Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Czesc . Nie wytrzymalam i poszlam z malym do lekarki. Kazala do debridatu podawac espumisan 4 x dziennie ale wyszlo cos gorszego co mnie martwi. Maly od 2 tygodni nic nie przybral na wadze a moze nawet troszke spadl bo wazony byl w ciuszkach. Doktor dala skierowanie na mocz. Czekamy w domu az nasika do woreczzka i idziemy zaniesc a jutro z wynikiem do doktorki znowu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina no to współczuję tyle godzin usypiac. Jeju to u nas albo usypia przy cycu wlasniw. Albo w ramionach taty tam chyba jej nqjlepiej. Albo też robimy tak już od samego początku ze kładziemy do łóżeczka i nie reagujemy. ona płacze marudzi ale jak wiem ze jest przebrana nakarmiona i nie ma baczkow i wiem ze wymusza żeby ją wziąć to staramy się nie brać. Ale tak robiliśmy od pierwszych dni. Wiadomo jak się rozwyje na maksa juz raz drugi to trzeba wziąć ;-) ale tak to staramy się uczyć samodzielnego zasypiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat a co do wyjazdu to zależy cy bardzo mama chora. Jak lekko to ja chyba jednak bym pojechała znając siebie i po pprosiłabym mamę żeby nie zbliżała się do małej najwyżej. Ale każdy decyduje o sobie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej:-) Nfocat ja tez bym nie jechala:-( dzieci lapia wszystko szybciej:-( Xx Mojemu wyskoczyla krosta i zamienila sie we wzoda:O dostalam masc na antybiotyku ale jak nie zejdzie mu to no to antybiotyk jak nic. Prawdopodobnie zarazili mnie jakims gronkowcem w szpitalu i zarazilam Mieszka:-( Xx Claudina no to masz przerabane:-( ja tez od 2 dni zaobserwowalam ze Mlody sie bardziej prezy i placze ale probowalam odstawic mu kropelki i to chyba powod...tylko jak mi nie spi pezez 3 godziny to potem pada jak zabity i spi 5-6h U nas jak jest taki marudny i sie budzi to biore jego kocyk, zawijam jak w rozku - on lubi ciasno, lulam lulam i zeby sie nie obudzil przy odkladaniu daje mu pieluszke...do policzka przytulam i poki co dziala. Takze powodzenia i wytrwalosci Kochana! Xx Taaak - Zdrowych, wesolych, spokojnych, rodzinnych, blogoslawionych Swiat Bozego Narodzenia! Oby zadna karmiaca piersia mamusia nie miala pustego brzusia! A mamusie karmiace z butelki, wciskajac sie w ciasne sukienki, nie musialy przeliczac kalorii;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;-) ja dzis pozno i na chwile;-). mialam dzi bardzo pracowity dzien. duzo sprzatania i prasowania. ale przynajmniej w swieta bede miala spokoj. zdarzylam tez juz nakryc stol na jutrzejsza wigilie i poklucic sie z tesciami:-/ wiec swieta beda ciezkie u nas:-/ strasznie zaluje ze do rodzicow nie pojedziemy.i do tego jak co roku na krzywy ryj przyjerzdza szwagierka z rodzina;-/ i jak co roku na gotowe:-/ juz mi sie odechciewa na sama mysl;-/ xxx Synysia brzuszek troche meczyl bo zjadlam wczoraj krokiety z kapusta i chyba to go meczylo;-/ i przez to prawie wcale nie spal w dzien. ale za to wieczorem szybko padl. xxx Dziewczyny chcialabym wam zyczyc spokojnych swiat pelnych radosci:- ) pociechy z dzieciaczkow i aby spelnily sie wasze najskrytsze marzenia:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, życzę Wam i waszym rodzina spokojnych, zdrowych Świat Bożego Narodzenia, spędzonych w najbliższym gronie. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, wyniki dopiero po świętach będziesz miała? X Claudinka, dla pocieszenia, moja Mala przez ostatnie dwa dni wogole w dzien nie spała, cały czas marudzila a wieczorami to darla sie jak szalona... I zasypiala dopiero z wykończenia ok 22... Juz z tego wszystkiego wigilie u nas chcieliśmy odwołać... Usypianie przy piersi dzisiaj u nas sie sprawdzilo, spi juz od 19.30, o 22 nakarmilam ja na śpioszka u odpukać nadal spi. Zauważyłam tez ze musowo musi byc w ciagu dnia spacer min 2 godz wtedy jakoś jest lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Mamusie moje Kochane kazdej z Was osobno i wszystkim razem zycze spokojnych, zdrowych i pogodnych swiat. Niech beda to rodzinne swieta przy dobrym jedzonku i zapachu choinki. Niech beda wyjatkowe bo z nowymi czlonkami rodziny ;-) No i konczy nam sie rok ktory prawie caly bylysmy razem na forum w zdrowiu i chorobie, w smutkach i radosciach. Dziekuje ze moglam go z Wami dzielic :-) Buziaki dla Was iNaszych forumowych dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosilam wieczorem do labolatorium ze specjalnym skierowaniem bo wieczorem to juz nie czynne normalnie. Xx Agagula jakk wyglada ten wrzod ? Bo mojemu malemu na czubku glowy zrobil sie taki maly zolty pecherzyc. Pokazywalam to doktorce i ona mowi ze nie wie co to ze chyba to cos ropnego i kazala to octaniseptem psikac. Xx Ja tez zycze zdrowych, spokojnych swiat, bez boli brzuszkowych jaakbym jutro zapomniala Xx Aha a ten wynik mam i wydaje mi sie ze w moczu ok ale ide na 9 rano do doktorki z tymi wynikami bo kazala przyjsc pokazac. A 30 grudnia mam przyjsc do kontroli czy maly cos przybiera czzzy dalej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Moje drogie,Wesołych Świąt Wam życzę, spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze. Ps,my dziś mamy szczepienie i mam stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ile z jednej piersi udaje Wam sie pokarmu ściągnąć? Dwa tyg temu ściągał rano 120ml wczoraj po południu 70, teraz po nocy ściągam i zobaczę ile bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa właśnie ona nie zasypia przy piersi mimo ze specjalnie ją karmię wieczorem w moim łóżku na leżąco przy zgaszonym swietle. To możliwe że się nie najada? Dziś jej dam wieczorem odciagniete mleko 90 ml i zobaczę czy lepiej zaśnie. Tej nocy zasnęła o północy więc i tak nienajgorzej. Xx Malwi ja rano też odciagam 120 ml z jednej a wieczorem nie próbowałam ale to normalne ze jest mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Magda to wygladalo jak taki czerwony pryszczyk tylko uroslo, zrobilo sie czerwone i ropa na koncu-biala koncowka. Oprocz masci smaruje sudokremem bo mam to zasuszyc. Chyba dziala... daj znac jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny jakie będą u Was potrawy na wigilii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja u mnie same smakołyki Karp w pieczarkach i karp pieczony . filety rybne, zupka rybna , barszcz makiełki na słodki i makiełki na slono. kapusta z grochem ale chyba podaruje ja sobie w te swieta;) sos pieczarkowy, kapot z syszu. a u rodziców dodatkowo amur pieczony. juz nie moge sie doczekac tego jedzonka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zycze wszystkim listopadowym mama, ich brzdaca i całym rodzina zdrowych wesolych swiat. xx nie mam czasu nawet zajrzec i napisac,ale niedlugo nadrobie. pałka89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dziewczyny zdrowych,pogodnych,rodzinnych Swiat!!!duzo cierpliwości,radosci i przespanych nocek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
A i jeszcze pierogi bo bym zapomniała;) U mnie juz wszystko podszykowane, wypilismy kawe z me i poszedł sobie do garazu cos pogrzebac. mały spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Anja co mama zrobila to zjem:)nic nie robilam...no ale moja mama zawsze organizuje swieta,my robimy ciasta,salatki,kupujemy napoje,soki,alkohol. xxxx u mnie mala wczoraj krew pobierana miala:(tarczyce trzeba bylo spr.bo w ciazy mialam niedoczynność no i ta cholerna zoltaczka!!!nadal ma:(bilirubina spadla przez dwa tyg z 9.8 na 7.9 ale spadla,pewnie do 3 miesiąca będzie,niby tak.moze byc ale tez mnie to stresuje. Dziewczyny a jak podajecie te probiotyku,ile kropli ile razy dziennie???u nas tez kupy brzydkie od kilku dni,nie jem nabiału szczerze poza kurczakiem i kanapkami mam wrazenie,ze nie jem nic!kupy są sluzowate pieniste:/czasami galaretowate,czyt na forach ile ludzi tyle opinii,niby jak w kolorze kupy to jest ok. Pyt sie wczoraj lekarki mowila,ze moga byc takie,polozna tez mówi,ze moga byc jeszcze takie ale mi sie nie podobaja i tyle:(ech....morfologia,crp są ok.mocz musze pobrać ale tego cholernego woreczka przykleić nie umiem:/mala nie ma problemów z baczkami,kupy robi kilka razy dziennie. Przez dwa tyg ponad 400g przybrala. Czyli o co chodzi??? Claudina jak doszlas do tej nietolerancji laktozy???teraz jest lepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula To cos na glowce chyba lepiej bo jest teraz plaskie nie wypukle. Psikam to oktaniseptem zeby zasuszyc i okazic. Xx Tarczyca o kurd. Ja mam od kilku lat moze moj maly tez ma i dlatego nie przybiera na wadze. Mocz dzis lekarka powiedziala ze dobry. Po swietach 30 grudnia mam przyjsc i bedziemy myslec z pania doktor dalej czemu bartus nie tyje. 400g przez 2 tygodnie....jeju chcialabym zeby moj tak przybieral :( Karmie go na.zadanie, wieczorem dostaje butle nie wiem co sie dzieje :( Xx Jedziemy wlasnie do rodzicow na.swieta. jeszcze raz zycze wam wszystkim spokojnych i zdrowych swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata91lia
Cześć dziewczyny, Ja tylko na chwilę , bo z telefonu. Chwilowo nie miałam dostępu do dokompa, ale zaglądam tu do Was, więc zaległości i zaniedbania tylko w pisaniu :p Więc po pierwsze chciałam Wam wten magiczny czas złożyć życzenia - Radosnych i spokojnych Świąt w gronie najbliższych, pełnych miłości i ciepła, chwili spokoju i odpoczynku i dużo zdrówka dla Was, Waszych dzieciaczków i bliskich. Święta dla nas wszystkich wyjątkowe jak i cały rok :) xxx Dołączam do problemów brzuszkowych, chociaż nie na taką skalę jak u niektórych z Was. Mój synek ostatnimi czasy pręży się , gniecie, kopie nóżkami , stęka itp. bo ma problem ze zrobieniem kupki, ale to raczej nie zatwardzenie, bo jak kupka pójdzie, to jest raczej rozbita. Ostatnio sobie leżał i prężył się itp. potem leżał chwilę spokojnie i nagle taki wybuch, kupka poszła, a on się biedny rozpłakał :( potem już się taka sytuacja nie powtórzyła, ale wypróżnia się raz na 3 dni gdzieś, z czego dwa ciśnie... Z bączkami na szczęście nie ma większych problemów i nie ma jakiejś tragedii, bo nawet nie płacze przy tym, tylko ta kupka.. widać, że się biedaczek męczy. Podaję mu espumisan, ale nie wydaje mi się żeby coś było lepiej :o xxx Ostatnio synuś nie daje mi zjeść śniadania i ze zrobieniem obiadu też jest problem. Przez ten brzuszek cały czas chce być przy mnie i przy piersi co godzinę. Jak wstajemy gdzieś o 9.00,to śniadanie zjem o 11 albo później, a ostatnio biłam kotlety z małym pod pachą :o xxx I u nas jest lekka nietolerancja nabiału podobno, info od położnej. Tzn nic takiego oprócz tego brzuszka się nie dzieje, ale mały ma przesuszoną skórę na buźce i szorstkie krostki, ale już sama nie wiem, bo na początku położna mówiła, że to trądzik... Czytałam, że któraś z Was, chyba Malwi potraktowała to jakimś kremem hipoalergicznym i było lepiej, więc może też spróbuję. xxx Czy któreś z dzieciaczków ma sapkę niemowlęcą? Bo u nas dokucza i nie wiem czy przez to malutki też jest niespokojny :o mąż chrapie, syn też także niezły koncert mam na codzień :D xxx Dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Przed wczoraj wyskoczyła mi wysypka na piersiach i boczkach, wczoraj przeszła jeszcze na ręce. Swędzi, jest dosyć drobna. Nie mam pojęcia od czego może być. Raczej nic nie zjadłam takiego. Czy któraś coś może doradzić? Pije wapno i nic. Czytałam, że to może być jeszcze od zmian hormonalnych. xxx Przepraszam, że tak ogólnie i nie odniosę się do wszystkich, ale z tel ciężko mi ogarnąć. W sumie wpadłam na chwilę żeby Wam życzenia złożyć, ale tatuś z Nikusiem, to wykorzystałam moment ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny jak swieta miojaja? u nas spokojnie. Leos grzeczniutki;) w nocy tez spokojny aby nad ranem troche marudził ale to przez to ze kupa szła. bo jak go przewijałam to mega kupasze było;) xxx Ja dzis cierpie z wczorajszego przejedzenia;( moj brzuszek odzwyczaił sie od takiego obrzarstwa;) az mi nie dobrze;( xxx Zaraz zmykamy na cały dzien do moich rodziców co mnie ogromnie cieszy bo w domu atmosfera taka ze mozna siekiere powiesic w powietrzu i nie spadnie:/ xxx A i nasz nym przed wczoraj w nocy przespał ciagiem 8h. normalnie w szoku byłam;) pierwszy raz mu sie tak zdarzyło;) xxx Natalia my prawdopodobnie mamy/ mielismy sapke niemowleca ale Leon jakos specjalnie tym sie nie przejmowal;) xxx Milego siwtowania Dziewczyny;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U nas normalnie czyli placzu ciag dalszy. U nas jest tak ze kupki wlasnie.robi gdzies 4 razy dziennie ale baczki go mecza okropne napina sie macha raczkami i nogami.kapie i placze jak puszcza baczki. Strasznie mi go szkoda i musze go dokarmiac butelka bo jak ma kolke to odpycha cycka szczegolnie wieczorami. W dzien i w nocy jak sie budzi.to daje rade go nakarmic a wieczorem juz nie. Xx Dziewczyny zreszta ja nie wiem czy ja nie mam za malo pokarmu wczoraj odciagalam przez godzine i to raz z jednej raz z drugiej i odciaglam mu tylko 70ml a to przeciez malutko. Musze go butla dokarmiac bo przeciez bidula nic nie przybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda jesli jest taka potrzeba to dokarmiaj. tym bardziej ze tylko na noc dajesz butle wiec twoja laktacja nie powinna ucierpiec. tego ci zycze. xxx My sie pogoscilismy.maly dostal fajny projektor ktory gra i sieci. ponoc ma usypiac. jutro sprobujemy. wogole w dzien nie spal. i szybko pada bo juz dobre pol godz spi. nasz aniolek:-) xxx no i chyba cos z wczorajszej wigili mu nie przypasilo bo mu delikatne chrosteczki na podbrudku wyszly. xxx i nawet u nas sloneczko swiecilo i babcia poszla na wies lansowac sie z wnuczkiem na spacerek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
Wesołych świat kochane dla was dla waszych pociech i waszych bliskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te swieta sa dla mnie smutne bo musze patrzec jak moje szczescie sie meczy. Dzis znowu bylojeszcze gorzej. Maly caly dzien nie spokojny i z bolami brzuszka nie chcial ciagnac i juz nawet w dzien musialam dokarmiac. Nawet sie juz nam raz zawiesil ale maz mu dmuchnal w twarz i juz bylo dobrze procz okropnego placzu ? Jestem juz przerazona tym ze nic nie dziala i moje dziecko biedne sie meczy. Xx A z tym moim mlekiem to babcia mi powiedziala ze moge miec za chudy pokarm. Ze on jest i jest bialy ale dziecko sie nim nie najada tylko napaja. Mowila ze ona tez tak miala i dziecko caly dzien przy piersi i jadlo a ciagle byl placz a dala mu mleka normalnego to byla cisza. Xx W sobote chyba sobie zrobimy wycieczke do gorlitz po te krople sab simplex. Sprobujemy moze cos pomoga. Chociaz ten ss ma niby najwyzsze stezenie a ten nowy espumisan ktory kupilam przeciez ma wiecej bo ma 100tych mg a ss ma 69 wiec nie wiem jak to jest ze espumisan nie dziala a ss tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda-przepraszam ale babia bajki o chudym pokarmie moze sobie opowiadam komus innemu niz matce karmiacej piersia!!! Kochana NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK CHUDY POKARM!! Twoj pokarm jest idealny dla twojego dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Madzia ja tez słyszałam własnie tak jak mowi zimowa :-) wiec nie daj sobie wkrecic oczywiscie z pelnym szacunkiem dla Babci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja też uważam to co dziewczyny - pokarm jest dokladnie taki jak ma być dla maluszka, tak to natura wymyśliła. A Babcia powinna Cię wspierać a nie takie mity opowiadać bo przez to masz stres i się martwisz. Moja mała dużo płacze i też co jakiś czas słyszę że to moje mleko jest zle, za mało itp ale nie dam sobie nic takiego wmówić i koniec. Xx wczoraj dumna z siebie uspilam dziecko o 20. Mielismy z mężem w końcu pierwszy od jej urodzenia romantyczny wieczór. Do czasu..bo o północy sie obudzila i za chiny nie chciała zasnąć aż do 4 rano.. i od 8 rano znowu nie spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×