Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szponder wołowy jak robicie

Polecane posty

Gość gość

jak przyrządzacie szponder wołowy bez mielenia, żeby był miękki? próbowałam już kilka razy i wychodzi twardy i gumowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do duszenia dobry, zwłaszcza w czerwonym winie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubie wolowy rosol wiec gotuje w rosole i wykorzystuje gotowany do dalszej przerobki np jako farsz do pierogow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a da się go jakoś upiec albo zgillować w kawałku albo w kawałkach? to mi się właśnie nie udaje jak zmielę do kotletów/pasztecików/pierogów to jest super jak zaleję winem albo piwem i gotuję godzinami to jest super ale w kawałku z piekarnika za nic nie chce wyjść, niezaleznie od temperatury pieczenia i długiego marynowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to jest rodzaj miesa, ktory nadaje sie wlasnie do duszenia, musi miec wilgoc, nie nadaje sie do suchej obrobki takij jak pieczenie, grilowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w stanach z tej części robią kotlety grillowane, ale albo mają tam młodszą wołowinę w sklepach, albo znają jakieś tricki, których ja nie znam niestety ciężko się szuka informacji o obróbce w internecie, bo po angielsku szponder to plate, czyli tak samo jak talerz i wyskakuje cała masa niezwiązanych ze szpondrem wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w stanach wolowina jest inna, mieksza, krowy sa karmione kukurydza i maja tluste, miekkie mieso. ale mnie zdrowe od krow pastwiskowych, ktorych mieso niestety jest twardsze i wymaga innej obrobki. plate? pierwsze slysze. to jest brisket. mieso jest twarde i poprzerastane, bo to miesien podtrzymujacy przednia czesc krowy (krowa nie ma kosci obojczykowych, wiec te przednie miesnie sa bardzo twarde i silne). to jest kolo przedniej czesci dolnych zeber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie co stan to troszkę inne nazewnictwo, tam gdzie ja jadłam szponder to się nazywało plate beef był też brisket, ale to była inna część u rzeźnika był obrazek z częściami krowy i zapamiętałam ;) chociaż kiedy byłam w stanach byłam dzieckiem i minęło już sporo czasu dolna część krowy była podzielona od przodu patrząc na brisket, plate i flank i z tej części która nazywała się plate właśnie moi opiekunowie robili kotlety na grillu, bo to było tanie mięso, chudsze od żeberek, a w smaku bardziej zbliżone do porządnego steaka ale teraz znalazłam w necie podział i u nas chyba w ogóle inaczej dzieli się mięso, cała część powiedzmy przedniej połowy na samym dole to mostek, a nad mostkiem jest długi pas szpondra w tym schemacie z blogu Adamczewskiego wygląda to tak samo a tu: http://culinaryarts.about.com/od/beefporkothermeats/ss/cutsofbeef_5.htm podział taki, jaki znam ze stanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×