Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia250

Zabawa z Rocznym Maluszkiem

Polecane posty

Witam mamusie? Jakie macie pomysły na zabawy z rocznymi Maluszkami i co mogę już uczyć swojego Maluszka? Bo chyba już brak mi pomysłów. Córcię nauczyłam już: robić papa, pokazywać nie ma, Akuku, jak robi myju myju , nu nu nu, a bawimy się w rzucanie piłeczki, wkładaniem mniejszego przedmiotu do większego np pudełka, kosi kosi, sroczka kaszkę ważyła, tany tany, hop-op czyli przysiady(nie wiem skąd Mała to podłapała) jak robi kotek i krówka itp. Może macie jakieś jeszcze pomysły czym zaciekawić takiego malucha aby jakoś rozwijać kreatywnie jego umysł lub może jakieś zabawki?! Nie wiem sama co mam już wymyślać, dlatego proszę Was o radę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sypiesz ryż do pudelka dajesz lyzki i kubeczki. Przesypujecie, mieszacie w tym ryzu. Ucz go łapania dwoma paluszkami ziarenek-nauka chwytu pesetowego . Tylko uwazaj zeby nie zjadlo tego ryzu. Malowanie palcami, kredkami. Fajne sa kredki o trojkatnym ksztalcie bo dziecko odrazu uczy sie prawidlowo trzymac kredki. Mozesz probowac zabaw z masą solna, zeby byla kolorowa mozna dosypac kisiel w proszku , uwazaj bo ladnie pachnie i dziecko moze probowac zjesc a masa solna jest bardzo niezdrowa. Fajne sa tez piosenki dla dzieci z prostymi ruchami typu rytmika. Dziecko po kilku razach zalapie kiedy np klaskac a kiedy machac raczkami. Z piosenek moge polecić np kola autobusu kręcą sie i biegają koniki. Mozesz budowac tor pprzeszkód np przechodzenie pod krzeslem a potem po poduszce. Mozecie tez probowac ustawiac wieze z pustych kubeczkow po jogurtach i serkach fajnie jak sa roznej wielkosci. Tyle tak na sszybko moge podpowiedzieć . Jak cos sobie przypomnę to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze zapomnialam napisac. To sa zabawy z zajęć ogolonrozwojowych na ktore chodzilam z dzieckiem od kiedy skonczylo rok. Polecam ci odwiedzic forum dla niań. Ja tam kiedys znalazlam mnóstwo fajnych zabaw dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój 13. m-czny syn ma teraz bzika na punkcie klocków. Wyciąga je z pudełka i podaje mi je pojedynczo di ręki. Ja układam wieżę, domek czy most a on się śmieje i potem to burzy. No i zaczyna sam budować takie maleńkie, 3, góra 4 stopniowe wieże. Co jakiś czas próbuję zachęcić go do kredek, ale nie jest zainteresowany. a tak ogólnie to najbardziej go cieszą zabawy ruchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dodam jeszcze, że z takim maluszkiem śmiało można pobawić się już na dworze na jakiś urządzeniach zabawowych. To rozwija. My kupiliśmy do ogrodu: http://www.freekids.pl/ piaskownice, bujawki i zjeźdżalnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też jeszcze korzystamy z ciepłych dni i większość czasu spędzamy na swieżym powietrzu. Na dzień dziecka Nickolka dostała od dziadków taki basen http://www.happyhop.pl/oferta/baseny-z-pileczkami i korzstamy z tego cały czas. A mała przy okazji uczy ise kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ewiele takich zabaw, możesz czerpać inspiracje m.in. z e żłobka www.elfik.plstrony do którego chodzi moje dziecko. Tam zabaw nie brakuije, tak jak i zabaw dodatkowych w sensie zajęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×