Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak robicie fasolke po brytońsku ? proszę o przepisy

Polecane posty

Gość gość
Bretońsku. Fasolę namaczam na kilkanaście godzin, gotuję dodając liść laurowy, ziele angielskie, jak mam to wywar (nie za dużo, bo wyjdzie zupa) z wieprzowiny (albo po prostu wrzucam jakieś żeberka i włoszczyznę), gotuję prawie do miękkości. Jak już jest dosyć miękka dodaję butelkę passaty pomidorowej, podsmażony z cebulką boczek wędzony pokrojony w kostkę i pokrojony podsmażony kawałek mięsa wieprzowego. Można dać kiełbasę, my nie lubimy. Solę, gotuję jeszcze kilkanaście minut, jeśli trzeba zagęszczam miksując część fasoli z sosem. Majeranek (na razie mam świeży, zimą daję suszony), pieprz, jak ktoś lubi to trochę ostrej papryki nie zawadzi. Gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do fasolki dorzucam jeszcze boczek, tylko bron boze nie kupowac pakowanego! ja kupuje w polo markecie i bardzo dobrze nadaje sie do fasolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duposrayecie, spamerko :o Ja tam raz kupiłam kiełbasę, i więcej żadnej wędliny, żadnego mięsa tam NIE KUPIĘ. Kiełbasa śmierdząca, widać, że odświeżana tylko dla wyglądu, i jeszcze wielki problem z reklamacją był... Obora a nie sklep... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×