Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Smierdząca starymi jajami patelnia

Polecane posty

Gość gość

Jakiś czas temu robiłem sobie jajecznicę, niestety wyjechałem z mieszkania i patelnia na której ją przygotowywałem poleżała sobie brudna kilka dni w zlewie i nawet do 3- krotnym dokladnym jej wyszorowaniu strasznie śmierdzi. W jaki sposób można pozbyć się tego smrodu? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z czego ta patelnia? teflonowa? stalowa? z powłoką ceramiczną? żeliwna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba z powloka ceramiczna. do kuchrnek indukcyjnyvh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli powłoka jest uszkodzona (może to być niewielkie pęknięcie, które trudno nawet zauważyć) to być może nie uda się pozbyć tego smrodu natomiast jeżeli dbałeś o patelnię, nie rysowałeś jej, nie zalewałeś gorącej zimną wodą, nie szorowałeś ostrymi środkami itp., to teoretycznie powłoka powinna być ok i powinno się udać wytępić ten zapach spróbuj a) nalać octu, nawet całą butelkę i dopełnić do pełna wodą, zakryć i odstawić nawet na parę dni, można gotować na niewielkim ogniu, ale zapach octu jest wtedy moim zdaniem wyjątkowo nieprzyjemny, b) kupić sodę oczyszczoną w większym opakowaniu, dodać do niej wody, żeby zrobić pastę i delikatnie wyłożyć całą patelnię tą pastą, przykryć folią, żeby pasta nie wyschła i odstawić na parę dni, c) kupić najtańszą kawę, zmielić i wsypać na patelnię, postawić na średnim ogniu i prażyć mieszając, uważać, żeby się nie przypaliła, potem zakryć pokrywką, gdy jest gorąca i zostawić do całkowitego wystygnięcia d) gotować na patelni mocno osoloną wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może sposób z octem zostaw na koniec, bo jeżeli to jest jakaś marna powłoka, to może nie znieść tej kuracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×