Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 gosteczka

eksperyment z kas膮 na jedzenie

Polecane posty

Go艣膰 gosteczka

postanowi艂am sprawdzi膰 ile jestem w stanie najmniej wyda膰 na jedzenie. tylko dla siebie przez miesi膮c. my艣l臋 o 200z艂, z tym 偶e ju偶 wyda艂am przesz艂o 40z艂. w lod贸wce kukurydza konserwowa, sa艂atka z buraczk贸w, jogurty, Danio. ponadto cukier, ki艣le, p贸艂 paczki makaronu, puree, barszczyk czerwony, kasza manna, mleko, musli, p艂atki owsiane. wiadomo, jak si臋 jest w kilka os贸b to 艂atwiej bo mo偶na wi臋cej ugotowa膰 a mniej na to wyda膰, ale zobaczymy...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
nie dasz rady do ko艅ca miesi膮ca w ten spos贸b, z niekt贸rych rzeczy trzeba zrezygnowa膰 jak chce si臋 maksymalnie oszcz臋dzi膰 z wymienionych produkt贸w na pewno odpadaj膮 musli, to s膮 drogie p艂atki, lepiej kupi膰 zwyk艂e p艂atki owsiane albo jeszcze lepiej jak膮艣 kasz臋 na 艣niadania, jest bardzo zdrowa, po偶ywna i tania kukurydza w puszcze to jest produkt przetworzony, z produkt贸w przetworzonych najlepiej zrezygnowa膰, bo s膮 dro偶sze i pozbawione wi臋kszo艣ci substancji od偶ywczych, lepiej kupowa膰 tanie warzywa sezonowe na wag臋 puszka kukurydzy ma niewiele witamin, a kosztuje 2-3 z艂ote, lepiej za te pieni膮dze kupi膰 kilogram dojrza艂ych pomidor贸w albo ca艂膮 g艂贸wk臋 kapusty, z kt贸rej mo偶emy zrobi膰 mn贸stwo r贸偶nych potraw sa艂atka z buraczk贸w gotowa? jak tak - lepiej zrobi膰 w domu swoj膮, jest o wiele ta艅sza i o wiele zdrowsza jogurty i danio s膮 drogie, zw艂aszcza "firmowe", lepiej robi膰 w domu - jogurt robi si臋 bardzo 艂atwo kupne kisiele nie maja absolutnie 偶adnych substancji od偶ywczych, lepiej kupi膰 sezonowych owoc贸w, paczk臋 m膮ki, cukier i w tej samej cenie zamiast kilku kubk贸w chemicznego badziewia masz gar pysznego kisielu wyda艂a艣 40 z艂, czyli praktycznie 1/4 swojego zak艂adanego bud偶etu i raczej nie dasz rady na tym wy偶y膰 do ko艅ca tygodnia, nast臋pne zakupy musisz lepiej zaplanowa膰 kup tani膮, grub膮 kasz臋, ry偶, jajka (jedno z najta艅szych i najlepszych 藕r贸de艂 bia艂ka), tanie warzywa na wag臋 (marchewka, pietruszka, seler, buraczki, cebula) - to s膮 bardzo uniwersalne warzywa, mo偶na z nich zrobi膰 mn贸stwo potraw, pokrojone i podsma偶one s膮 idealnym dodatkiem do ry偶u czy kaszy i spokojnie to wystarcza na solidny obiad, mo偶na z nich zrobi膰 zup臋, zetrze膰, doda膰 np. tarte kartofle i zrobi膰 placki itd. jak chce si臋 maksymalnie oszcz臋dza膰, to trzeba my艣le膰 jak najlepiej wykorzysta膰 dany bud偶et na zakup wszystkich substancji, kt贸re s膮 nam niezb臋dne do 偶ycia, nie mo偶na kupowa膰 pustych kalorii, przetworzonej chemii w proszku, bo to nie od偶ywi naszego organizmu, przez to staniemy si臋 s艂absi i zaczniemy chorowa膰, co w konsekwencji b臋dzie si臋 wi膮za艂o z dodatkowymi wydatkami

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
No w艂a艣nie: nie kupuj 艣mieci. Za te 40 z艂 mog艂aby艣 mie膰 mniej wi臋cej: - 0,5 kg kaszy gryczanej czy jaglanej - po kilogramie: jab艂ek, marchewki, cebuli - g艂贸wk臋 kapusty - litr 艣wie偶ego mleka - paczk臋 rodzynek do domowego musli - paczk臋 orzech贸w czy siemienia (jak wy偶ej) - 10 jajek - 0,5 kg p艂atk贸w owsianych - opakowanie 艣mietany - p贸艂 kilo w膮tr贸bki - z p贸艂 kilo fasoli Za dodatkowe kilka z艂 kupujesz chleb (porcjujesz i mrozisz), twar贸g... i masz 艣niadania i kolacje na kilkana艣cie dni, plus kilka obiad贸w. I b臋d膮 to zdrowe, pe艂nowarto艣ciowe posi艂ki.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
w sumie fajny temat, bardzo na czasie, podzielcie si臋 swoimi sposobami na bardzo tanie jedzenie przy okazji :) ja przy okazji napisz臋, 偶e kurczak w ca艂o艣ci jest dobr膮 opcj膮 ekonomiczn膮, jak kto艣 nauczy si臋 rozbierania mi臋sa z kurczaka troch臋 wprawy i odrobina pracy i z jednego kurczaka mo偶emy zrobi膰 kilka potraw, mamy oddzielnie udka, piersi, skrzyde艂ka, korpus i szyj臋 do zupy no i mro偶enie jest bardzo pomocne - wszystko co mog艂o by nam si臋 zmarnowa膰 mo偶na zamrozi膰, mo偶na kupowa膰 w wi臋kszych, oszcz臋dniejszych porcjach i mrozi膰 na p贸藕niej, poza tym zawsze ma si臋 komfort psychiczny, gdy w zamra偶alniku mamy zapasy na czarn膮 godzin臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×