Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Za mała kość udowa u płodu o 2 tyg.

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem zestresowana i zaniepokojona..mój Synek ma za małą kość udową względem swojego ciała o całe dwa tygodnie! Czy któraś z mam znalzła się w podobnej sytuacji? Co to może oznaczać? Na pewno jakąś chorobę genetyczną?? Proszę o pomoc bo konsultacje z innym szpitalu mam dopiero w czwartek.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ktorym tyg jestes? u nas kosc udowa tez byla poczatkowo za mala - a pozniej "dorosła" i Młody urodzil sie z dlugimi nogami i mial 64 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 26 tyg i 5 dniu , a kość udowa jest rozwinięta na 24 tydzień i 4 dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miala kosc udowa mniejsza o jakies 5tyg. w ok.32tygodniu, lekarz kazal sie zupelnie nie przejmowac i mial racje, corka urodzila sie zdrowiutka i miala 64cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aż 64 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, 64 cm, tak wiec nie ma co sie martwic na zapas:) zwlaszcza w tym pieknym okresie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka miała za krótką kość udową co do wieku ciąży o jakieś 3 tygodnie. Oczywiście bardzo mnie to martwiło, no ale co można zrobić, nic. Asymetria ta utrzymywała się bardzo długo, aż zmniejszyła się do 2 tygodni. Córka urodziła się mając 57 cm, jest zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał głowę nawet o 6 tyg za dużą i co miałam powiedzieć :D 2 tygodniowe odchyły są całkiem normalne. Dzieci są różne. A wy jesteście wysocy? Bo u nas duża głowa to wiemy po kim jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie rozbieżności są ok, ja najwięcej miałam chyba 3 tygodnie , ale nie jestem pewna i jakiego wymiaru dotyczyło. Synek zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaha, ubawiłam się z tą głową:D my jestesmy wysocy, ale nie ponadprzecietnie i nie urodzilismy sie tacy wielcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi lek. mówił, że 2 tyg. różnica jest jeszcze w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BEDZIE DOBRZE, JESZCZE MOZE SIE WSZYSTKO ZMIENIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn tez miał za mała kosc udowa o 2 tyg. Wyrównało się w 33 tyg albo w 35 nie pamietam juz. 2 tyg odchyłu są spoko, nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2tyg to ok u mnie tez tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmeherisson
Drodzy moi, wiem, że ten temat już się pojawiał, ale szukam w miarę aktualnego pocieszenia. O swojej ciąży po 4 poronieniach nie będę pisać, bo to temat na książkę: miliony wątpliwości, strach silniejszy od radości i nadziei. Ostatnio było lepiej, aż do 30 tygodnia... tu zaczyna się mój dramat pt: KRÓTKA KOŚĆ UDOWA i RAMIENNA... Oto wymiary: 30 tyg 0 dni: BDP 74,8 mm (norma) 30 w 0d FOD 98,2 mm (norma) HC 273 mm (norma) 30w 1d AC 264,8 mm (norma) 30w 4d HL 45,8 mm (poniżej normy!!!) FL 52,2 mm (poniżej normy) 27w 6d BDP/FOD 0,76 HC/AC 1,03 BDP/FL 1,43 przypuszczalna masa na granicy normy 1421 g tj 37,7 percentyl Twarzoczaszka normalna (nigdy nie było do niej zastrzeżeń, a mimo to pani doktor powiedziała że te nóżki i rączki zwracają uwagę. Pani doktor dobra chyba bo z certyfikatem Fetal Medicine Foundation a USG najlepsze: Voluson E8, czyli wyższej półki już nie ma. Kości proksymalne teraz zaczynają zwalniać chyba, bo przy pierwszych pomiarach kość udowa była do przodu. Teraz 2 tygodnie z haczykiem do tyłu. PAPPA dobry był, przezierność duża bo 2,8 mm swojego czasu, ale konsultowałam to wtedy w zestawieniu z PAPPĄ i obecną kością nosową i było ok. Serduszko, przepływy, układ kostny, trzewia- wszystko w normie, tylko te kości długie... Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie. P.S. Mąż ma 178cm wzrostu ale nogi i ręce ma ładne, szczupłe proporcjonalne, choć czasem rękawki musi zawijać w koszulach na swój wzrost:-). Był podobno malutki jak się urodził, a wzrostem wyprzedził mnie dopiero w trzeciej klasie liceum. Ja mam 168cm. Byłam duża 3, 5 kg przy narodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek miał za krótką kość udową o 3 tygodnie. Teraz ma 4 latka, wszystko ok, jest zdrowy. Ale należy do tych drobniejszych (10 centyl wzrostu, między 10 a 25 wagi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmeherisson
Dziękuję, to pocieszające. Pozdrawiam Ciebie i Twojego Synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

U mnie w 35 tc kosc udowa jest za krotka o 4 tyg... wczesniej wszystki bylo ok. Jakkes dowiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medica

A jak obwód główki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Obwod glowki ok tyg do przodu 37 centyl - kosc ramienna na 25 centylu. Wszystko bylo ok do czasu usg w 35 tyg, mimo ze kosc udowa wtedy byla juz na 20 centylu, teraz spadla do 3%... 

Szacowana waga tez mala bo na 25 centyl...

usg bylo rowno w 35+0 - czy wyniki centylowe usredniane sa dla calego danego tygodnia czy dla tygodnia i dnia ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu

To może być wodogłowie, syn miał podobne parametry i tak właśnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia

U mnie to samo- wodogłowie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medica

Spokojnie to jeszcze i niczym nie świadczy, napewno musisz kontrolować, to moze być taki etap w rozwoju, a na kolejnym usg wszystko się wyrówna. Tym bardziej że wcześniejsze wyniki ok. Oczywiście jest jakieś ryzyko, co powiedział twój lekarz na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

Wodoglowie bądź inna podobna choroba, raczej niepełnosprawnosc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu

Wodoglowie, mój miał takie wyniki w 37 tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jona

Najważniejsze parametry kiepsko, powtórz badania u innego lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Wodoglowie :(? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia M.

Spytałam mamę pielęgniarke, nie chce cie straszyć ale idź na badania do innego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N. B. P.

Niestety... 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×