Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

straszny_kocur

skuteczna metoda na pękające pięty

Polecane posty

hej,opiszę szybko swój problem z pękającymi piętami: jeśli codziennie ścieram tarką i przynajmniej dwa razy dziennie posmaruje kremem to jest w miarę ok. Ale wystarczy, że zaniedbam ten rytuał jeden dzień i na piętach od razu pojawiają się głębokie i suche pęknięcia, a skóra robi się bardzo szorstka. Szukam czegoś co nie będzie maskowało problemu i działało tylko przez kilka godzin, ale czegoś co wyleczy długoterminowo skórę stóp. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Aktualnie używam kremu do stóp Farmony Nivelazione. Czasem smaruję stopy olejkiem kokosowym. Od razu napiszę, że kremy Scholla działają na mnie podobnie, a więc doraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobnie, dermatolog powiedział mi, że im częsciej ścieram suchą skórę tym szybciej ona rogowacieje. Mówił o zmianie diety,,ale według mnie ja się bardzo dobrze odżywiam ... Więc co jakiś czas trzeba użyć frezarki a nie ręcznej tarki.... Acha i na mnie najlepiej działa oliwka dla dzieci w żelu :) Wszystkie kremy które próbowałam były gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myślałam o diecie tym bardziej, że zaobserwowałam, że ta skóra zdecydowanie gorzej wygląda gdy pije alkohol. Ale od 9 miesięcy biorę witaminy, zdrowo się odżywiam, zero używek, a poprawy nie ma. Jak nie będę ścierać codziennie to mi normalnie haczy o dywan, skarpety czy pościel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj po starciu oliwkę w żelu na stopy nałożyć i na to skarpetki bawełaniane (tak z godzinę w tym pochodź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oliwka woreczki na nogi i skarpety ...działa ja kiedys kupilam krem do stop byl rewelacyjny nazwy nie pamietam ale byl reklamowany norweski chyba z taka flaga reklama byla taka ze w zimie ochrania dobrze i taka blandynka sie smarowala a w tle zima mze ktos skojarzy ,rem widzialam w drogeri natura sa tez balsamy do9 cialatej firmy .Opakowanie biale cos czerwone i niebieskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pięty nalezy scierać raz na 4 tygodnie, a codziennie rano i wieczorem po kąpieli wmasowywać krem z 10% mocznikiem. Poza tym polecam wizytę u podologa, który wszystko wam wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Tani przepis....smarować ,wcierać mokrą kostkę szarego mydła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jak tu ścierać raz na miesiąc jak one juz po jednym dniu są popekane? Sprobuje ta opcje z szarym mydłem. Dowiedziałam się dziś o masci Dernilan, jutro kupie i wyprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×