Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dzieci z cc gorzej się rozwijają ARTUKUŁ ku zastanowieniu

Polecane posty

Gość gość
ja mam pierwsze z cesarki, ułozenie posladkowe- o dziwo 16 latka rozwija sie prawidłowo, swiadectwa z czerwonym paskiem, druga poród naturalny- zaburzenia sensoryczne, nadwrażliwość na dziek i dotyk, ma teraz 3 lata a jak to sie odbije na przyszłosc tego nikt nie jest w stanie przewidziec. Kolezanka dwoje dzieci naturalny poród i masa problemów z dziecmi, zaburzenia róznego typu. Daleka byłabym od krakania ze cesarka to samo zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci z biednych rodzin gorzej sie rozwijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje zycie i samopoczucie jest tyle samo warte co dziecka, tez jestem czlowiekiem, mamuski. Mam zalatwione cc i sie bardzo ciesze. Nie chce byc taka mamuska jak te po sn - brzydkie zaniedbane smierdzace moczem, zyja juz tylko dziecmi bo nic im z kobiecosci nie zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mojej urody i figury to tobie daaaleko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Moj ginekolog mowil mi ze jak zdecyduje sie wywolywac porod to najprawdopodobniej w moim przypadku zakonczy sie to cesarka... A takie dzieci "gorzej sie rozwijaja" to jegi slowa zeby bylo jasne. Ja lekarzem nie jestem wiec powtarzam to co on powiedzial. " No i to akurat jest prawda. Ja mialam 17 godzinny poród zakończony cc , Moje dziecko ma 3,5 i mało mówi .Bardzo późno zaczęła chodzic . W gabinetach lekarskich poznałam juz kilka mam ktore miały taka sama sytuacje jak ja i ich dzieci tez rozwijają sie gorzej i wolniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
". Nie chce byc taka mamuska jak te po sn - brzydkie zaniedbane smierdzace moczem, zyja juz tylko dziecmi bo nic im z kobiecosci nie zostalo." a po czym poznajesz tora miala sn a aktora cc? zaglądasz im w majtki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy ze powacham ktora smierdzi moczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 godzinny porod nic dziwnego ze dziecko chore - niedotlenione i tyle, jakby cc od razu bylo to by zdrowe bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam cc bo maluch byl za duzy i nie dalo rady. Powinnam targnac sie na line z tego powodu zamiast cieszyć sie ze mam zdrowe wspaniałe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kliknelam na ten link, spodziewajac sie porzadnego artukulu, popartego badaniami i faktami, wypowiedzi profesora medycyny, a dostalam wywiad z pania psycholog, ktory kolo naukowej publikacji nawet nie lezal. Czyste gdybanie, mniemanologia stosowana, wysysanie tez z palca. Z ciekawosci wygooglalam autorke tych twierdzen - zaden z niej naukowiec czy autorytet, za to praktytkuje Ustawienia Hellingera. Rownie dobrze mozna sluchac wrozbity Macieja. "Psychologowie podejrzewają, że pierwszy impuls pochodzi z ustroju matki i jest przekazywany dziecku poprzez hormony. Ono też odpowiada mamie hormonalnie. Spokojnie krok po kroku zaczyna się akcja porodowa. Cesarskie cięcie zaburza naturalny rytm, zabiera dziecku istotne doświadczenie i odbija się na jego rozwoju. Może mieć trudność z rozpoczynaniem różnych rzeczy. Kłopot, by odebrać sygnał, że coś trzeba zrobić i na niego zareagować. Takie dziecko będzie czekać do ostatniej chwili z odrobieniem lekcji, spodziewając się, że ktoś zrobi to za nie. W dorosłym życiu to samo może być np. z projektami w pracy. Będzie myśleć: "Ktoś silny niech zacznie, przecież nie ja". Może panikować z powodu nawet niewielkich przeszkód i źle znosić skomplikowane sytuacje. Może łatwo dekoncentrować się i odchodzić od zaplanowanych zadań w dygresje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cc miałam
A i mojego brata zona miala naturalny. Dziecko rozwija sie z opóźnieniem bo lekarz powinien zrobić cc ale po co? Potem nie on wychowuje takie dziecko! Ja dziękuję ze mialam cc z powodu dużego dziecka jak pisalam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiekszej bzdury nie czytałam, rozwoj dziecka uzalezniony od cc hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po cesarkach
Cesarka górą - ps. co komu do tego nie masz autorko swoich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dyskutujecie jakby cc pojawilo sie 5 lat temu. Moja tesciowa urodzila 3 dzieci cc dzisiaj maja po 40 lat. Wszystkie mialy swiadectwa z czerwonym paskiem w szkole podstawowej i sredniej, pokonczyly studia, pracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz mam córkę z cc które nie było planowane i też rozwija się prawidłowo a przecież to już słabsze geny jak matka sama jest z cc nie? xxx to cięcie cesarskie zmienia dziecku geny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyglada na to ze jak urodzisz cc, tak jak Twoja sasiadka to dziecko ma podobne geny do jej dziecka :P hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To juz teraz wiem dlaczego sasiadka ktora ma meza Polaka urodzila murzyna! Ona przeciez miala cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha :) jak sie ma nieodpowiednich sasiadow trzeba rodzic sn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie badania, na podstawie których powstał ten "artykulik"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Psychologowie podejrzewają, że pierwszy impuls pochodzi z ustroju matki i jest przekazywany dziecku poprzez hormony. Ono też odpowiada mamie hormonalnie. Spokojnie krok po kroku zaczyna się akcja porodowa. Cesarskie cięcie zaburza naturalny rytm, zabiera dziecku istotne doświadczenie i odbija się na jego rozwoju. Może mieć trudność z rozpoczynaniem różnych rzeczy. Kłopot, by odebrać sygnał, że coś trzeba zrobić i na niego zareagować. Takie dziecko będzie czekać do ostatniej chwili z odrobieniem lekcji, spodziewając się, że ktoś zrobi to za nie. W dorosłym życiu to samo może być np. z projektami w pracy. Będzie myśleć: "Ktoś silny niech zacznie, przecież nie ja". Może panikować z powodu nawet niewielkich przeszkód i źle znosić skomplikowane sytuacje. Może łatwo dekoncentrować się i odchodzić od zaplanowanych zadań w dygresje X Kuzwa, ale bzdury. Zwroccie uwage na poczatek artykulu: "PODEJRZEWAJA" ;) Autorka chyba nie ma wlasnego zycia zeby sie takimi p*****lami zajmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne do czego mogę się zgodzić to to że znieczuleniu używane przy cc może mieć wpływ na dziecko, tylko to a nie to gdybanie gdy dziecko jest niedotlenione przy przedłużającym się porodzie to to MA ISTOTNY WPŁYW na jego rozwój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, rodziłaś naturalnie? rodziłaś... wiec co cie interesuja porody, dzieci i decyzje innych kobiet?? ródzmy sobie jak chcemy, to przecież nasze dzieci są i my świadomie podejmujemy decyzje , wiedząc o wszelkich możliwościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cc jest wspanialym rozwiazaniem,kiedy jest to konieczne...i glupota,kiedy na zyczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cc jest wspanialym rozwiazaniem,kiedy jest to konieczne...i glupota,kiedy na zyczenie! x x głupotą to są takie wypowiedzi jak ta. i to i to cesarka,niczym się nie różni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgodzę się z ą opinią, drugą ciążę rozwiązano ze względów medycznych przez cc. Moja córka ma 8, 5 miesiąca i jest bardzo rozwinięta,przynajmniej porównując ją z synem w tym samym okresie. Bardzo szybko zaczęła siedzieć, raczkować, dwa dni przed ukończeniem 8 miesiąca zaczęła stać, teraz juz powoli zaczyna obchodzić, robi brawo, pokazuje jaka jest duża . Jest ciekawa świata, wszystko ją interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie,dziubku wyzej :D Nie masz racji,ale o tym nawet nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziubek,to 20.26 chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja rodzilam 16 godzin , nawet po podaniu oxy nie mialam rozwarcia i slabe tylko skurcze wiec fakt przez te 16 godz sie nie nacierpialam ale najgorsze okazalo sie przedemna , w koncu lekarz zadecydowal ze czas urodzic , oczywiscie przez pochwe bo to byl taki wlasnie oszolom przeciwmik cesarek . zaczal wyciskac mi corke na sile z brzucha w wyniku czego polamal mi zebra , pekla mi szyjka macicy i kiszka stolcowa a polozna musiala mnie strasznie pociac aby wyciagnac dziecko ale malo tego bo nie odeszlo mi lozysko wiec pan doktor je wyrwal ze mnie na zywca a reszte wyskrobal metalowymi narzedziami . dwa tygodnie lezalam w szpitalu z rozwalonym zdrowiem fizycznym i psychicznym 8 lat czekalam na drugie dziecko i gdybym z mezem "nie wpadla" to pewnie bym go nie miala . oczywiscie ze drugie dziecko URODZILAM PRZEZ CC NA ZYCZENIE i mam to baaaaardzo gleboko w d***e czy wam sie to podoba czy nie i jakie macie na ten temat zdanie drugie dziecko jest zdrowe a pierwsze niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×