Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość ja

3 latek kiepsko mowi. pomocy

Polecane posty

Gość gość ja

Witajcie mamusie, Bardzo chce prosic o pomoc, moze macie podobne doswiaczenia i moze cos mi poradzicie. Moj syn za 1,5 miesiaca bedzie mial 3 lata- chodzi do przedszkola, bardzo je lubi chodzi chetnie. Jest dzeckiem samodzielnym, z pielucha pozegnal sie jak mial 18 miesiecy, ladnie je w przedszkolu, sam umyje rece, buzie, zeby zalozy buty na rzepy- jezdzi na rowerku biegowym, hulajnodze wiec ogolnie rozwija sie raczej jak kazdy 3 latek.. ale........ mowa i komunikacja u mojego syna pozostawia wiele do zyczenia... niby mowi ale baardzo niewyrazie, po powrocie z przedszkola spiewa piosenki ale gdyby nie melodia ktora znam nie wiedzialabym co to za piosenka :/ zapytany jak bylo w przedzkolu, czy jadl czy sie bawil itp niby chce cos powiedziec ale mowi albo w swoim jezyku albo odpowiada krotko "fajnie" "dobrze" dziecko ma czytane od prawie urodzenia, ogladamy omawiamy ksiazeczki, pokazuje, mowie, rozmawiam , tlumacze ... dziecko nie oglada tv jedynie czasem na laptopie np alfabet po angielsku czy jakies rymowanki no i np moje dziecko powie caly alfabet po angielsku, nawet na wyrywki, zna kolory, ksztalty, liczby ale nie powie jak ma na imie i ile ma lat- co robic?? logopeda / tak wiem w przyszly wtorek konsultacja w przedszkolu co robic?? juz nie wiem ..brak mi pomyslow, pomocy? czy on sie rozgada kiedykolwiek niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ja
ponadto jest dzieckiem odwaznym, ciekawym swiata i otwartym, lubi dzieci- garnie sie do nich ale wiem ze traci nie umiejac sie z nimi skomunikowac :/ wiadomo ze kazde dziecko ktore ladnie mowi bedzie szukalo takiego z ktorym sie porozumie .. jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie załamuj sie, bo poki co nie ma powodu. Logopeda zapewne da jakies wskazówki jak z dzieckiem pracować, sprawdzi aparat mowy, bo może tu jest pies pogrzebany. No i trzeba zbadać słuch - to absolutna podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w rodzinie trzylatka ktory tez nic nie mowi, tylko mama tata dzidzia nie tak i jakies slowka w jego wlasnym jezyku. Na placu zabaw widze sporo takich dzieci. Moja ma dwa i pol roczku i mowi zdaniami składającym die z 8, 9 wyrazow. Spiewa, recytuje, opowiada historyjki, zna aniele bozy, ojcze nasz. Jezeli jestes zaniepokojona to logopeda, badanie sluchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ja
Wykonuje polecenia, wiec musi slyszec. Albo nie mowi nic albo przereca wyrazy albo mowi w swoim jezyku.... (w swoim jezyku w sumie mowi baardzo duzo) \kolezanka mi radzila zebym mu na jakis czas odpuscila zeby dziecko poprostu robilo swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się:) 3 latka ,to jeszcze nie powód do zmartwień. Mój syn ma 7 lat i w 1 klasie 99% dzieci sepleni. Nie wiem jaka jest tego przyczyna ,ale moja znajoma logopedka mówi ,że to chyba cos w powietrzu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×