Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gosciu, co prawda nie jestem zimowa mama ale napisze jak Emcia usiadla. Ona przez jakis czas przyjmowala taka pozycje jak do raczkowania, pozniek podwijala nogi pod siebie (pod pupe) i tak jej sie udawalo siadac. Teraz juz wie, ze latwiej jest z raczkowania przesunac pupke na ktoras strone, podeprzec sie raczka i usiasc ;). Malo prawdopodobne, zeby dziecko usiadlo bez pomocy z pozycji lezacej. W kazdym razie ja nigdy czegos takiego nie widzialam. Bartek potrafil sie podciagnac o palak z zabawkami i usiasc ale samodzielnie siadal tak jak Emi. xxxx Malwi 100 lat dla boskiej Mery xxxxx Dla Was mamusie tez naj naj w dniu naszego swieta. xxxc Neska super niespodzianja od Michalka. Ja rano dostalam roze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny. Na Was zawsze można liczyć. Właśnie karmie Niunie. podałam jednak przeciwbólowo czopka. I po jakimś dłuższym czasie ale jednak jakoś po 20 dziecko mi się odmieniło. Zaczęła się uśmiechać gadać klaskac, wróciła do siebie :-) o chyba nie był ten nieutulony płacz jednak bo u nas po jakimś czasie dawał się utulic. Nie można było jej jednak ani odłożyć ani z nią usiąść tylko wchodziło w grę noszenie na rękach. Mam nadzieje ze dziś nie będzie źle zobaczymy. Sorki ze tylko o sobie ale te szczepienia mnie rozbrajaja. A tak w ogóle to tez bardzo się ciesze z 1 dnia mamy. Tez dostałam kwiaty od taty w imieniu córeczki :-) i tez chciałam Wam życzyć wszystkiego najlepszego. W dzień się odezwe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu-Ags juz wyjasnila;) jak ty posadzisz dziecko to jest sadzanie-zupelnie cos innego. Kajetan od tyg przybieral poze do siadania (z brzuszka sie podnosil na raczkach i chowal wlasnie nogi pod pupe), no i wczoraj w wannie mu sie udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari Dobrze ze przeszło po tym czopku. Wczoraj ci napisałam właśnie żeby podać ale nie wiem czy nie pomyliłam i nie napisałam do neski. XX Odebrałam dowód i wracamy do lubina. Kurcze ale wczoraj było fajnie. Wypiłam z mama 2 szampany i ogladalismy i wspominalismy. Mama miała łzy w oczach momentami , tato jak wrócił z pracy o 22 to tez się bardzo cieszył z tego filmu. Fajnie było popatrzeć jak biegam w błękitnej sukieneczce i palemce z kokardką na głowie ;D. A z drugiej strony to teraz z perspektywy mamy podziwiam swoją jak ona nas ogarniala. Ja z blizniakiem po 2 latka i bracia 3 i 4 letni. Czwórka małych lobuzow rok po roku wszędzie nas bylo pełno masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej hej Oczywiscie życzę nam wszystkim duzo satysfakcji i radosci z bycia mamami:) Ja teraz czasu zero, starsza zapalenie ucha, mlodsza katae, ja tez zatoki zawalone:/oj wymiekam z tymi katarami:/dzis akademia w przedszkolu z okazji dnia mamyi taty wiec Luska poszła, antyb juz nie bierze, ale ta pogosda w tym roku jest tragiczna! !!!:/a moja ma zespol zatokowy i kuzwa ciagle chora:/ Xxxxx Safari bieedna malutka:(db, ze pozniej bylo lepiej juz!!!! A ks idiota, nie przejmuj sie! Xxxxx Magda moim zd to byla trzydniowka przyanginie crp bylovy poswyzszone na pewno! Lekarka dala ciala, choc zdrugiej str moze sie bala nie zrobic nic, dziecko goraczkowalo kilka dni i włączyła jednak ten antyb.db ze mlody juz zdrowy:) Xxxxx U mnie na szxzescie wsrod najbliższych znajomych kobiety nie poranialy, za to duzo ma problemow z zajsciem!!! Jedna nawet juz kilka razy in vitro i nie udalo sie:(ja tez mialam problemy zarowno z pierwsza i druga ciaza, na szczescie sie w koncu udalo, ale morza lez wylalam:/ Xxxx My tez juz mamy wyniki Asi wszystko ok!!!!morf, watraba, tarczyca, igE czyli te na alergie tez ok!!! No i zonk przezylam bo bylam pwwna ze bwdzie miec alergie na jajko a nie ma:/no nic pojdziemy jeszxze do gastrologa, bo ta krew sie pojawia duzo rzadziej ale sie pojawia:(pediatra endokrynolog mowi, ze ona nie wie skad to moze byc:/ Bylam z malavtwz na echo serduszka, byl taki darmowy progeam u nas, no i Asia ma niwzarosniety otwor owalny:/niby to zadna wada bo 30% % ludzi ma dziure w wercu aczkolwiek trzeba będzie to kontrolowac, moze do 3r.z zarosnac a mozw nie. Db ze wiem i db, ze poszlysmy:) mala wazy ponad 7kg, jutro konczy pol roczku takze udalo sie podqoic mase:) Dynia jej smakuje, jadla dwa razy, ziemniak wcz nie smakowal. Xxxxx Palka zagladasz tu? Co u Was? Zawiecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Magda szacun dla twojej mamy ja bym nie dala rady ogarnac 4 dzieci:/choc kiedys tez bylo inne podejscie do dzieci, przynajmniej u mamy mojej, nie roztkliwiala sie nad placzem i zabawianiem,o tesciowej nie wspomne bo ona zimny chow preferowala butle dala do lozexzka wsadzila i tyle. Nie raz sie cieszy, ze maz nawet jak kupe zrobil to nie plakal i ona nie wiedziala no comment:/i teraz z dezaprobata mowi po co nosze dziecko na rekach, po co uczę niech lezy w łóżeczku:/ Xxxxxx U nas bezdechow nie ma, mpze czasem jak piszxzy z radosci to sie zapowietrzy?! Aha zabkow nie mamy nawet nic nie widać. Db ze nie tylko ja nie mam okresu; p i znowu schudlam zaraz 54kg bede wazyc:/a badania sobie robilam wszystko super tsh morf zelazo ob wapn, jedynie co to plytki krwi mam ponizej normy i zamiesiac musze skontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zimowa gratulacje dlaKajcika:) kurcze musze powiedziec, ze cie podziwiam dwojkamalych dzieci a ty instrutaz robisz, jestes aktywna i pozytywna;) w sensie nie narzekasz ze ciezko ze trudno-suuuuper! Gratuluję i zazdroszczę:P bo ja z tych narzekajacych:p mozeto tez od dzieci zalezy, ale mi daja we znaki...np moja mala ma teraz tylko dwie drzemki w ciagu dnia po15min:/a w dzien buczy i ryczy:/pewnie przez pogode i katar ale szal mnie ogarnia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
biedna Mia! mam nadzieje ze juz nei bedzie wiecej tak plakac :) xxx Kajtek kolejny spryciarz :) z tego co piszecie z Ags to wyglada ze Jeremek tez sie mierzy bo wlasnei na czworaka probuje sie ustawic- moze wyczai niedlugo ze moze tak usiasc? choc dla mnei to wyglada bardziej jak pozycja startowa do raczkowania:) jak go chce na brzuch polozyc to on na czworaka chwile sobie kleczy :) smiesznie to wyglada:) xxx ja nic nie dostalam na dzien amay :( moj m z tych malo romantycznych :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Witajcie:-) Xx Safari jak Mia? Dobrze spala? Xx Magda super ten pomysl z filmem pelnym wspomien:-) no a mama to superwoman normalnie:-) Xx Zimowa - brawo dla Kajtka:-) Xx Repetytorium ja tez czasem trace cierpliwosc a mam 1 male dziecko...no i 1 duze :-D ;-) :-P Xx Gosia u nas raczej bezdechow nie zaobserwowalam Xx U mnie wczoraj byly konwalie:-D a 4 lata temu w dzien matki poronilam i mialam ,,skrobanke,, wiec uczucia mieszane, ale trzeba zyc tu i teraz... :-) Xx Mam problem z obcinaniem paznokci u stop u Mieszka przy duzym palcu :-( jak obcinacie? Ja na prosto a ma babla wiec chyba mu wrasta :-( jak to wyglada u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Nfocat na dzien mamy dostalas Jeremka! :-D tego sie trzymajmy:-) kwiatki zwiedna, czekoladki utucza a Jeremi da Ci tyle szczescia ze nie ogarniesz ;-) Xx Panowie to ogolnie potrzebuja podpowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat Nie przejmuj się. Ja Tez nic nie dostałam. Mąż tylko przyszedł do mnie z bartkiem na rękach i dali mi buziaka i tyle. A Bartuś był wczoraj i tak największym prezentem. Cały dzień go całowałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Safari jak dziś Mia? Mam nadzieje , że juz wszystko ok ;) X Magda fajnie,że macie takie namacalne wspomnienia :) ja mam jedynie zdjęcia, choć dobre i to ;) X Repetytorium dobrze, że wyniki macie ok, tylko co z tą krwią kurcze.. No i zdrówka dla Was X Zimowa gratki dla Kajtka :) X Agagula no w końcu jesteś ;) ja u stóp też obcinam na prosto i nic się nie dzieje X Ada wczoraj jadła brokula, choć jadła to dużo powiedziane , nie smakowal jej :/ Ja tez dostalam wczoraj czekoladki i życzenia pisane od córci ;) swoją drogą nie myslalam że ten mój m taki domyślny, chyba go nie doceniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Madzia tak pomylilas sie wczoraj i napisalas do mnie ;) ale wszyscy wiedzieli o co chodzi. Dla mamy Twojej szacuneczek. X Agagula nie kazdemu facetowi trzeba podpowiadac ;) musze swojego bronic bo ten jest akurat bardzo domyslny, przynajmbiej w takiej kwestii :P X Zimowa jestes pewna ze juz mozna twarozek podawac? Dzis mlodemu zrobilam z niego deserek a pozniej doczytalam na tej rozpisce od pediatry ze twarozek 11-12 miesiac.. hmm.. X Moj synu powtarza sylaby ma-ma-ma-ma i choc doskonale wiem ze nic mu to nie mowi to sprawia mi to ogromna frajde :D X Repetytorium super ze wyniki dobre a wagi zazdroszcze. skoro wyniki masz ok to tylko sie cieszyc ze nie musisz katowac sie dietami i cwiczeniami. X Zimowa gratki dla Kajtka. X Anja gdzie sie z Hania schowalyscie? :) X Mojego m wyslali wczoraj na szkolenie do Austrii :( i znow zostalismy sami z Michalkiem. Eh... X Musze konczyc bo sie synek denerwuje cos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska-wg terazniejszych wytycznych who nie ma czegos takiego jak tabelki co i kiedy dawac. Ja wychodzilam z zalozenia ze jezeli jakis sloiczek jest z twarozkiem od jakiegos miesiaca to tez moge sama to zrobic Jezeli dziecko juz tyle ma. No i ja dzialam intuicyjnie duzo. Tyle ze czytam sklad produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i prawidlowo w sumie. Uspokoilas mnie, a smakowalo mu baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska a jakiego twarozku uzylas i jaki deserek z tym serkiem wymyslilam bo ja nie mam pomyslu. do jogurtu naturalnego mozna kazdy owoc prawie dodac a do serka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i Neska moj bartek tez wymawia Ma-Ma przewaznie jak placze to jakos mu akurat to wychodzi i to tak uroczo brzmi jakby wolal mamusie bo mu zle czy smutno....rozczula mnie to choc tez wiem ze on tego nie rozumie. xx repetytorium zdrowka duzo dla ciebie i dzieciaczkow. chudzinka jestes ale jak wyniki dobre i dobrze sie czujesz to tylko poazdroscic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mamcia
Witajcie!! Jestem mamą małej Laury [i nie tylko] Laurka urodziła się 14 listopada 2014 . Doświadczona zemnie mama. Mam dwie starsze pociechy 12latka i 8latka. Dużo Was młodych dziewczyn tutaj Więc ja stara baba chciała bym zapytać czy przyjmiecie mnie do swojego grona?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
hej dziewczyny ja tylko na sekunde bo Hanka mi sie rozchorowała :/ ma mega kaszel i katar, osłuchowo narazie czysta. Odebrałam wyniki badan-ale nie było pani dr wiec nie miałam z kim skonsultowac. Ogolnie morfologia i mocz git ale w kale wyhodowano PROTEUS MIRABILIS, słyszałyscie o czyms takim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja Jej ja nie słyszałam nic takiego. Jak będziesz juz u lekarza to daj znać co to i skąd się wzięło. Oczywiście zdroweczka na Hani. Oby jej szybko przeszło. XX U nas zimno wiatr hula a my na spacerze. Siedzę w parku nie daleko drogi i sklepów w razie deszczu :-) jak się obudzi to na zakupy i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja Jej ja nie słyszałam nic takiego. Jak będziesz juz u lekarza to daj znać co to i skąd się wzięło. Oczywiście zdroweczka na Hani. Oby jej szybko przeszło. XX U nas zimno wiatr hula a my na spacerze. Siedzę w parku nie daleko drogi i sklepów w razie deszczu :-) jak się obudzi to na zakupy i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;-) Xxx Ja aby na chwile bo za chwile mój brat z dziolchom przyjedzie;-) Xxx Anja dużo zdrowia dla Hanulki;-* oby to się w nic poważnego nie rozwinęło. Xxx U nas tez pogoda paskudna cały dzień w domu. Ale na wieczór się trochę wyrwę bo dziś Zumba;-))) Xxx Dałam wczoraj małemu juz cale jajko. W sensie białko i żółtko. I jest ok rzadnej reakcji alergicznej. I jogurt tez mu dałam z truskawkami. I tej ok;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja ja nic nie slyszalam na ten temat. A w necie nic nie ma? Zdrowka dla Hani, napisz jak bedziecie po wizycie. X Andzik fajnie ze Leos tak wszystko przyjmuje, ja poki co tez nie mam problemow z reakcjami alergicznymi itp u Michala. X Madzia dalam pol banana, kawalek sera (zwykly bialy chudy twarog) i pokruszylam pol biszkopta, wszystko zmiksowalam i gotowe. Pyszne. Zjadl wszystko. Mysle ze mozna kombinowac z roznymi owocami. Jesli byloby za suche to dodaj lyzeczke jogurtu naturalnego i bedzie ok. X Mlody juz mi spi. Czas na filmy :) X Wlasnie nfocat skoro Twoj m taki kinoman to zapytaj jakim filmom daje naprawde wysokie noty :) bede wdzieczna. x Milego wieczorku wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, a kiedy bedziesz widziala lekarza? Znalazlam o tym na ang wikipedii i lekarzem nie jestem ale to jest chyba w moczu bakteria, ktora robi go bardziej zasadowym i gromadzi sie w kamieniach nerkowych? Wywoluje szereg infekcji glownie u hospitalizowanych pacjentow. Bierze sie z zanieczyszczonej wody i ziemi, leczy antybiotykiem. xxxx Neska widzialas Jeden dzien z 2011 roku? Ja ogladalam zaraz jakos jak sie pojawil i ostatnio w tv byl ale nie mialam jak ogladac i chyba dzis sobie zobacze jeszcze raz. Swoja droga super, ze Michas Ci tak wczesnie spac chodzi :) xxxx Kupilam dzis platki jaglane, jutro kaszka na sniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc mamcia, ja tez taczej z tego starszego pokolenia i tez mam 8 latka :) xxxx Apropos mojego starszaka to ma ferie tygodniowe. Zapisalam go na dzienny oboz pilkarski. Chodzi od 10 do 15 codziennie, caly czas maja treningi na dworze a wraca i do parku leci. Skad on ma tyle energii??? xxxx Ide cos przekąsic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags nie widzialam ale zaraz sobie wlacze :) dzieki! Z tych co wczesniej podawalyscie wiekszosc zobaczylam, tego i split on your grave nigdzie nie moge znalezc. ostatnio obejrzalam prawo zemsty - rewelka jak dla mnie. A co do Bartka to faktycznie wulkan energii ! Wyrosnie Ci mistrz futbolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście super dziękujemy bardzo za troskę i wsparcie. Dzisiaj było już o wiele lepiej nie plakala. Była tylko troszkę marudna i miała 38 temp ale tak to już super. Właśnie ja na karmiłam i wygląda na to ze zasnela kolo piersi. Kurcze tyle.chcialsm napisać i mi wszystko wyleciało... co do mówienia to nasza cały czas powtarza da-da bardziej i ba ba. Mama jej jeszcze nie wychodzi ale ogólnie mega fajowo. A najlepsze no nauczyła się robić tosi tosi i normalnie ciągle klaska. Jak jej się zaśpiewa to od razu klaszcze. Xxx Anja nie słyszałam nic o czymś takim. Zdrówka dla Was oczywiście. Xxx Naprawdę nie pamiętam co miałam pisac. :-/ Sorki ze tak o nas tylko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari cieszymy się ze niuni juz lepiej. U nas też zawsze ciężko po szczepieniach, nie na widzę ich. Bartek miał mieć teraz na dzień dziecka szczepienie ale mu przełożyłam na 18 czerwca żeby trochę jednak minęło od tej choroby. XX Neska dzięki za pomysł z białym serem, super na pewno było pyszne. XX Ja dziś kupiłam jogurt bakoma jak Zimowa radziła i tez zrobiłam Bartkowi pycha deserek . Tak zajadal i buske otwierał ze aż się samo serce cieszy. A ugotowalam jabłko i brzoskwinie, kompot mu zostawiłam na jutro a te ugotowane owoce zblendowalam i dodałam łyżeczek jogurtu. Bardzo dobre wyszło. XX Ale jestem dziś padnięta. Nie wiem albo przez pogodę albo te wczorajsze szampany XX Idę jeść kolacje . Zrobiłam pastę z makreli wędzone z jajkiem, szczypiorkiem itd mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska, tam masz literowke I spit... To prawo zemsty jest super. Chlopaki poszli na mecz, Emisia spi a ja wlaczylam Jeden dzien. Ciekawe czy dotrwam do konca ;) xxxx Safari super, ze malenka lepiej :). Ja narazie odpuscilam szczepienus. Tak na marginesie to u nad BCG jest wstrzymane. Nie mowia dlaczego, tylko, ze niedostepne :/. xxxc Zapomnialam sie pochwalic, ze mamy drugi zabek :) xxxx Magda, zazdroszcze tak fajnie, rodzinnie spędzonego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags dziekuje a my z bartkiem gratulujemy Emilce drugiego zabka :-) jak Emi to znosi , nic jej nie dolega ? xx dzis juz sie zapowiada ladniejszy sloneczny dzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×