzmiało połączenie tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dana piekne imie.Imie mojej siostry,ma 19 lat.Zawsze slyszala komplementy I nie tylko w Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusia - świetne, i wcale nie staroświeckie, wręcz mam wrażenie, że zaczyna wracać (w przedszkolu mojego syna jest jedna Danusia, w żłobku była druga, moja przyjaciółka też poważnie to imię rozważała). A Józefa, jeśli będzie jako drugie, to nie powinno przeszkadzać (dziecko nie będzie go tak czy siak używać, a dorosła osoba zrozumie jego wartość sentymentalną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusia mi sie podoba. Danuta juz nie za bardzo a jak slysze Dana to widze kompletnego przyglupa. "Oj dana, oj dana widze glupiego barana" :O Gdyby na Danute kazdy mowil Danusia, bylabym za :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wielkie uznanie do tego imienia bo moja kochana babcia jest Danusia. Nie które imiona starodawne ale lepsze od. Oliwki i Zuzi według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysl super,ale imiona rzeczywiscie stare na maxa i do tego nieladne.Ewa jest starym imieniem,ale przejdzie w tych czasach ale Jozefa....trochę hardcor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Połącz te dwa i wyjdzie Judyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka dała na imię Danuta właśnie po zmarłej mamie... uważam ze imię ładne, napewno leprze od Nikoli czy Majki... Jeżeli dla ciebie jest to tak ważne to śmiało nazwij Danuta choć ja uważam ze twoja córka to odrębna osoba i ja osobiście bym nie chciała by moje dzieci miały imiona po kimś ... Nie chciała bym by dziecko było na sile porównywane do zmarłego przodka, a starsze osoby w rodzinie napewno bedą tak robiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusia ładnie, Józefa dość hardkorowo, ale drugiego imienia i tak się nie używa. Ja bym dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam imię po babci .....Joanna może nie najtragiczniej ale babcia zmarła w wieku 40 lat a mi też zdrowie mocno szwankuje i nie wiem czy dane mi będzie dożyć tego wieku ........zastanawiam się czy to nie jakieś fatum itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusia to śliczne imię. A te wszystkie teraz modne Lena maja Julia kiedyś będą mega obciachem. Zawsze to co najbardziej modne za pare lat staje się obciachem. To tak jak teraz np. Farbowanie włosów na czarno albo platynowa co kiedyś było bardzo częste a teraz jest żenada. To samo w modzie na dane imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie dalam corce Helena po babci i bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest temat z 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ad vocem -znajoma ma imię po tragicznie zmarłej osobie z rodizny -osobę ktora to imię jej matce zasugerowała udusilaby gołymi rękami...Imię niby nie osobliwe ale z tych "starych" wlaśnie w typie nieszczęsnej Józefy :O .Owa znajoma twierdzi że tylko siary drwin obciachu i nieszczęść to imię jej przyniosło .Dlatego rodzice pomyślcie NAJPIERW -mamuśki drogie czy wy same chcialybyście być Józefą :( Przybysławą czy Salomeą :O ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×