Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mop z wiadra

ktos kto ma prawko

Polecane posty

ja rozumiem ze nie wkrecasz i bardzo Ci dziekuje za odpowiedz jednak mimo to zastanawiam sie co z zasada ' Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wszystko się zgadza. Ten jadący z przeciwnego kierunku jest wtedy po jego prawej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli skrecajac w lewo ustepujemy pierwszenstwa pojazdowi z naprzeciwka tylko wtedy kiedy ten nie ma nikogo po prawej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kwestia przecinania pasów przez pojazd nr 2? Czyli zmiany toru jazdy? Nie powinno być tak, że jedzie pojazd 2 na środek skrzyżowania, puszcza autobus bo jedzie prosto i nie zmienia toru jazdy, po czym przejeżdza a na koniec ten z dołu? Swoją drogą kiedyś była opcja że z ronda czy skrzyżowania mają pierwszeństwo tramwaje i koniec-jako pojazd szynowy. Teraz tego nie ma. Tak samo ze strzałkami, niby można było bo skręt warunkowy ale jednak trzeba uważać. Teraz trzeba się kompletnie zatrzymać a jechać tylko na świecącej strzale, czego większość kierowców nie robi. Zwłaszcza starych zramolałych taksówkarzy i cwaniaków w autach co to niemiec płakał jak sprzedawał, co to mandat dla nich to drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś takiego jak "zmiana toru jazdy" to manewr. Zmiana toru jazdy to zwykła zmiana pasa. Czy dobrze rozumiem, że jeśli auto ma zamiar skręcając przeciąć linię czyli zmienić pas ruchu to musi puścić ten z naprzeciwka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra- 1 przepuszcza 2 to na pewno. Później zostaje tylko 1 i 3. Jako że z prawej to jedzie 3ka. Nie wiem co tu nie tak może być. 213 było źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wklej inaczej link, bo nie otwiera sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z kolei na tym linku to 3 2 1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na drugim linku 3 jedzie wg mnie pierwsza. Bo skrzyżowanie znów równorzędne a jest z prawej strrony względem 2 auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj wszystko ci sie pokrecilo, nieważne czy skreca czy jedzie prosto :) Ważne że pojazd nr 3 jest z LEWEJ 1, wiec jedynka ma przed nią pierwszenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eee tam, najwyżej bym skasował czerwone autko, one i tak są szybsze bo czerwone. A pewnie i tak to fiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co, teraz są takie przepisy że trzeba puszczać czerwone auta z lewej strony jadące na skrzyżowaniu równorzędnym? od kiedy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wg mnie tak- jakbym ja jechał czerwonym autkiem to bym przyspieszył żeby zdążyć przed skręcającymi bo nie chcę zwolnić to dałbym gazu. Później zasadniczo mam w d***e kto przejedzie ale pewnie powinien 3 a później 2. I tak, jeżdzę w warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpinset
Chwila, tu nie chodzi o to jaką kolejnością maja jechać. Tu chodzi o czytanie ze zrozumieniem pytania, czyli według reguły prawej ręki samochód 1 ma puścić samochód 2 a ma pierwszeństwo przed samochodem 3 - tylko o to pytano. Odp. NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×